Ticari Hesap Nasıl Kurulur?

Ticari Hesap Nasıl Kurulur?

Bir işletme sahibi olarak, yapılacaklar listenize 'ticari hesap açma' fikrini eklemek hoşunuza gitmeyebilir. İyi haber şu ki, ticari hesap açmak oldukça basittir. Ticari hesap, ödeme sisteminizin perde arkasında çalışarak kart ödemelerinizi işlemenize olanak tanır ve yalnızca nakit işlemlerle sınırlı kalmanızı önler.

 

Ticari hesabı sağlayıcılarını anlama

Banka ve ödeme işlemcileri dahil olmak üzere farklı türlerde ticari hesaplar vardır. Her türün kendine özgü avantajları ve dezavantajları vardır, bu nedenle hangisinin iş ihtiyaçlarınıza uygun olacağını belirlemek için araştırma yapmanız çok önemlidir. Ücretler (gizli maliyetler olmadığından emin olmak için) ve özellikler (böylece eski teknoloji kullanmazsınız) gibi faktörlere göz atın.

 

Kimlerin bir Ticari hesabına ihtiyacı vardır?

Bir işletmeniz varsa ve kart ödemelerini kabul etmek istiyorsanız, bir ticari hesabına ihtiyacınız vardır.  İster çevrimiçi ister birincil perakende mağazasında satış yapıyor olun, ticari hesabı banka ve kredi kartı ödemelerini işleyebilmenin anahtarıdır. Bu olmadan, müşteri tabanınızı sınırlıyor ve potansiyel satışları kaçırıyor olabilirsiniz.

 

Ticari hesabınızı nasıl oluşturursunuz?

İşletmenizi kaydettirin

İşletmeniz kayıtlı ve ticarete hazır olmalıdır. İşletmenizi bölgenizin hükümet web sitesine kaydettirebilirsiniz. İşletme adınız, adresiniz, işletme türünüz, UTR (benzersiz vergi mükellefi referansı) ve işletme banka hesabı bilgileriniz gibi temel bilgilerinizi hazır bulundurmanız gerekecektir.

Başvuru süreci

Sizden bazı evrakları doldurmanız istenecektir. Sağlayıcı size işletmeniz hakkında (yukarıda belirtilen bilgiler gibi) soruların yanı sıra adınız, ev adresiniz ve resmi kimlik numaralarınız gibi işletme sahibi olarak kendinizle ilgili kişisel bilgiler soracaktır. Bazı sağlayıcılar sizden tahmini aylık satış hacmi ve kabul etmeyi planladığınız ödeme metalleri hakkında ek bilgi de isteyebilir.

Onay ve kurulum

Başvurunuz gönderildikten sonra, başvurunuzu incelenecek ve bir kararla size geri dönecektir. Onaylandığında, hesabınızın kurulumunu tamamlamanıza ve her şeyi sizin için çalışır hale getirmenize yardımcı olacaklardır.

Ticari hesabı için kart nedir?

Yukarıdaki olağan işletme bilgilerine ek olarak, ticari hesabınızı kullanmaya başlamak için kimlik belgesi ve gerekli işletme lisansları gibi bazı belgeleri de sağlamanız gerekecektir, bu nedenle bunları hazır bulundurduğunuzdan emin olun.

Ticari hesabı kurmanın maliyeti nedir?

Ticari ücretleri işletme türünüz, seçtiğiniz sağlayıcı ve bazen de satışlarınız gibi unsurlara bağlı olarak değişir. Genel olarak, bir kurulum ücreti, aylık hizmet ücreti ve kaydedilen her işlem için küçük bir ücret ödemeyi bekleyebilirsiniz. Devam edip imzalamadan önce tüm bilgileri okuduğunuzdan ve sorular sorduğunuzdan emin olun.

 

Artık bir ticari hesabını nasıl kuracağınızı biliyorsunuz, kart ödemelerini kabul etme yolundasınız. Yani artık satışlarınızı artırma ve nihayetinde işinizi büyütme kapasitesine sahip olacaksınız.

 

Ticari hesapları hakkında daha fazla bilgi için yardımcımızla konuşabilirsiniz. Birebir destek için V-Hub Dijital Danışmanlarımızla sohbet edebilirsiniz.