Akıllı Fabrika ile Operasyonel Verimliliğinizi Yükseltin

Akıllı Fabrika ile Operasyonel Verimliliğinizi Yükseltin

Akıllı Fabrikalar; üretimin, çalışanların ve varlıkların gerçek potansiyelini ortaya çıkarmanızı sağlayarak büyümenizi hızlandırmaya yardımcı olur.

Gartner tarafından yayınlanan Üretim Endüstrisine Yönelik Öngörüler 2023 CIO Gündemi içinde yer alan araştırmaya göre global çapta CEO’ların %80’i enflasyon, kalifiye çalışan eksikliği ve tedarik kısıtlamaları dahil olmak üzere mevcut ekonomik baskılara karşı koymak için dijital teknoloji yatırımlarını artırıyor.

 

Vodafone Business Akıllı Fabrika ile üretim süreçlerinizi nasıl dönüştürebileceğiniz hakkında daha ayrıntılı bilgi için tıklayın!

Şirketinizdeki tüm bağlantılı iot cihazlarınızı, ihtiyacınıza özel üretilecek tek bir uygulamadan takip edin, yönetin!

Yeni Nesil Geçiş Sistemi sık giriş-çıkış yapılan alanlardaki teması sıfıra indirerek çalışanlarınızın veya müşterilerinizin hızlı temassız geçiş yapmalarını sağlayın, verilerini kolayca takip edin.

 

Bununla birlikte, insanların ve süreçlerin çalışma şeklini iyileştirerek verimlilik ve esneklik için yeni yollar açan Akıllı Fabrikalar üretim endüstrisi için ilk 10 stratejik teknoloji trendi arasında yer alıyor. Tamamen bağlantılı ve esnek bir sisteme sahip bir üretim tesisi veya fabrika olmayı sağlayan akıllı fabrikalar, otomasyonun ötesine geçen bir yetenek sunarak kesintisiz veri akışıyla operasyonları iyileştirmeyi sağlıyor.

 

Akıllı fabrikalar, üretimi yeni bir boyuta taşıyarak endüstrileri yeniden tanımlayabilecek bir potansiyele sahip. Bu nedenle şirketinize güçlü bir destek sağlayarak hızla değişen pazar beklentilerini ve müşteri ihtiyaçlarını karşılamada hayati bir rol oynayabilir. Ancak bunun tam anlamıyla gerçekleşebilmesi için akıllı üretimin iş stratejisiyle bütünleşmesi çok önemli. Başka bir ifadeyle, akıllı üretimden en iyi şekilde yararlanmayı sağlayacak bir vizyon oluşturmak için akıllı fabrikanın sadece bir dijitalleşme veya üretim stratejisi olmanın ötesinde bir iş stratejisi olarak benimsenmesi gerekiyor. 

 

akıllı fabrika çözümleri ile operasyonel verimliliğinizi maksimum seviyeye yükseltin görsel

 

Akıllı Fabrika Çözümleri Şirketinize Hangi Faydaları Sağlar?

 

Yenilikçi üretimin kapısını aralayan akıllı fabrika çözümleri, ürün tasarımından üretime ve ürünün müşteriye teslimatına kadar uzanan değer zinciri boyunca şirketin hızını, çevikliğini ve esnekliğini artırır. Akıllı üretim stratejilerini hayata geçirmeyi sağlayan bu çözümlerle şirketler, rekabet avantajı sağlamak için güçlü yetenekler kazanır. Pazar payını artırmaya, kazancı yükseltmeye ve verimli bir şekilde çalışmaya yardımcı olan akıllı fabrikaların öne çıkan üç temel faydasına daha yakından bakmak gerekirse:

 

Hız: Rekabette öne geçmek için gelirleri artırarak, maliyetleri düşürerek, iş yapmanın yeni ve yenilikçi yollarını yaratarak iş büyümesini hızlandırmaya yardımcı olan Akıllı Fabrika çözümleri, ürünleri daha hızlı tasarlamanıza ve geliştirmenize, üretim operasyonlarını daha hızlı ölçeklendirmenize yardımcı olur. Ayrıca müşterilerinizin beklentilerine yanıt vermenizi ve müşterilerin ihtiyaç duyduğu ürün özelleştirmelerini oluşturmanızı kolaylaştırır.  

