İş Yeri İnternet Paketi Nasıl Seçilir?

İş Yeri İnternet Paketi Nasıl Seçilir?

Dijital süreçler, iş yeri internetinde yüksek hızı hedeflemeyi kaçınılmaz hâle getiriyor. Peki en uygun iş yeri interneti nasıl bulunur?

 

Sizin için ideal internet hizmetini bulma konusunda yol gösterecek pratik bir rehber hazırladık.

 

İnternet Bağlantı Tipleri Nelerdir?

 

İş yeri internetinizi ideal bir hâle getirmek için bilmeniz gereken detaylardan önce internet bağlantı tiplerine dair bazı ipuçlarını sizinle paylaşıyoruz.

 

Fiber İnternet

 

  • İş yeriniz için yüksek hızlı internet teknolojisi sunar.
  • Fiber optik kablolar ile size özel bir bağlantı kurulur.

 

Radio Link

 

  • Fiziksel kablo ihtiyacı duymaz, çünkü internet erişimini elektromanyetik dalgalarla sağlar.
  • Fiber optik kablolara kıyasla daha düşük maliyetlidir.

 

DSL

 

  • Mesai saatleri için maksimum verimlilik vadeden ADSL bağlantılarıdır.
  • Genel kullanım tarzlarına ve kurumsal ihtiyaçlara göre şekillenmiş tarifelere sahiptir.

 

Uydu İnterneti

 

  • Karasal bağlantıya alternatif olarak tercih edilir.
  • Yüksek hız ve yüksek kaliteli genişbant ağ erişimi sunar.

 

Uydu interneti, iş lokasyonlarında fiber ve metro ethernet altyapısının olmadığı durumlarda ana bağlantı olarak tercih edilebildiği gibi acil durumlarda devreye alınabildiği için yedeklik olarak da işletmelerin tercihi olabilir.

 

İş yeri internetiniz için lokasyonunuzda sizi ziyaret eden uzmanlar, sizin için en uygun modeli tespit edecektir.

 

Peki, iyi bir iş yeri interneti nasıl olmalıdır? Gelin, detaylar ile inceleyelim.

 

1.   İyi bir iş yeri interneti, kolay kurulmalıdır

 

Her şeyden önce, hizmet almayı planladığınız iş yeri interneti kurulum süreçleri açısından işlerinizi aksatmamalıdır. Randevu almalı, ofisinizde ziyaret edilerek satış süreçleri gerçekleştirilmeli, uzman ekipler tarafından altyapı kontrolü yapılarak internet hizmetiniz başlatılmalıdır. Sadece dört adımda fiber hızdaki interneti ofisinize nasıl taşıyabileceğinizi şimdi öğrenebilirsiniz!

 

2.   İyi bir iş yeri interneti, alternatif çözümler üretmelidir

 

Fiber internet paketleri, bölgenizdeki kabloların yetersizliğinden dolayı tercih edilemez durumdaysa iş yeri internetinizi hızlandırmanız için başka bir çözüm olması gerekir. İşte aradığınız çözüm: Uydu İnterneti!

 

Uydu İnterneti Nedir?

 

Vodafone Uydu İnterneti, karasal bağlantıya alternatif olarak geliştirilmiştir. İş lokasyonunuzda fiber veya metro ethernet altyapısı bulunmaması durumunda bütün Türkiye’yi kapsayan uydu internetini ana bağlantı olarak kullanabilirsiniz.

 

Uydu İnternetinin Yedeklilik Özelliği Nedir?

 

İş yeri interneti olarak yüksek hızı sayesinde güçlü bir hizmet vaat eden Vodafone Uydu İnterneti, ana bağlantı olarak tercih edilmesinin yanı sıra acil durumlarda veya doğal afetler gibi dış etmenlere karşı karasal bağlantılara kıyasla çok daha az etkilenip faaliyetine hızlıca dönebilmektedir. Bu nedenle, yedekli olarak ilerlemek isteyen iş yerlerinin en çok tercih ettiği yöntemlerden birisidir.

 

Vodafone Business’ın bütün Türkiye’yi kaplayan uydu ağının gücüyle geliştirdiği Uydu İnterneti hakkında bilgi alabilirsiniz!

 

3.   İyi bir iş yeri interneti, şirkete özel bağlantı sunmalıdır

 

İş süreçlerinizin internet hızınızdan etkilenmemesi, şirketinize özel sunulan bağlantılar sayesinde mümkün. Size özel ve paylaşımsız bir altyapı ile ideal internet hızına ulaşabilirsiniz. Üstelik Vodafone Business’ın size sunduğu ihtiyaçlarınıza uygun hız seçeneklerinden istediğinizi seçebilir, indirme ve yükleme hızlarının eşit olması ile tüm çalışanlarınız aynı anda interneti kullansa da sorun yaşamazsınız.

 

Metro Ethernet ile simetrik internete kavuşmak için başvurunuzu şimdi yapabilirsiniz.

 

4.   İyi bir iş yeri interneti, sizi korumalıdır

 

İş süreçlerinizin riske girmeyeceğinden emin olduğunuz bir internet, sizin için daha güvenilirdir. Vodafone Teknoloji Güvenliği, internet bağlantınıza yapılan saldırıları tespit ederek bu atakları en kısa sürede engeller. DDOS saldırı önleme hizmetini içeren metro ethernet hakkında şimdi daha detaylı bilgi alabilirsiniz!

 

DDOS Saldırısı Nedir?

 

IT kaynaklarının bine varan saldırı sisteminin hedefi hâline gelmesi veya kullanılan internetin bant genişliğinin istila edilmesi ile DDOS atakları oluşmaktadır. DDOS yöntemi ile bilgi sistemleri felç edilerek iş sürekliliği kesintiye uğratılabilmektedir. Bu ataklara karşı geliştirilen DDOS koruma hizmeti, Vodafone Business’ın sunduğu ayrıcalıklardan sadece bir tanesidir.

İdeal bir iş yeri internetini nasıl seçebileceğinize dair aklınızda belirmiş soru işaretleri yok olduysa, şimdi sizin için en iyi iş internetini seçme zamanı gelmiş demektir. İşletmenizin ihtiyaçlarına uygun geniş iş interneti seçenekleri Vodafone’da!