Yeşil Enerji IoT ile Güçleniyor

Yeşil Enerji IoT ile Güçleniyor

Vodafone, IoT alanındaki liderliği ve değer yaratan iş birlikleri ile kurumsal sürdürülebilirlikten maliyetlere, inovasyondan çevresel etkiye kadar pek çok alanda iyileştirici, hızlandırıcı ve kolaylaştırıcı bir işlev üstlenerek yeşil geleceğe güç sağlıyor.

 

Günümüzün en verimli teknolojilerden biri olan IoT, hemen hemen her iş sürecini yeniden hayal etmemize yardımcı olabilecek sayısız fırsat sunuyor. 2021’de aktif bağlantılı IoT cihazı sayısı 10 milyarı aşarken 2030’a kadar bu sayının 25 milyarın üzerine ulaşması bekleniyor. Bu yüksek rakamlar ve artış hızı da IoT’nin dünyamızın yeniden şekillendirilmesinde oynadığı rol hakkında önemli bir fikir veriyor.

 

Taşımacılık, üretim, lojistik, sağlık, finans, perakende gibi birçok sektörde kullanılan IoT, yenilenebilir enerji sektöründe de giderek daha kritik bir rol üstleniyor. Gerçek zamanlı takip, raporlama, arızalar veya beklenmedik durumlar karşısında hızlı müdahale, tek bir merkezden esnek ve çevik yönetim, uzaktan izleme ve daha birçok faydayı sağlayan IoT çözümleri yeşil enerji alanında dijital operasyonları optimize etmeyi sağlayarak önemli avantajlar sağlarken dünyanın geleceğine de katkıda bulunuyor. Bu konuda örnek projelerden biri de Vodafone Business ve OneSolar iş birliğinde görülüyor.

 

Kurumsal altyapı ihtiyaçlarınız için yüksek performanslı, son teknolojiye sahip, esnek, yedekli, kapsamlı ve güvenilir Vodafone Business altyapı çözümlerini tercih edin, iş sürekliliğinizi güvence altına alın.

Son teknolojiye sahip Vodafone Veri Merkezlerindeki bulut depolama alanlarına iş yüklerinizi taşıyın, esnek, ölçeklendirilebilir altyapıyı uygun ödeme modelleriyle kullanın.

 

Vodafone Business IoT çözümleriyle kesintisiz izleme

 

Yenilenebilir enerji ve güneş enerjisi çözümleri alanında global bir şirket olan OneSolar International; güneş enerjisi parklarının bağlantısını sağlamak, sistemlerini gerçek zamanlı izlemek, sorunları uzaktan tespit etme ve düzeltmek gibi kritik ihtiyaçları için IoT alanında uzun yıllara dayanan deneyimi ve uzmanlığıyla dünya liderliğini koruyan Vodafone Business teknolojisini tercih etti.

 

Vodafone Business çözümü ile 51 güneş enerjisi parkı bağlanarak OneSolar’a akıllı ve çok yönlü tak-çalıştır IoT bağlantısı, sert koşullara uygun endüstriyel SIM kartlar, varlıkların ve süreçlerin gözetim altında tutulması için SIM yönetim platformu sağlandı. Vodafone Business’ın esnek SIM yönetim platformu, IoT özellikli uzaktan kontrol çözümü ve şeffaf tarife sistemi çözümlerinin kullanıldığı proje sayesinde OneSolar International maliyet tasarrufu, CO2 emisyonunda azalma, öngörücü bakıma geçiş, gerçek zamanlı izleme ve uzaktan müdahale hedeflerine ulaştı.

 

OneSolar International, Vodafone Business’ın IoT-destekli, esnek yeşil enerji çözümleri ve uzman desteği ile bağlantılı hale getirdiği güneş parklarını gerçek zamanlı olarak takip ederken operasyonlarını daha güvenli ve verimli hale getirerek yeşil geleceğe sağladığı desteği de artırıyor. OneSolar ayrıca süreçlerinde tam kontrol sağlamak için uzaktan erişimden de faydalanabiliyor. SIM kartlar arızaları tespit ederek anlık bildirim sağlıyor. Çoğu durumda uzaktan müdahale edilebilmesi, teknisyen ziyaretlerinde %8 ila 10 oranında tasarruf ve CO2 emisyonlarında yıllık 0,9 ila 1,1 ton azalma sağlıyor. Kesintisiz izleme, bir bileşenin arızalanmak üzere olup olmadığını öngörmeye yardımcı olarak sorunu çözmelerine ve bakım maliyetlerini en aza indirmelerine olanak tanıyor. OneSolar'ın enerji santrallerini birbirine bağlamak aynı zamanda enerji tedarik şirketlerine enerji şebekesini daha iyi kontrol etmek için ihtiyaç duydukları görünürlüğü de sağlıyor.

 

Vodafone Business Red Enerji ile sürdürülebilirlik hedeflerinize ulaşın ve yeşil bir dünyaya katkıda bulunun!

 

Vizyonu doğrultusunda tüm iş ortaklarına sürdürülebilir enerji çözümleri sunarak doğal kaynakları korumayı ve desteklemeyi amaçlayan Vodafone Business’ın Red Enerji çözümleri ile işletmeler ayda %30’a varan enerji tasarrufu sağlayarak hem hedeflerine daha kolay ulaşıyor hem de yeşil geleceğe katkıda bulunuyorlar.

 

İşletmeler Vodafone Red Enerji’nin IoT çözümleri ile enerji tüketim noktalarını tespit edebiliyor; uzaktan kontrol, elektrik tüketim takibi ve şubeler arası karşılaştırma gibi olanaklarla verimliliklerini artırabiliyorlar. Ayrıca, sürdürülebilirlik raporu ile karbon emisyonlarını hesaplayarak, operasyonlarının çevresel etkisine ilişkin önemli içgörüler elde edebiliyorlar. Kolay kullanım özelliği sunan arayüzüyle herhangi bir ek yazılıma ihtiyaç olmaksızın etkili enerji yönetimini mümkün kılan bu uçtan uca tasarlanmış IoT çözümü, işletmelerin sürdürülebilir bir gelecek için verimli stratejiler belirleyebilmelerini sağlıyor.

İşletmenizin enerji tüketimini azaltarak verimliliğini arttıracak Red Enerji hakkında ayrıntılı bilgi için tıklayın!