IoT Platform ile Doğru Eylemleri Hayata Geçirin

IoT Platform ile Doğru Eylemleri Hayata Geçirin

Nesnelerin interneti, dijital ikiz teknolojisi ve makine öğreniminden güç alan gelişmiş çözümlerle işletmenizi geleceğe hazırlayın.

 

Araç takip sistemi ile filo optimizasyonu yaparak ve rölanti sürelerini kısarak %15'e varan yakıt tasarrufu sağlayın!

Şirketinizdeki tüm bağlantılı iot cihazlarınızı, ihtiyacınıza özel üretilecek tek bir uygulamadan takip edin, yönetin!

 

Hayatımızdaki etkisi özellikle son yıllarda ciddi ölçüde artan IoT (nesnelerin interneti), şu an dünya çapında milyarlarca cihazı birbirine bağlıyor. Statista verilerine göre dünya çapında 2020'de 9,7 milyar olan IoT bağlantılı cihaz sayısının 2023 yılı sonuna kadar 15,14 milyar, 2030'da ise 29 milyardan fazla olacağı tahmin ediliyor. Günlük hayatta, farkında olsak da olmasak da bu teknolojinin sağladığı kolaylıklardan faydalanıyoruz. Arabalardan enerji sayaçlarına, akıllı ev uygulamalarından güvenlik sistemlerine ve Alexa, Siri gibi akıllı asistanlara kadar sayısız uygulamada kullanılan IoT, günlük yaşamın yanı sıra endüstriyel kullanımda da giderek önem kazanıyor.

 

Sunduğu rahatlık ve içgörüler sayesinde hayatı birçok yönden daha iyi hale getiren ve bunu yapmaya devam edecek olan IoT’nin öne çıkan özellikleri kolaylık, zaman ve maliyet tasarrufu sağlamak. Ancak hepsi bu değil; bu teknolojinin en önemli özelliklerinden biri de sorun çözmek, hatta bir sorun olduğunun bile farkında olmadığımız sorunları çözmek. IoT, giderek artan yetenekleriyle perde arkasında daha akıllıca çalışmamıza, daha akıllı yaşamamıza ve yaşamlarımız üzerinde daha fazla kontrol sahibi olmamıza yardımcı oluyor.

 

İş dünyası açısından ele alacak olursak, IoT bağlantısı ile işletmeler, verileri toplamak ve analiz etmek için makineleri, sistemleri ve her tür cihazı birbirine bağlayabiliyor. IoT’nin iş ve endüstride giderek daha önemli bir teknoloji olmasında da bu bağlantı sayesinde şirketlerin sistemlerine ve iç süreçlerine gerçek zamanlı bir bakış sağlamasının önemli bir etkisi var.

 

Fabrikadan son kullanıcıya, makine performansından tedarik zincirine ve lojistik operasyonlara kadar her faaliyet alanında içgörüler edinmek; daha iyi ürünler ve çözümler tasarlamanın, daha verimli ve daha sürdürülebilir şekilde çalışmanın, dolayısıyla güçlü iş süreçleri ve müşteri deneyimleri oluşturmanın yolunu açıyor. Aynı zamanda süreçleri otomatikleştirerek işçilikten tasarruf etmeyi, zaman kaybını azaltmayı, hizmet sunumunu iyileştirmeyi israfı düşürerek ve şeffaflığı artırarak mümkün kılıyor. Bu sayede şirketler, güvenli bir şekilde maliyetlerini azaltırken kaliteyi iyileştiriyor.

 

IOT platform ile opreasyonlarınızı dijitalleştirin daha akıllı kararlar alın doğru eylemleri hayata geçirin görsel

 

IoT’nin Geleceği

 

Halihazırda endüstrileri dönüştüren ve günlük yaşamlarımızı iyileştiren IoT’nin geleceğinde birçok yeni trend ve uygulama ile büyük bir potansiyel ve sayısız fırsat var. Örneğin, elektrikli araba paylaşımı gibi yeni, daha sürdürülebilir hizmetler sağlamaktan enerji verimliliğini artırmaya; uzaktan sağlık hizmetlerini desteklemekten kritik altyapı hizmetlerin devamlılığını sağlamaya, video güvenliğinden sanal gerçekliğe kadar birçok farklı alanda heyecan verici gelişmeler bekleniyor.

 

IOT platform ile opreasyonlarınızı dijitalleştirin daha akıllı kararlar alın doğru eylemleri hayata geçirin görsel

 

IoT Platform ile tek sınır hayal gücünüz!

 

IoT hemen hemen her sektör için ezberleri bozan bir dönüşümü tetiklerken iş dünyası da bu paralelde IoT olgunlaştıkça ve kapsamı genişledikçe faydalarını daha fazla deneyimlemeye başlıyor. IoT teknolojisi ile siz de işinizi dönüştürebilirsiniz. Faaliyet gösterdiğiniz sektör ve işletmenizin büyüklüğü ne olursa olsun süreçlerinizi ve karlılığınızı önemli ölçüde iyileştirecek bir IoT çözümü mutlak vardır. Çalışan verimliliğini artırabilir, daha iyi müşteri deneyimleri sunabilir ve tedarik zinciriniz, varlıklarınız ve operasyonlarınız hakkında görünürlük sağlayabilirsiniz.

 

Vodafone Business, bu çözümü bulmanıza yardımcı olmak ve IoT yolculuğunuzu kolaylaştırmak için ihtiyaçlarınıza ve önceliklerinize en uygun çözümü IoT Platform ile sunuyor. Bir IoT platformu, bağlı cihazları yönetmek ve otomatikleştirmek için kullanılan çok katmanlı bir teknoloji olarak özetlenebilir. Fiziksel nesneleri dijitalleştirmenize ve bunların arasında haberleşmenin gerçekleşmesine olanak tanır. Vodafone Business IoT Platform da özelleştirilebilen bir dizi IoT bağlantı çözümü ve işletmenizin güvenebileceği güvenli bir küresel IoT ağı ile bu teknolojiyi ihtiyaçlarınıza en uygun şekilde kullanmanızı sağlıyor. Bu sayede,

 

  • Şirketinizdeki tüm bağlantılı cihazlarınızı, ihtiyacınıza özel üretilecek tek bir uygulamadan takip edip yönetebilirsiniz.
  • Üretim ya da maden tesisinizi, üretilen verileri aksiyon alınabilir hale getirerek akıllı hale getirebilir, donanımları uzaktan kontrol ederek verimliliğinizi kayda değer ölçüde artırabilirsiniz.
  • Tüm operasyonlarınızdan elde edilecek verileri dijitalleştirerek görselleştirebilir ve böylece optimize edebilirsiniz.
  • Tek sınırın hayal gücü olduğu bir potansiyele ulaşarak oyunun kurallarını yeniden yazabilir; işletmeniz, çalışanlarınız ve müşterileriniz için en iyiyi hedefleyebilirsiniz.

 

Vodafone Business IoT Platform ile ihtiyacınıza göre tasarlanmış uygulamalar sayesinde verimliliğinizi nasılartırabileceğinizi daha detaylı bir şekilde keşfetmek ister misiniz?

 

Vodafone Business IoT Platform hakkında detaylı bilgi edinmek için tıklayın