Vodafone Yeni İş Birlikleri ile Yeşil Geleceğe Hızlı Adımlarla ilerliyor

Vodafone Yeni İş Birlikleri ile Yeşil Geleceğe Hızlı Adımlarla ilerliyor

Avrupa ve Afrika'nın en büyük telekom şirketi Vodafone, faaliyet gösterdiği ülkelere katkıda bulunmak, kritik sektörleri dijitalleştirmek, toplumları kapsayıcı ve sürdürülebilir teknolojilerle desteklemek için önemli projelere imza atmaya devam ediyor. Vodafone Business, bu doğrultuda hayata geçirdiği ve daha yeşil mobil bağlantıyı mümkün kılacak yeni iş birliği ile müşterilerini daha fazla inovasyon, enerji verimliliği ve güvenlik ile güçlendirecek.  

 

İklim krizinin yol açabileceği zorlu koşullar, her sektörden işletmeyi sürdürülebilir aksiyonlar almaya yönlendiriyor. Sürdürülebilirliğe ve yeşil enerjiye ilişkin kurumsal yol haritalarının önemli bir parçası olan dijitalleşme, zaman ve maliyet tasarruflarına ek olarak verimlilik artışı ve inovasyon hızı gibi, işin geleceğine ve yeşil bir geleceğe hazırlık açısından  büyük avantaj sağlıyor.

 

Teknolojinin yardımıyla, daha iyi bir gelecek için güçlü bağlantılar kurarak yaşam kalitesini artırmak amacıyla faaliyet gösteren Vodafone Business, faaliyetlerinde enerji verimliliğine ve sürdürülebilirliğe odaklanarak, gezegenimizin geleceği için müşterilerinin karbon emisyonlarını 2030 yılına kadar 350 milyon ton düşürmelerine yardımcı oluyor.

 

Bu kapsamda, daha yeşil bir gelecek için önemli projelere imza atmaya devam eden Vodafone’un Open RAN çip seti için Arm ile kurduğu iş birliği de bu yöndeki güçlü adımlardan birini temsil ediyor.

 

Arm® mimarisi ile yeni Açık Radyo Erişim Ağı (Open Radio Access Networks) platformlarının geliştirilmesine destek

 

Daha hızlı, daha yeşil mobil bağlantıya yönelik müşteri taleplerini karşılamak ve sürdürülebilir bir geleceği gerçeğe dönüştürmek amacıyla önde gelen inovasyon kurumlarından Arm Holding ile yeni bir iş birliği kuran Vodafone Business, yüksek performanslı ve Arm-tabanlı yeni nesil platformlarla, gelişmiş 5G hizmetleri için gereken gücü ve kapasiteyi sağlamayı hedefliyor. Open RAN’ın gücünü yazılımlardan alan ağları, tedarik zincirini genişletiyor, enerji verimliliğini iyileştiriyor ve inovasyonu destekliyor.

 

Vodafone Business, Arm Holding ile Open RAN chipset alanında kurduğu iş birliğiyle, ekosistemdeki işletmelere bu yeni nesil ağların parçası olabilmeleri için gereken test ve doğrulama desteğini sağlamayı amaçlıyor. Bu iş birliğinin sonuçlarının sektörün tamamına sunulması ve ağları basit iletişim sistemleri olmaktan çıkarıp inovasyon için dağıtık ve açık platformlar haline getirmesi bekleniyor.

 

“Müşterilerimiz için daha fazla inovasyon, enerji verimliliği ve güvenlik sağlayabileceğiz”

 

Vodafone Ağ Mimarisi Direktörü Santiago Tenorio konuyla ilgili açıklamasında şu sözleri ifade etti: “Vodafone'un Open RAN liderliği, Arm tabanlı mimarinin enerji verimliliğiyle birleşerek çip ve yazılım ekosistemini genişletecek. Sınıfının en iyisi olan rakip tedarikçilerin sayısını artırarak, müşterilerimiz için daha fazla inovasyon, enerji verimliliği ve güvenlik sağlayabileceğiz."

Enerji verimliliği faydaları ile öne çıkan bu girişim, Vodafone’un 2040 yılına kadar net sıfır emisyona ulaşma hedefine de katkı sağlıyor.

 

Vodafone IoT Çözümleri ile daha verimli ve tasarruflu çalışmanın kilidini açın

 

Vodafone Business, Nesnelerin İnterneti (IoT) alanında uzun yıllardır dünya liderliğini korumaya devam ediyor. 8 senedir arka arkaya Gartner tarafından IoT Dünya Lideri seçilen Vodafone, 2007’den bu yana IoT alanında edindiği bilgi birikimi ve uzmanlığı ile 150 milyon bağlantılı makina, 190’dan fazla ülkede kullanılan IoT çözümleri ile hizmet veriyor.

 

Uçtan uca sunduğumuz IoT çözümlerimiz ile tedarik zincirinizi, varlıklarınızı ya da operasyonlarınızı uzaktan kolaylıkla yönetebilir, ihtiyacınıza göre proje bazlı çözümler yaratabilir, hangi sektörde olursanız olun operasyonel verimliliğinizi ve enerji tasarrufunu artırabilirsiniz.

İşletmenizi daha yeşil bir geleceğe taşıyacak yenilikçi IoT çözümleri hakkında daha detaylı bilgi almak için tıklayın.