Domino's çalışanları sosyal mesafesini koruyarak üretim yapıyor

Domino's çalışanları sosyal mesafesini koruyarak üretim yapıyor

Domino's, Çalışan Mesafe Takip Çözümü ile hem çalışanlarının sağlığını koruyor hem de üretimde devamlılığı sağlıyor.

Türkiye'nin en büyük pizza zincirlerinden Domino's, restoranlarından ve evlere sipariş teslim ettiği pizzalar için binlerce çalışanı ile üretime ve hizmete devam ediyor.  Koronavirüs salgınının işletmeler için hala tehdit olduğu bu dönemde, Domino's’un artarak devam eden pizza üretimini güvenle sürdürebilmesi için çalışanların mesafelerini koruyarak virüs yayılma riskini minimuma indirecek bir çözüme ihtiyacı doğdu.

 

Yeni normalde değişen ihtiyaçlara adapte olmayı kolaylaştıran çözümlerimiz ile pandemi döneminde de işletmelerin dijital iş ortağı olarak yanlarında yer almaya devam ediyoruz. Domino's’un üretim tesislerindeki sosyal mesafe takip ve raporlama ihtiyacını "Çalışan Mesafe Takip" çözümümüz ile karşıladık.

 

Artık Domino's, Çalışan Mesafe Takip çözümü ile üretim sürecinde çalışanlarının sosyal mesafeyi korumasını sağlıyor. Çalışanların mesafesi belirlenen eşiğin altına inerse üzerlerindeki kartlara uyarı gönderiliyor. Bir çalışanın COVID pozitif çıkması durumunda geriye dönük raporlardan ilgili çalışana  belirli mesafeden yakın olan diğer  çalışanlar tespit edilebiliyor. Bu sayede diğer çalışanların sağlığı korunurken, üretimin devamlılığı da sağlanıyor.

 

Domino's Hakkında

1996 yılında Türkiye'de ilk şubesini açan Domino's Pizza Türkiye şu an, İstanbul, İzmir, Ankara ve Bursa başta olmak üzere 69 ile yayılmış 530 şubesi ile Türkiye pizza endüstrisine öncülük etmektedir.

 

Geliştirdiği fikirler ve gerçekleştirdiği projeleri ile sektörde yol gösterici bir konumda olan Domino's Pizza, en lezzetli pizzaları hazırlamak için büyük bir tutkuyla çalışıyor.Pizza Restaurantları A.Ş.ye bağlı olarak çalışan

Genel Müdürlük çalışanlarının sayısı büyümeyle doğru orantılı olarak artmaktadır. 'İşimiz Hayatımız' konseptiyle başarıya giden yolun takım çalışmasından geçtiğine inanan Domino's, tüm departmanlarla ortak çalışma yaparak bilgi ve deneyimi 7.500'den fazla çalışanına aktarmaktadır.

 

Domino's'un İhtiyacı Neydi?

  • Pandemi süreci devam ederken çalışanlarının sağlığını ve üretimin devamlılığını sağlamak
  • Pizza siparişlerinin arttığı bu dönemde ürün kalitesinden ve güvenli üretimden ödün vermemek
  • Kesintisiz ve güvenli üretim ile müşteri memnuniyetini ve marka bağlılığını artırmak
  •  

Bu ihtiyacı nasıl çözdük?

Domino's üretim tesislerindeki çalışanların lokasyon takibini yapabilmek için nesnelerin internet teknolojisinden faydalandık. Çalışanların üzerinde taşıdıkları kartlar ile tesis içindeki konumlarının ve birbirlerine olan mesafelerinin saptanmasını sağladık.

 

Bu teknoloji ile çalışanların sosyal mesafesi belirlenen eşiğin altına düştüğünde çalışanlara uyarı gönderilmesi mümkün.

Her hangi bir çalışanın COVID pozitif çıkması durumunda,  yazılımdan geriye dönük raporlara bakılarak ilgili çalışanın güvenli mesafeden daha yakın olduğu  kişiler tespit edilebiliyor.

Bu sayede alınan önlemlerle  işletme içerisinde koronavirüs yayılma riskini minimize ediyoruz ve çalışanların sağlığını koruyoruz.

 

Çalışan Mesafe Takip Çözümü Vodafone Business'ta!

Vodafone Çalışan Mesafe Takip Çözümü sayesinde, çalışanların tesis içi lokasyonları belirlenerek sosyal mesafe korunabiliyor

  • Çalışanlara verilen kartlar sayesinde lokasyon verileri toplanıyor,
  • Sosyal mesafeyi korumayan çalışanlara anında uyarı gönderiliyor,
  • Geriye dönük yapılan raporlama ile çalışan etkileşimleri kolayca kayıt altında tutuluyor.
17 Kasım 2022