Görüntü İşleme Gıda Sektörüne Hangi Avantajları Kazandırıyor?

Görüntü İşleme Gıda Sektörüne Hangi Avantajları Kazandırıyor?

Görüntü işleme teknolojisinin yaygınlığı giderek artarken, gıda sektörü bu teknolojiye en çok ihtiyaç duyan dört endüstriden biri olarak gösteriliyor. Son tüketicilerin hangi ürünlerinize daha fazla talep gösterdiğiniölçmekten stok yönetimini optimize etmeye kadar pek çok avantaj sunan bu teknolojiyle süreçlerinizi nasıl iyileştirebileceğinizi keşfedin. Siber güvenliğinizi son teknoloji çözümler ile güvence altına alın!

 

görüntü işleme teknolojisi gıda sektörüne hangi avantajları kazandırıyor görsel

 

Gıda sektörü, kalite kontrolün ve güvenliğin en önemli olduğu sektörlerden biridir. Ürünlerin tüketicilere sağlam ve kusursuz olarak ulaştırılması, gıdaların kalitesinden ve raf ömründen ödün verilmemesi, hasarlı ürünlerin hızlı bir şekilde tespit edilerek tüketiciye ulaşmasının önlenmesi için süreçlerin kesintisiz bir şekilde izlenmesi, sorunlara hızlı bir şekilde tespit ve müdahale edilmesi gerekiyor.  Öte yandan, farklı ürünleri son tüketiciyle buluşturan gıda sektörü oyuncularının, doğru ürün planlaması yapmak ve ürün yerleşimini optimize etmek gibi müşteri memnuniyetini artıran ve rekabetçiliği güçlendiren yönlerini iyileştirmek için müşteri beklentilerini ve ihtiyaçlarını doğru bir şekilde anlayıp ölçmeye ihtiyacı var. Manuel uygulamalarla altından kalkılması zor bir iş yükü yaratan bu tür süreçler, görüntü işleme teknolojisiyle mükemmel bir şekilde yerine getirilebiliyor.

Fiziksel santralin gerektirdiği bakım maliyetlerinizi tamamen ortadan kaldırın, kurulum masrafı olmadan bulut santral ile tanışın!

 

Sağladığı faydalara bağlı olarak, bu teknolojinin şu anda önemli avantajlar sağladığı öncelikli dört sektörden biri de gıda sektörü olarak gösteriliyor. (Diğer sektörler ise sağlık, savunma ve tarım olarak sıralanıyor.) Bu endüstride görüntü işleme tekniklerinin uygulanması, özellikle daha iyi ürünlere yönelik pazar talebinin artmasıyla birlikte istikrarlı bir hızda büyüyor. Birçoğu manuel olarak yürütülen geleneksel yöntemler, üretim kusurlarını veya sızıntıları tespit etmek konusunda yeterli olmayabilir veya gözden kaçan hatalı ürünlerin son tüketiciye ulaştığı raflarda ya da buzdolaplarında yer almasına yol açabilir.

 

Görüntü işleme sistemleri sayesinde gıda sektöründe kalite değerlendirmesi, ürün derecelendirilmesi ve sınıflandırılması kayda değer ölçüde kolaylaşıp optimize edilebiliyor. Kameralar aracılığıyla elde edilen görüntüler, belli parametrelere göre incelenerek uygun olanları kusurlu olanlardan ayırmayı sağlıyor. Gıdaların ve gıda ambalajlarının kalite kontrolünü otomatikleştirmek, stok yönetimini iyileştirmek ve tüketici davranışlarını ölçmek için kolay ve verimli bir yol sunan görüntü işleme teknolojisi tüm bu özelliklerinin yanı sıra ihtiyaçlarınıza yanıt verecek bir çözüme dönüşme esnekliğine de sahip. Başka bir ifadeyle bu çözümden işletmenizin ve süreçlerinizin spesifik ihtiyaçlarına göre faydalanabilirsiniz.

 

görüntü işleme teknolojisi gıda sektörüne hangi avantajları kazandırıyor görsel

 

Görüntü İşleme ile Kaynak Yönetimi Yapın, Stoklarınızı Takip Ederek Ürünlerinizi Raporlayın

 

Gıda sektöründe faaliyet gösteren işletmeler için doğru kaynak yönetiminin kilidini açan görüntü işleme teknolojisi, kameralar aracılığıyla elde edilen görüntüleri yapay zeka ile anlamlı verilere dönüştürerek süreçleri otonomlaştırıyor ve bu sayede hızlı, kesintisiz ve kusursuz bir şekilde yönetmeyi sağlıyor. Bu teknolojiden faydalanmak için son 9 yılın IoT lideri olan ve 190’dan fazla ülkede sağladığı IoT çözümleri hizmetiyle deneyimli Vodafone Business uzmanlığına güvenebilirsiniz.

 

Vodafone Business tarafından sunulan Görüntü İşleme Teknolojisi, görüntü işlemenin ve yapay zekanın yeteneklerini, şirketinizin ihtiyaçlarınıza göre hazırladığı özel algoritmalarla sunarak size gerçekten ihtiyaç duyduğunuz çözümü sağlıyor. Bu da Vodafone Business Görüntü İşleme Çözümleri’nin sizin için sayısız olasılık sunabileceği anlamına geliyor. 

 

Vodafone Business Görüntü İşleme Teknolojisi Çözümü Size Neler Kazandırır?

 

Gıda ürünlerinizi tüketiciye sunduğunuz marketlerde raflarınızı, buzdolaplarınızı ve müşteri davranışlarınızı ölçmenizi sağlayan görüntü işleme teknolojisinin en önemli ihtiyaçlarınıza nasıl yanıt verdiğine bakalım.

 

 • Stok Yönetimi: 

  IHL Group tarafından yapılan bir araştırmaya göre, dünya çapındaki perakende sektörü, stokta olmayan ürünler nedeniyle 984 milyar dolarlık satışları kaçırıyor. Görüntü işleme çözümü perakendecilerin gelir ve müşteri kaybetmelerini önlemeye yardımcı olur. Stoklarınızı takip ederek, sayısı azalan ürünlerinizi zamanında yenileyebilir, daha sık veya nadir stok yenilemesi gerektiren ürünlerinizi belirleyerek raporlayabilirsiniz.
 • Ürün İnceleme Süresi:

  Müşterilerin hangi ürünlerinizi ne kadar incelediğini, hangi ürünleri satın almaktan vazgeçtiğini veya satın aldığını ölçmek gerekli iyileştirmeleri yapabilmenize yardımcı olur.
 • Deforme Ürün Tespiti:

  Gıda oldukça hassas bir konu ve tüketiciler ürünlerin kendilerine kusursuz bir şekilde ulaşmasını bekler. Son kullanım tarihi geçmiş, ambalajı hasar görmüş veya açılmış ürünler, müşteri memnuniyetini olumsuz etkiler ve tercihlerini değiştirmelerine yol açabilir. Deforme Ürün Tespiti özelliği, ürünlerin bozulmalarını tespit ederek, yenilemenizi ve bu sayede ürün/alan kullanımını optimize etmenize yardımcı olur.
 • Yoğunluk Analizi:

  Ürünlerinize müşterilerden en çok hangi saatlerde talep olduğunu tespit etmek daha iyi bir kaynak yönetimi yapmanızı bu sayede verimliliği yükseltmenizi sağlar.
Vodafone Business Görüntü İşleme Teknolojisi Çözümleri hakkında daha fazla bilgiye ulaşmak ve işletmenize özel fırsatları keşfetmenize yardımcı olacak Vodafone Business uzman dijital danışmanlarıyla iletişime geçmek için tıklayın