Bambi Ayakkabı, Vodafone Business ile Çevikliğini Artırıyor

Bambi Ayakkabı, Vodafone Business ile Çevikliğini Artırıyor

Vodafone Business, Nesnelerin İnterneti (IoT) çözüm grubu kapsamında sunduğu Perakende Analitiği Çözümü ile Bambi Ayakkabı’yı operasyonel verimlilik ve dijitalleşme yolculuğunda destekliyor.

 

Verimli ve etkin kaynak kullanımı, gelecek başarısını güvence altına almak isteyen işletmeler açısından büyük önem taşıyor. Dinamik bir ekosistem içinde sürdürülebilir bir şekilde var olabilmenin yolu verinin gücünden etkili bir şekilde yararlanmaktan geçiyor. Bunun için de yetkin bir çözüm ortağı ile yol almak şart.

 

Türkiye’nin önde gelen perakende markalarından Bambi Ayakkabı, faaliyetleriyle yüksek katma değer ve istihdam sağlayan işletmelere, veriye dayalı verimli kaynak yönetimi için etkili araçlar sunan Vodafone Business ile çözüm ortaklığı kurdu. Bu sayede analiz gücünü, çevikliğini, verimliliğini ve performansını her gün daha da artırıyor.

 

Günümüzde en çok kullanılan iletişim araçlarından e-maillerin taşıyabileceği tehditlere karşı, mail trafiğinizi kontrol ederek e mail güvenliği sağlayın. 

Zafiyet Taraması çözümü ile istediğiniz sıklıkla Bilgi Teknolojileri (BT) ve internet ağ altyapınızı tarayın, siber saldırılara karşı hazırlıklı olun.

 

Veriye dayalı iş kararları ile kayda değer verim artışı

 

Vodafone Business, Nesnelerin İnterneti (IoT), yapay zekâ, bulut uygulamaları, veri merkezi gibi teknoloji ve inovasyonlarıyla, işletmelerin ihtiyaçlarına yönelik birçok gelişmiş çözüm sunuyor. İşletmelerin veriye dayalı iş kararları alarak kaynak verimliliğini artırmalarına olanak veren Perakende Analitiği Çözümü de bunlardan biri.

 

Bu kapsamlı çözüm grubu, mağaza içine yerleştirilen donanımlar sayesinde mağazayı ziyaret eden müşteri sayısını raporlarken yapay zekâ destekli görüntü işleme ile müşteri demografi analizi yapılmasına olanak sağlıyor. Böylece hem doğru kaynak yönetimi yapılmasına hem de müşteri profiline göre kampanyalar geliştirilmesine yardımcı oluyor. Perakende Analitiği Çözümü ile kasa önü müşteri bekleme süreleri azaltılarak gelir kaybı engellenebilirken müşteri profilleme yoluyla doğru müşteriye doğru kampanyayı sunmak da mümkün oluyor. Personel takibine ek olarak reyonlarda geçirilen zamanı da analiz edebilen bu çözüm sayesinde, doğru ürün konumlandırması için veri sağlanabiliyor. Mağazalar arası karşılaştırma çözümüyle de hangi mağazanın hangi zaman dilimlerinde daha yoğun olduğu analiz edilerek, doğru kaynak yapılanması mümkün hale getiriliyor.

 

Döngüsel veri işleme

 

Yapay zekâ (AI) teknolojisi ile döngüsel veriler sunan Vodafone Business Perakende Analitiği Çözümü, perakende sektöründe faaliyet gösteren işletmelere veriyi değere dönüştürmeleri için benzersiz bir destek sağlıyor. Gerçek zamanlı olarak kişi sayımı, demografik kırılım, müşterilerin kasa önünde bekleme sürelerinin yönetimi, mağaza genelinde noktasal trafik analizini sunan ısı haritası ve personel hareketlerinin müşteriden ayrımı ve raporlanması gibi veriler, operasyon verimliliğini ciddi oranda artırmaya olanak sağlıyor. Ayrıca, kamera görüntüleri görüntü işleme sayesinde analiz edilerek bulgular sunucuya aktarıldıktan sonra işlenerek sayısal verilere dönüştürülüyor. Yine yapay zekâ ile anlamlandırılarak raporlanan bu veriler, verimlilik açısından kilit önem taşıyan iç görüler sağlıyor.

 

Etkin kaynak kullanımı ve operasyonel verimlilik konularında Vodafone Business’ın uzmanlığından destek almayı tercih eden Bambi Ayakkabı’nın BT Yöneticisi Mustafa Taha Kır, “Bu yenilikçi çözüm sayesinde doğru hedef kitlelerine, doğru kampanyalar düzenleme olanağı elde ederken müşteri analizinin daha detaylı ve sağlıklı bir şekilde yapıldığını da tecrübe ettik. Bunun yanında demografik veri sayesinde ürün dağılımlarını da daha sağlıklı bir şekilde hayata geçirmiş olduk” diyor.

 

Vodafone Business Perakende Analitiği Çözümü ile mağaza içi müşteri hareketlerini ölçümlenebilir verilere dönüştürebilirsiniz.

Siz de verinin gücünden yararlanarak kaynak verimliliğini, iş güvenliğini, müşteri memnuniyetini ve mağaza performansını artırmak istiyorsanız, Vodafone Business Perakende Analitiği Çözümü’nü keşfetmek için tıklayın!