Artan Rekabette "Yeşille" Öne Geçin

Artan Rekabette "Yeşille" Öne Geçin

İşletmelerin sürdürülebilirlik yaklaşımları, başarılarında giderek daha önemli hale geliyor. Ancak ulaşım ve taşıma araçlarının önemli bir rol oynadığı şirketler için karbon ayak izini dengelemenin yollarını bulmak zorlayıcı olabiliyor. Etkili bir Araç Takip Sistemi çevreyi koruyacak, sürdürülebilirlik hedeflerinize katkıda bulunacak ve aynı zamanda harcamalarınızı azaltacak değişiklikler yapmanıza yardımcı olabilir.

 

İşletmelerin yatırım kararlarını etkileyen belli başlı dinamikler bulunuyor. Yaptığınız bir yatırımdan öncelikli beklentileriniz, örneğin şirketinizi güçlendirmesi ve müşterilerinize en iyi hizmeti sunmanıza yardımcı olmasıdır. Bununla birlikte yapılacak bir yatırımın çevresel etkiyi iyileştirmeye katkıda bulunması da yatırım kararlarında giderek daha belirleyici bir rol oynuyor.

 

İşletme sahipleri çevreyi koruma konusunda üzerlerine düşeni yapmaya hazır olsa da kaynak ve bütçe yetersizliği, çevre dostu iş modellerini benimsemeyi güçleştirebiliyor. Örneğin, filosundaki tüm araçları en yüksek teknolojiye sahip çevre dostu modellerle değiştirmek birçok işletme için kısa veya orta vadede yapılabilecek bir yatırım değil. Eğer siz de işletmenizi daha çevre dostu hale getirmek için uygun fiyatlı ve verimli alternatifler arıyorsanız operasyonlarınızı iyileştirirken çevreyi korumanıza yardımcı olacak araç takip sistemlerinden faydalanabilirsiniz.

 

Araç takip sisteminin sağladığı birçok avantaj bulunuyor: Konum tespiti, motor sağlığının desteklenmesi, hırsızlığın önlenmesi bunlardan sadece birkaçı… İşin daha çok ticari tarafına yönelik olan bu avantajların yanı sıra da bir araç takip sisteminin en önemli faydalarından biri de yakıt verimliliğini artırmanıza yardımcı olmasıdır.

 

Filo Yönetiminde Kolay ve Verimli Yönetim için Araç Takip Sistemi

 

İster küçük bir dağıtım ağı ister ülke genelinde faaliyet gösteren filolar olsun, aslında yakıt ve verimlilik konusunda ortak beklentilere sahipler. Araç takip sistemleri, bu beklentiyi karşılayacak şekilde tasarlandığı için işletme veya filo büyüklüğü fark etmeksizin her ölçekten şirketin kullanabileceği bir çözüm sunuyor.

 

Vodafone Business tarafından saha ekiplerine özel çözümlerden Araç Takip Sistemi ile filo verimliliğinizi ve tasarrufu kayda değer ölçüde artırabilirsiniz. Bunun için sahadaki araçlarınıza yerleştirilen IoT (Nesnelerin İnterneti) araç takip cihazları, size filolarınızı anlık olarak uzaktan izleyebilme ve tek ekrandan kontrol edebilme olanağı veriyor. Araçlara yerleştirilen mobil veri cihazları, uydulara gönderdikleri sinyallerle alıcılara gerekli bilgilerin eksiksiz ve canlı biçimde ulaşmasını sağlıyor. Alıcı sistem, aracın takibini gerçekleştirecek kişi veya kişilerin erişimine sunulan ekranlara bu bilgileri doğru ve gerçek zamanlı olarak yansıtıyor. Sahadaki araçlarınızın hız, rota, konum ve kullanım bilgilerini anlık ve geriye dönük raporlamanızı da sağlayan Araç Takip Sistemi;

 

  • Filonuzdaki her bir aracın tüm hareketlerini izleyebilmenizi ve her türlü veriye kolayca ulaşabilmenizi sağlıyor.
  • Tüm araçlarınızı tek bir platform üzerinden kolayca yönetebilme imkanı, zaman tasarrufu ve kolaylık sağlayarak işinizi kolaylaştırıyor.
  • İş ihtiyacı dışında filoda yer alan araçların kullanımını analiz ediyor ve rölanti sürelerini izliyor. Bu sayede rölanti süresini kontrol altına almak %15’e varan yakıt tasarrufu kazandırabiliyor.
  • Aynı şekilde hız, katedilen mesafe, lokasyon, sürüş zamanı, rota gibi bilgilerin anlık olarak kontrolünü sağlaması da yakıt tasarrufuna katkıda bulunuyor.
  • Gerçek zamanlı iş yönlendirme sayesinde operasyonel verimliliğinizi önemli ölçüde artırmanıza yardımcı oluyor.
  • Lokasyon bilgilerinin paylaşılması, acil durumlar karşısında veya çalınmaya karşı koruma sağlayarak araç güvenliğini korumanıza yardımcı oluyor.
  • Gerçek zamanlı rota ve iş yönlendirme gibi uzaktan destek hizmetleri verimliliği artırırken maliyetleri azaltıyor.

 

Faaliyet gösterdiğiniz sektör veya filo kapasiteniz fark etmeksizin Araç Takip Sistemi ile filo optimizasyonu sağlayarak %15’e varan yakıt tasarrufu elde edebilirsiniz.

İşletmenizin ihtiyaçlarına en uygun paket seçeneklerini incelemek ve Araç Takip Sistemi hakkında daha fazla bilgi almak için tıklayın.