İş Yapış Şekillerinizi Dönüştürecek Çözümlerin Adresi: MEXT

İş Yapış Şekillerinizi Dönüştürecek Çözümlerin Adresi: MEXT

Türkiye Metal Sanayicileri Sendikası’nın (MESS) imalat sanayisinin dijital dönüşümüne öncülük etmek ve Türkiye’yi global rekabette güçlendirmek amacıyla kurduğu MEXT Dijital Dönüşüm ve Yetkinlik Merkezi, pek çok sektörden işletmeye benzersiz deneyimler ve uçtan uca çözümler sunuyor.

 

Tüm dünyada yaşanan büyük teknolojik ve dijital dönüşüm dolayısıyla, her sektörden işletmenin ihtiyaçları yüksek bir hızla artıyor ve çeşitleniyor. Özellikle sanayi işletmelerinde otomasyon, ileri analitik, yapay zeka, makine öğrenmesi ve iş zekası gibi yeni nesil teknolojiler büyük rağbet görüyor.

 

Türkiye Metal Sanayicileri Sendikası’nın (MESS) çağımızın sanayi devrimine öncülük etmek üzere kurduğu MEXT, dünyanın en büyük dijital dönüşüm ve yetkinlik gelişim merkezi olma özelliğini taşıyor. Aynı zamanda Türkiye’nin 5G teknolojisi ile desteklenen ilk üretim tesisi olan bu merkez, sanayide dijital dönüşüm için yeni uygulama geliştirmeye yönelik en esnek dijital altyapıyı sağlayarak girişimcilere ve üniversite araştırmacılarına da destek veriyor. Üretim uygulama çeşitliliği açısından dünyadaki en gelişmiş dijital fabrikadan dijital olgunluk değerlendirmesi hizmetine kadar pek çok ilke ev sahipliği yapıyor.

 

Kurum ve kuruluşların güvenlik duvarlarında eski veya kullanılmayan kuralları veya kural kümelerini otomatik olarak kaldırarak verimliliği azaltmadan siber güvenlik risklerinizi azaltın.

Vodafone Mesajlaşma ve Mobil Pazarlama ürünleriyle, ürün ve hizmetlerinizi geniş kitlelere tanıtabilirsiniz.

 

Türkiye’nin ilk 5G Özelleştirilmiş Mobil Şebekesi (MPN)

 

5G teknolojisi ile insanların ve nesnelerin birbirlerine bağlanmasına olanak veren ve işletmelerin kullanımına özel olarak sunulan bir network teknolojisi olan Özelleştirilmiş Mobil Şebeke, kurumların kritik uygulamalarını mümkün olan en yüksek verim düzeyinde kullanmalarını sağlıyor. İşletmeye özel tasarlanan şebeke ve uygulamalar sayesinde, binlerce cihazın birbirine kolayca bağlanabildiği, hızlı ve esnek bir altyapı tesis ediliyor.

 

Üretim sanayisinin dijitalleşmesine öncülük etmeyi hedefleyen MESS’in gelişmiş teknoloji merkezi MEXT’te Vodafone Business iş birliği ile kurduğu Türkiye’nin ilk 5G Özelleştirilmiş Mobil Şebekesi’nin (MPN) garantilenmiş bant genişliği, düşük gecikme süresi ve hızlı veri akışı sayesinde üretimin dijital geleceği için benzersiz bir adım atılıyor. Türkiye’nin ilk uçtan uca entegre üretim tesisi olan Dijital Fabrika’da da yepyeni bir dönemi başlatan bu hamleyle, işletmeler otonom süreçleri deneyimleme olanağına erişiyorlar. Veriler gecikmesiz olarak sunuculara aktarılıyor ve yapay zeka algoritmaları eş zamanlı olarak aksiyona dönüştürülüyor. Böylece süreçler insan müdahalesine gerek olmaksızın otonom bir şekilde işliyor.

 

MEXT Dijital Fabrika’da Neler Var?

