Teknolojiyi İşiniz için Nasıl Faydaya Dönüştürebilirsiniz?

Teknolojiyi İşiniz için Nasıl Faydaya Dönüştürebilirsiniz?

Teknoloji, ölçeğinden veya faaliyet sektöründen bağımsız olarak her işletme için paha biçilmez bir araç olabilir. Ancak buradaki önemli nokta teknolojiyi stratejik olarak kullanmak ve ondan en iyi şekilde yararlandığınızdan emin olmaktır.

 

Gün geçtikçe her ölçekten ve her sektörden işletme, teknolojiye daha bağımlı hale geliyor. İşletmeler için verimliliğin, büyümenin ve rekabetçiliğin kilidini açan teknolojilerin hedeflenen faydayı sağlaması ise nasıl kullanıldığına bağlı.

Teknolojinin sunduğu imkanlar, yenilikçi bir yaklaşımla ve doğru bir yol haritasıyla kullanıldığında çığır açan gelişmelere yol açabiliyor. Bu konuda çarpıcı çalışmaların ortaya çıktığı sağlık sektöründe dikkat çeken yeni örneklerden biri de ilaç geliştirme alanında görülüyor. Prof. Andrew Hopkins’in şirketi Exscientia, yaşamsal riski olan hastalıkların tedavisinde kullanılan ilaçları geliştirmek için yapay zekayı kullanıyor. Prof. Hopkins, yapay zekanın ilaç geliştirme alanındaki potansiyelini şu sözlerle ifade ediyor: “Bir fikrin ilaca dönüşmesi ve hastaların kullanımı için onaylanması 15 yıl sürüyor. Yapay zeka kullanırsak artık bir ilacı geliştirmek, test etmek ve optimize etmek, geleneksel süreçlere kıyasla %90 daha az deneyle yapılabilir. Kinlikteki ilaçlarımızın, aşağı yukarı dört yıl alan geleneksel süreçle karşılaştırıldığında yaklaşık 18 ayda proje yürütmemize olanak sağladığı halihazırda görülüyor.”

Yapay zeka ve nesnelerin interneti gibi yenilikçi teknolojiler sağlık sektöründe olduğu gibi tüm sektörlerde dönüşümü tetiklerken iş dünyası için yepyeni olasılıkların kapısını açıyor. Ancak teknolojinin sunduğu bu potansiyeli gerçeğe dönüştürmek öncelikleri doğru araçlar ve doğru yaklaşımları gerektiriyor.

 

Nesnelerin İnterneti ile siz de işinizi dönüştürebilirsiniz

İşinizde vakit ve emek gerektiren sayısız süreci daha kolay, hızlı ve doğru yapmanızı sağlayan  Nesnelerin İnterneti;

  • Otomasyon sayesinde verimliliğinizin artmasını sağlar.
  • Verileri faydaya dönüştürerek daha bilinçli kararları daha hızlı almanıza yardımcı olur.
  • Yeni ve yenilikçi uygulamaları teşvik eder
  • Uzaktan izlemeyi ve kontrolü sağlayarak iş süreçlerini kolaylaştırır.

Nesnelerin interneti ile iş sürecinizdeki aşamaları gerçek zamanlı takip edebilir ve bu sayede daha etkili bir şekilde yönetebilirsiniz. Örneğin, üretim endüstrisinde faaliyet gösteriyorsanız makinelerinizin, parçalarınızın ve ham maddelerin gerçek zamanlı takibi tüm üretim sürecinizi iyileştirmenize önemli katkılarda bulunabilir. Öte yandan, çalışanlarınızın en verimli olduğu zamanı belirlemek için ilgili bilgileri toplayabilir, böylece önemli görevleri ve toplantıları en doğru zamanlamayla planlayabilirsiniz.

Diğer taraftan, bu teknolojinin en önemli faydalarından biri, sorunu analiz etmelerine ve buna göre harekete geçmelerine yardımcı olan gerçek zamanlı analizler sağlamasıdır. IoT, ile ekipmanınızı uzaktan izleyebilirsiniz. Operasyonlarınızı merkezi bir konumdan verimli bir şekilde ve kolaylıkla yönetmenizi sağlamak için makineleriniz ve süreçleriniz tarafından oluşturulan veri noktalarını kaydetmenize olanak tanır. Sorunları meydana geldikten sonra düzeltmek yerine, daha ortaya çıkmadan tespit etmeye yardımcı olur.

IoT teknolojisi ile siz de işinizi dönüştürebilirsiniz. Vodafone Business, işletmenizin en önemli ihtiyaçlarına yanıt verecek doğru teknolojiyi bulmanıza yardımcı olmak ve IoT yolculuğunuzu kolaylaştırmak için ihtiyaçlarınıza ve önceliklerinize en uygun çözümleri sunuyor. Vodafone Business’ın uçtan uca IoT çözümleri ile tedarik zincirinizi, varlıklarınızı ya da operasyonlarınızı uzaktan kolaylıkla yönetebilir, ihtiyacınıza göre proje bazlı çözümler yaratabilir, operasyonel verimliliğinizi artırabilirsiniz.

İşletmenizi başarıya taşıyacak IoT çözümleri

Akıllı Fabrika ile tüm fabrika verilerinize uzaktan kolayca ulaşıp yönetin.

Araç Takip Sistemi ile %15'e varan yakıt tasarrufu sağlayın.

Dijital Tarım Çözümü ile sürdürülebilir tarımla verimliliğinizi artırın.

Red Enerji ile enerji tüketiminizi azaltarak verimliliğinizi artırın.

Görüntü İşleme Çözümü ile süreçlerinizi otonomlaştırarak iyileştirin.

IoT Platform ile şirketinizdeki tüm bağlantılı cihazlarınızı, ihtiyacınıza özel üretilecek tek bir uygulamadan takip edip yönetin.

Perakende Analitiği Çözümü ile müşteri profil, davranış ve yoğunluğuna göre doğru kaynak yönetimi yapın.

eOtomotiv Servisi ile eCall servisini destekleyen bağlantı altyapısına kavuşun.

M2M Data Paketleri ile işletmenizin uzaktan erişim, yönetim, bilgi alımı, kontrol ve lokasyon bilgisi gibi ihtiyaçlarınızı karşılayın.

Motor Takip Sistemi ile araçlarınızın lokasyon bilgilerini kolayca takip edin, filo optimizasyonu ile yakıt tasarrufu sağlayın.

Red Kontrol ile işletmenizin uçtan uca tüm verilerini uzaktan izleyin.

Temassız Geçiş ile personel ve müşteri giriş çıkışlarını kolayca takip edin.

Vodafone Business IoT çözümleri hakkında daha fazla bilgi edinmek için tıklayın.