Vodafone IoT Teknolojisinde 10 Yıldır Dünya Lideri!

Vodafone IoT Teknolojisinde 10 Yıldır Dünya Lideri!

 

7/24 ulaşabileceğiniz size özel müşteri danışmanı ve özel DDOS koruması içeren metro ethernet ile şirketinizin en yoğun olduğu saatlerde bile eşit indirme yükleme hızı ile çalışma motivasyonunu koruyun!

Karasal bağlantıya alternatif 5 kolay adımla tüm Türkiye'yi kapsayan uydu interneti hizmetinden faydalanarak kesintisiz internetin keyfini sürün!

 

Vodafone, 2024 Gartner® Magic QuadrantTM Raporu’nun “Dünya Çapında Yönetilen IoT Bağlantı Hizmetleri” kategorisinde bir kez daha lider seçildi.

 

Global araştırma şirketi Gartner tarafından, 2024 Magic QuadrantTMraporununDünya Çapında Yönetilen IoT Bağlantı Hizmetleri kategorisinde lider seçilen Vodafone’un 10’uncu kez üst üste Nesnelerin İnterneti-IoT teknolojisinde bir kez daha lider olarak gösterildiğini paylaşmaktan mutluluk duyuyoruz!

Magic Quadrant raporunun yönetilen IoT bağlantı hizmeti kategorisi, bağlantının yanı sıra danışmanlık, IoT bağlantı cihazı mühendisliği, IoT bağlantı uygulaması geliştirme ve entegrasyonu, ilgili ara yazılım toplama, uygulama barındırma ve ilgili sistem yönetimi gibi katma değerli hizmetlerin sürekliliğine odaklanıyor. Bu kapsamda temel iş süreçlerini kolaylaştıran bağlantı, teknoloji ve teknoloji hizmetlerini bir araya getiren sağlayıcıları değerlendiriyor. 16 organizasyonun değerlendirildiği Gartner Magic Quadrant 2024’te “Vizyon Bütünlüğü” ve “Uygulama Becerisi” alanlarında bir kez daha lider olarak konumlanan Vodafone, böylece üst üste 10’u

ncu kez birinci seçilerek önemli bir rekora imza attı.

Vodafone IoT CEO'su Erik Brenneis konu hakkında şu açıklamada bulundu: “Vodafone’un Gartner tarafından yeniden lider olarak seçilmesinden büyük bir mutluluk duyuyorum. IoT pazarının son 10 yıldaki gelişimine tanıklık etmek oldukça heyecan vericiydi ve Vodafone olarak hızla gelişen bu küresel pazarın ön sıralarında yer almaya devam ettiğimiz için gurur duyuyorum.

 

Vodafone IoT CEO'su Erik Brenneis:“IoT artık sadece bir teknoloji değil, şirketlerin her gün kullandığı operasyonel bir varlık”

Vodafone Business, özellikle son 10 yıldır dijitalleşmenin itici gücü olarak görülen IoT tarafına yaptığı yatırımlarla güvenilir ağ bağlantısı, küresel kapsama alanı ve özel uzman desteği gibi hizmetleri paralelinde dünyanın en büyük IoT sağlayıcısı konumunda bulunuyor.

2014 yılında 17 milyon bağlantıyla başlayan Vodafone, bugün 180 ülkeyi kapsayan 175 milyon bağlantıdan oluşan küresel bir tabana ulaştı. Vodafone aynı zamanda şu an 92 ülkede NB-IoT veya LTE-M ağlarıyla dünyanın en büyük LPWA (Düşük Güçlü Kablosuz Erişim) alanına sahip. Vodafone, IoT pazarının gelişmesi, genişlemesi ve bugünkü küresel iş alanı haline gelmesiyle bu alandaki başarısını sürdürüyor. Nesnelerin İnterneti dijitalleşmenin anahtarı olurken yönetilen bağlantı hizmetleriyle dünya çapında pek çok şirketin dijital dönüşümünü kolaylaştıran Vodafone, akıllı üretim hatlarının etkinleştirilmesinden, sızıntı yapan su borularının tespit edilmesine, tedarik zincirlerinin optimize edilmesinden daha verimli tarım yöntemleri oluşturulmasına kadar sayısız projeyle binlerce şirketin dönüşüm hedeflerine ulaşmasına destek oluyor. Öte yandan, IoT alanındaki uzmanlığıyla iklim değişikliğiyle mücadeleye de önemli katkılarda bulunarak daha yeşil, daha sürdürülebilir bir gelecek için çözümler sunuyor.

 

Hikâye burada bitmiyor…

Geçtiğimiz aylarda Microsoft ile 10 yıllık stratejik ortaklığını duyuran ve bu iş birliği doğrultusunda 10 yıl içinde 1,5 milyar dolar yatırım yapmayı planlayan Vodafone Business, üretken yapay zekâ ve bulut teknolojilerinden yararlanan Avrupa ve Afrika’daki 300 milyondan fazla işletme, kamu sektörü kuruluşu ve tüketici için dijital hizmetleri dönüştürecek.

Vodafone IoT’nin 1 Nisan 2024 itibarıyla IoT tarafından yönetilen bağlantıya odaklanan bağımsız bir şirket haline geleceği daha önce duyurulmuştu. Böylece Vodafone'un yönetilen IoT bağlantı hizmeti ve Global IoT SIM çözümü nesnelerin internetine açılan kapı haline gelerek her şeye, her yere bağlanmayı kolaylaştırarak IoT'nin avantajlarını daha fazla ülkede daha fazla kullanıcıyla sunacak.

Vodafone IoT CEO'su Erik Brenneis, konu hakkındaki açıklamasında şu sözleri ifade etti: “Artık IoT'yi hiper ölçeklendirmeye hazırız. Gelecek on yılın IoT ekosistemini oluşturmak için ortakları, yatırımcıları ve teknolojiyi bir araya getiriyoruz. Vodafone'un Microsoft ile yakın zamanda yaptığı duyuru, gelişmelerin başlamasını sağlıyor ve bize üretken yapay zekâ gibi yeni teknolojilere erişim ve bunları IoT için geniş ölçekte dağıtma potansiyeli veriyor. Son 10 yılın heyecan verici olduğunu düşünüyordum ancak bundan sonra olacakları sabırsızlıkla bekliyorum.”

Vodafone Business ile işletmeniz geleceğin dünyasına hazırlansın!