 

Verilere Kolay Erişim: Akıllı fabrika çözümleri, verileri parmaklarınızın ucuna getirerek süreçlerinizle ilgili daha fazla bilgiye daha kolay bir şekilde erişmenize yardımcı olur. Bu bilgi paylaşımını, olası soruları öngörmenizi ve bunlara zamanında müdahale etmenizi, iyileştirilecek alanları belirlemenizi ve daha verimli üretim için gerekli değişiklikleri hayata geçirmenizi sağlar.

 

Yüksek verim: Akıllı fabrika çözümleri sayesinde üretim varlıklarınızın potansiyelinden en üst düzeyde faydalanabilirsiniz. Duruş sürelerinin yanı sıra bakım için gereken süreyi de azaltabilir, varlık performansınızı ve ürün kalitenizi iyileştirebilirsiniz. Ayrıca, zaman ve malzeme kayıplarını, varlıklarla ilgili sorunlardan kaynaklanan kayıpları ve israfı azaltabilirsiniz.

 

 

akıllı fabrika çözümleri ile operasyonel verimliliğinizi maksimum seviyeye yükseltin görsel

 

Deloitte tarafından yayınlanan 2023 Üretim Endüstrisi Görünümü analizi de Akıllı Fabrikaları üretim sektörünün geleceğindeki temel 5 trend arasında konumlandırıyor. Buna göre “Yeni ufukların kilidini açmak için akıllı fabrika girişimlerine bütünsel bir yaklaşım benimsemek” rekabet gücünü artırdığından, üreticiler akıllı fabrika dönüşümlerine doğru ilerlemeye devam edecek. Birçok üretici, akıllı fabrikalar için teknolojik temellerini oluşturmaya yatırım yaparken, beş üreticiden biri halihazırda temel çözümleri deniyor veya ürünleri ve hizmetleri için aktif olarak bir meta veri deposu platformu geliştiriyor.

 

akıllı fabrika çözümleri ile operasyonel verimliliğinizi maksimum seviyeye yükseltin görsel

 

Vodafone Business Akıllı Fabrika Çözümüyle Şirketinizi Geleceğe Hazırlayın

 

Vodafone Business tarafından geliştirilen Akıllı Fabrika çözümü ile üretim süreçlerinizi iyileştirmenizi sağlayacak ihtiyaçları kolayca belirlemek ve doğru planlama yapmak için üretim süreçlerinizi ve makinelerinizi gerçek zamanlı izleyebilirsiniz. Üretim adetlerinden, çevrim sürelerine ve çalışma-duruş aralıklarına kadar makinelerinizin ürettiği tüm verileri toplayan çözüm, uyarı ve sistem alarmları ile sorunların önüne zamanında geçmenize yardımcı olur. OEE, Duruş ve Hurda Analizi gibi raporlar, süreçlerinizi iyileştirmenize yardımcı öngörüler sunar.

 

Doküman Paylaşımı Modülü’nden ERP Entegrasyonu Modülü’ne, Ekipman/Kalıp Uyum ve Ömür Takibi Modülü’nden analog ve dijital Anlık Veri Toplama Modüllerine kadar 28 modül ve fonksiyon içeren Akıllı Fabrika çözümünü herhangi bir donanım gerekmeden hızlıca kullanmaya başlayabilirsiniz. Modüler yazılım ve donanım bileşenleri sayesinde ihtiyaçlarınıza göre seçimler yapabilmeniz de mümkün. Sahadan anlık toplanan veriler sayesinde üretimi canlı olarak izleyebilir ve verilerin dijital ortamda toplanıp, manuelliğin ortadan kaldırılmasıyla doğruluğunu sağlayabilirsiniz.

 

Fabrikanızın dijital ikizini oluşturarak bilgisayarınızdan veya mobil cihazlarınız üzerinden kolayca takip edebilirsiniz. İzlenebilir bir fabrika, gelişime açık alanları daha kolay bir şekilde belirlemenize yardımcı olur. Üretim süreçlerinin uçtan uca dijital bir şekilde takibini sağlamak, günlük hayatta oluşan kayıpların önüne geçerek, veri kesinliği sağlamak ve verimliliği artırmak için bilgiye anlık olarak erişmenizi sağlar.

 

Akıllı Fabrika çözümleri ile üretim hızını ve miktarını neredeyse iki katına yükseltirken OEE puanınızı %18E varan oranda artırabilirsiniz. Aynı zamanda, arızaları %20’ye varan oranda azaltabilir, kurulum sürelerinde ise %30 zaman tasarrufu sağlayabilirsiniz.

Vodafone Business Akıllı Fabrika ile üretim süreçlerinizi nasıl dönüştürebileceğiniz hakkında daha ayrıntılı bilgi için tıklayın!