 

5G teknolojisinin yüksek hızlı mobil iletişim, kesintisiz bağlantı ve sınır bilişim (edge computing) olanakları, Dijital Fabrika’da pek çok yeniliği deneyimleme imkânı sağlıyor.

 • Montaj Hazırlık İstasyonu:

  Montajı yapılacak komponentler robotik otomasyon ve görüntü işleme teknolojileri ile hatasız ve hızlı bir şekilde hazırlanıyor. Kameralar ile kaydedilen yüksek çözünürlüklü görüntüler yapay zeka tarafından gerçek zamanlı olarak proses edilerek verimlilik maksimize ediliyor.

 

 • Otonom Akıllı Araçlar:

  İç lojistik süreçlerinde görev alan otonom akıllı araçlar (AIV) kalite kontrol ve ürün izlenebilirliğinde yeni işlevler kazanıyor ve böylece kolaylıkla senkronize bir şekilde çalışabiliyor.

 

 • Güvenli Alan İhlali:

  Girilmesi güvenli alanlar ile riskli alanlar belirlendikten sonra kameranın algılayabileceği şekilde işaretleniyor. Kamera verileri eş zamanlı olarak sunucuya aktarılıyor ve riskli/yasaklı bölgeye giriş olduğunda uyarı veriyor.

 

 • Boston Dynamics’in Çevik Mobil Robotu (SPOT):

  SPOT’un MEXT Teknoloji Merkezi içinde kendisine atanan görevleri otonom olarak yerine getirmek için çevreyi algılamasını sağlayan sensör ve kameralardan toplanan veriler kesintisiz olarak aktarılıyor ve gerçek zamanlı olarak işleniyor.

 

Teknoloji Deneyim Alanı ile Yepyeni Bir Dijital Deneyim

 

MEXT’te Dijital Fabrika’ya ek olarak, işletmelerin dönüşümüne güç sağlayan bir de Teknoloji Deneyim Alanı bulunuyor. Vodafone Business, Teknoloji Deneyim Alanı’nda işletmelere Nesnelerin İnterneti’nden (IoT) buluta ve kurumsal uygulamalara kadar, sektöre özel yenilikçi çözümleri keşfedip uçtan uca deneyimleme imkânı sunuyor.

 

Endüstri ve Üretim, Perakende, FMCG, KOBİ ve Start-Up işletmeleri Vodafone Business’ın MEXT Teknoloji Deneyim Alanı’nda sunduğu yeni nesil uçtan uca çözümlerle işlerini dijitalleştirerek benzersiz rekabet ve maliyet avantajları elde ediyorlar. Tedarik zinciri, varlık ve operasyon yönetiminden kesintisiz kurumsal altyapıya, siber güvenlikten e-ticaret ve dijital pazarlamaya kadar pek çok alanda yüksek bir esneklik ve verimlilik düzeyine ulaşıyorlar.

 

5G ile Geleceğin Teknolojilerine Bugünden Hazırlık

 

Çok yüksek miktarda verinin hızlı bir şekilde transfer edilmesine olanak veren 5G teknolojisinde gecikme neredeyse sıfıra düşerken cihaz bağlantısı kapasitesi de ciddi oranda artıyor. İşletmeleri geleceğe taşıyacak yeniliklere güç veren bu teknolojiyi MEXT Teknoloji Merkezi’nde 5G’yi bugünden deneyimlemek mümkün!

 

Vodafone Business uzmanlığıyla uçtan uca dijitalleşme sağlayan 5G destekli çözümler, işletmelerin bulundukları sektörden bağımsız olarak esnekliklerini ve operasyonel verimliliklerini artırmalarına yardımcı oluyor. Bugünden 5G’ye hazır çözümler kullanan işletmeler, işin geleceğine yatırım yaparak her kulvarda bir adım öne geçiyorlar.

Siz de MESS ve Vodafone iş birliği ile sunulan benzersiz yenilikleri deneyimleme ve işinizi kökten dönüştürerek geleceğe güçlü bir şekilde hazırlanmanızı sağlayacak uçtan uca dijitalleştirilmiş çözümleri deneyimlemek için talep formu oluşturun!