SD-WAN Teknolojisiyle Trafiğinizi Güvenli Şekilde Yönlendirin

SD-WAN Teknolojisiyle Trafiğinizi Güvenli Şekilde Yönlendirin

Çoklu lokasyonlarınızın şebeke ihtiyaçlarını SD-WAN teknolojisi ile yöneterek IT alt yapınızın verimliliğini artırabilir, performansın yanı sıra kullanıcı deneyimini, üretkenliği ve çevikliği iyileştirirken IT maliyetlerinizi düşürebilirsiniz.

 

Günümüz dünyasında internet kullanımı ve veri miktarı katlanarak artmaya devam ederken bu hıza ve yoğunluğa eski sistemlerle yanıt vermek giderek güçleşiyor. Örneğin, işletmeler artık birden fazla bulutta SaaS ve IaaS uygulamalarını kullanabiliyor ancak uygulama deneyimi, beklentileri karşılama konusunda geride kalabiliyor. Mevcut WAN yani geniş alan ağları, bugünün benzeri görülmemiş bir hızda artan trafiğine göre tasarlanmadıkları için bu durum veri güvenlik açıklarından uygulama performansının zayıflamasından, yönetimin giderek karmaşık ve zorlu hale gelmesine kadar birçok soruna yol açabiliyor.

Yanı sıra, şirketlerde artık birçok süreç internet ve bulut teknolojilerine dayandığı için çok sayıda farklı kullanıcının erişimi kritik varlıkları korumayı daha da zorlaştırıyor. Tüm bunlar IT altyapısının istenen deneyimi, güvenliği ve kolaylığı sunmasını güçleştiriyor. Yeni iş modellerine bağlı olarak ortaya çıkan sorunlar, yeni bir ağ modeli gerektiriyor. Bu ihtiyaca yanıt veren SD-WAN (software defined wide area network-yazılım tanımlı geniş alan ağı) yeni nesil bir bağlantı çözümü sunarak geniş alan ağını daha esnek ve akıllı hale getirmeyi sağlıyor.

 

7/24 ulaşabileceğiniz size özel müşteri danışmanı ve özel DDOS koruması içeren metro ethernet ile şirketinizin en yoğun olduğu saatlerde bile eşit indirme yükleme hızı ile çalışma motivasyonunu koruyun!

Dijital Tarım, içinde bulunan sensör ve modüller aracılığı ile kurulu olduğu alana özel havadan ve topraktan aldığı verileri analiz ederek size ‘en iyi zamanlama’ önerileri sunar ve erken uyarı sistemisayesinde ürün zaiyatını en aza indirir.

 

SD-WAN Nedir?

Yapılandırılabilir ve esnek WAN ağını ifade eden SD-WAN, verileri ve uygulamaları, güvenli ve verimli bir şekilde uzak lokasyonlar arasında dağıtmayı sağlayan bir teknoloji olarak tanımlanabilir.

Vodafone Business SD-WAN

İşletmeniz için yazılım tabanlı, akıllı ve esnek kurumsal şebeke yönetim çözümü sunan Vodafone Business SD-WAN ile;

  • Her bir lokasyonun erişim ihtiyacını ölçümleyerek kapasitenizi kendiniz kontrol edebilir böylece verimliliğinizi artırabilirsiniz.
  • Sunduğu esneklik sayesinde lokasyon ve uygulama bazlı olarak kapasite kullanım kuralları devreye alabilir ve bunları gerçek zamanlı yenileyebilirsiniz
  • Sanal yönetim katmanı üzerinden tüm lokasyonlar için tekil güvenlik ayarları devreye alarak anında güncelleme yapabilir, güvenliğinizi güçlendirebilirsiniz.
  • Bulut tabanlı uygulamalar ile süreçlerinizin performansını iyileştirebilirsiniz.
  • İleri seviye gözlem ve raporlama yaparak verimliliğinizi artırabilirsiniz.
  • Müşteri portalinden işlemlerinizi kolayca gerçekleştirerek self-servis hizmetleriyle zamandan tasarruf edebilirsiniz.

 

Vodafone Business’dan Türkiye’de Bir İlk: Fortinet SDWAN ZTP Kurulum Tasarımı

SD-WAN cihaz devreye alma süreçlerini merkezi otomasyonlarla en hızlı ve sorunsuz hale getirmeyi amaçlayan, her lokasyon cihazını ayrı ve manuel olarak programlama ihtiyacını ortadan kaldıran ve uzaktan konfigürasyon işlemini ifade eden ZTP (Zero Touch Provisioning) Türkiye’de ilk kez Vodafone Business tarafından bir petrol şirketinin SD-WAN projesinde kullanıldı. Şirketin dört pilot istasyonunda uygulanan bu teknoloji ile bir istasyonun SD-WAN dönüşümü yüzde 60 oranında daha kısa sürede tamamlanabildi.

IT altyapınızı tek bir merkezden anlık, ölçeklendirilebilir ve güvenli bir şekilde yönetmek, maliyetlerinizi düşürüp verimliliği ve güvenliği artırmak ayrıca iş sürekliliğinizi desteklemek için siz de Vodafone Business SD-WAN teknolojisinden faydalanarak dijital dünyada rekabetçiliğinizi güçlendirebilirsiniz. 

Vodafone Business SD-WAN hakkında ayrıntılı bilgiye erişmek için tıklayın.