Kamu-BİB'26 ve BİMY'30 Etkinliğinde Dijital Dönüşüm Ele Alındı

Kamu-BİB'26 ve BİMY'30 Etkinliğinde Dijital Dönüşüm Ele Alındı

Türkiye Bilişim Derneği (TBD) tarafından organize edilen Kamu-BİB'26 ve BİMY'30 Bütünleşik Etkinliği, 'Doğal Afetlere Dayanıklı Kritik Alt Yapılar' ana temasıyla Antalya'da gerçekleşti. Türkiye’de bilişim ve dijital dönüşüm sektörlerini bir araya getiren etkinlikte Vodafone Business, katılımcılarla vizyonu, teknolojileri ve projeleri hakkında bilgiler paylaştı.

 

Fiziksel santralin gerektirdiği bakım maliyetlerinizi tamamen ortadan kaldırın, kurulum masrafı olmadan bulut santral sistemi ile tanışın!

 

Türkiye Bilişim Derneği (TBD) tarafından organize edilen Kamu-BİB'26 ve BİMY'30 Bütünleşik Etkinliği, 23-26 Kasım 2023 tarihleri arasında Antalya'da gerçekleştirildi. Bu yılki ana teması “Doğal Afetlere Dayanıklı Kritik Alt Yapılar” olan etkinliğin açılışında, Kahramanmaraş merkezli 6 Şubat depremlerine ilişkin bir video gösterimiyle depremde yaşamını yitirenler anıldı. Tüm sektörlere yönelik dijital dönüşüm politika ve uygulamalarının ele alındığı bir platform sunan Kamu-BİB'26 ve BİMY'30 Bütünleşik Etkinliği’nde Türkiye’nin ikinci yüzyılına yön veren politika ve stratejiler, ileri teknolojilerin sürdürülebilirliği ve dijital güvenlik konularına değinildi.

Türkiye Bilişim Derneği (TBD) tarafından düzenlenen etkinlikte; Cumhurbaşkanlığı, bağlı kuruluşlar, bakanlıklar, üniversiteler, özel sektör, STK temsilcileri ile bilim insanları ve bilişim profesyonelleri “Doğal Afetlere Dayanıklı Kritik Altyapılar” odağında görüşlerini paylaştılar.

 

Fiziksel santralin gerektirdiği bakım maliyetlerinizi tamamen ortadan kaldırın, kurulum masrafı olmadan sanal santral ile tanışın!

 

Vodafone Türkiye İcra Kurulu Başkan Yardımcısı Özlem Kestioğlu Etkinliğin Açılışında Dijital Dönüşüme Yönelik Değerlendirmelerde Bulundu

Türkiye’deki bilişim alanına, dijital dönüşüm politikaları ve uygulamalarına ilişkin sektörlerin bir araya geldiği etkinliğin açılışında protokol konuşmacısı olarak TBD Ankara Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı Gökhan Erzurumluoğlu, Türkiye Bilişim Derneği Genel Başkanı Rahmi Aktepe, T.C Sanayi ve Teknoloji Bakan Yardımcısı Zekeriya Coştu ve K.K.T.C. Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanı Prof. Dr. Erhan Arıklı yer aldı.

Kamu, üniversite ve özel sektör bilişim teknolojileri yöneticilerini buluşturan etkinliğin açılışında Vodafone Business Türkiye’yi temsilen şirketin İcra Kurulu Başkan Yardımcısı Özlem Kestioğlu da konuşma yaptı. Vodafone’un vizyonu, teknolojileri ve Dijital 20230 raporuna değinen Kestioğlu, katılımcılara Vodafone Business’ın yeni projeleri hakkında bilgiler de aktardı.

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Milli Teknolojiler Genel Müdürü Alper Güzel’in moderatörlüğünde gerçekleşen “İkinci Yüzyıla Yön Veren Politika ve Stratejiler” oturumunda da Vodafone Business Kamu ve Bölgeler Kıdemli Müdürü Demet Türdü, Vodafone Business’ın 2030 dijital raporuna göre kamu alanındaki gelişme alanlarına ve politika önerilerine değindi. Oturumda Yandex Search’te Stratejiden Sorumlu Başkan Yardımcısı Alexander Popovskıy, AWS Türkiye’de Kamu ve Bölgeler Ülke Müdürü Berrin Mumcu Özselçuk, Angora Networks’te Teknoloji Direktörü Mehmet Taylan Esen, Fortinet Sistem Mühendisliği Müdürü İlker İmamoğlu yer aldı.

Ufuk 2033 KKTC Dijtal Ada başlığı ile gerçekleşen kapalı oturumda ise Telsim Genel Müdürü Sefer Tüz, “bir bilişim adası”na dönüştürülmesi hedeflenen KKTC için Vodafone Business’ın Dijital 2030 raporuna paralel öneri ve görüşleri paylaştı. Etkinlik boyunca Vodafone Business standı çok sayıda katılımcı tarafından ziyaret edilirken üst düzey kamu yöneticileri ve Vodafone Business yetkilileri de bir araya geldi.