KOBİ’lere Büyümenin Kilidini Açan Teknoloji: Bulut Bilişim

KOBİ’lere Büyümenin Kilidini Açan Teknoloji: Bulut Bilişim

Bulut bilişim teknolojileri, küçük ve orta ölçekli işletmelere iş sürekliliğinden veri güvenliğine ve yüksek performansa kadar en kritik ihtiyaçları için esnek ve güçlü bir yanıt sunuyor. Bulut bilişimin işletmenize sağlayacağı faydaları keşfedin!

 

Küçük ve orta ölçekli işletmelerin büyük şirketlerle benzer birçok iş süreci ve ihtiyacı bulunuyor. Müşterilerle etkileşime giriyor, stok siparişi veriyor, finansmanı yönetiyor, projeler üzerinde iş birliği yapıyor ve ödemeleri takip ediyorlar. Ancak bu görevlerin birçoğu manuel olarak yapıldığından zaman alıcı hatta verimsiz süreçlere yol açıyor. Büyük şirketler ise bu süreçleri işletme yazılımları aracılığıyla daha kolay bir şekilde yürütüyor, fakat bu yazılımlar pahalı lisanslar ve donanımlar gerektiriyor. Küçük ve orta ölçekli işletmeler rekabetçi kalabilmek için bu gelişmiş yazılımları kullanabileceklerini bilse de yüksek maliyetler caydırıcı oluyor. Peki, KOBİ’ler yüksek yatırımlar gerekmeden en iyi işletme yazılımlarının avantajlarından nasıl yararlanabilirler? Bu sorunun yanıtını uygun fiyatlı bulut bilişim hizmetleri sunuyor.

 

Sahadaki motorlarınıza takılacak motor gps takip cihazları sayesinde araçlarınızın lokasyon bilgilerini kolayca takip edin, filo optimizasyonu ile yakıt tasarrufu sağlayın!

Araç takip sistemi ile filo optimizasyonu yaparak ve rölanti sürelerini kısarak %15'e varan yakıt tasarrufu sağlayın!

 

Bulut teknolojisinin faydaları

Bulut bilişim teknolojileriyle finansmandan insan kaynaklarına, iletişimden veri paylaşımına birçok günlük iş sürecinizi ihtiyaçlarınıza göre tasarlanmış çözümlerle daha esnek, kolay ve hızlı bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Operasyon verimliliğinin yanı sıra müşteri memnuniyetine de önemli katkılarda bulunana bulut teknolojisi; verimlilik, çeviklik, veri güvenliği ve iş sürekliliğinde kilit bir rol oynuyor. İş yüklerini buluta taşıyan kurumlar, ölçeklenebilen yapılar sayesinde, değişen müşteri alışkanlıklarının yanı sıra veri miktarlarında ve taleplerde meydana gelen dalgalanmalara da başarıyla yanıt verebiliyor. Bu teknolojinin sağladığı önemli avantajlardan bazıları şöyle:

  • Veri merkezi kurulumu, donanım ve yazılım gibi ilk yatırım giderleri ve altyapı masrafları bulut teknolojisi sayesinde ortadan kalkıyor. Bulut yazılımı geleneksel işletme yazılımlarından çok daha uygun maliyetlidir. Kullanıcı olarak, yazılımı çalıştırmak için hiçbir zaman yazılımı satın almanıza veya özel donanıma sahip olmanıza gerek olmaz. Aylık olarak ve bazı durumlarda yalnızca kullandığınız kadar ödeme yapabilirsiniz.
  • Yazılım güncellendiğinde yeni özelliklere hemen sahip olursunuz. Bununla birlikte kurulumu ve kullanımı da kolay olduğu için hızla benimsenerek işletmenizdeki verimliliği ve çevikliği artırır.
  • Yazılıma internet bağlantısı olan her yerden ve çoğu cihazdan, hatta akıllı telefonlardan erişebilirsiniz. IT kaynaklarına zamandan ve mekândan bağımsız, kesintisiz erişim size esneklik sağlar.
  • Bulut daha güvenlidir. Dikkatli olmak ve verilerinizi korumak sizin sorumluluğunuzda olsa da bulut sağlayıcıları yazılımlarını güvende tutmak için ciddi yatırımlarda bulunuyor ve KOBİ'ler büyük bir güvenlik bütçesine ihtiyaç duymadan bu yatırımlardan yararlanabiliyor.
  • Çalışan, kaynak, performans ve operasyon verimliliği elde ediliyor. Bulut her türlü yazılımı destekler. E-posta, takvim, planlama, bordro, insan kaynakları, iş birliği ve hatta siber güvenlik… Küçük ve orta ölçekli işletmeler için tasarlanan geniş bir yelpazede uygun fiyatlı bulut ürünleri bulunuyor.

 

Vodafone Bulut Platform Çözümlerinin Avantajlarını Keşfedin!

Vodafone Business, Türkiye’de dört farklı lokasyonda bulunan, Vodafone veri merkezlerindeki yedekli altyapı ile veri güvenliğinizi sağlıyor. İşletmelerin bulut dönüşüm projelerini başarıyla ve uygun maliyetlerle hayata geçirmeleri için tüm kurumsal müşterilerine genel, özel ve hibrit bulut çözümleri sunan Vodafone Business, size kaynaklarınızı 28 ülkede bulut hizmet veren Vodafone Bulut sunucularında barındırma imkanı sağlıyor. Yönetilen hizmet uzmanlarından 7/24 destek, etkin siber güvenlik ve yedekleme çözümleri, altyapılarınızı ve kritik verilerinizin güvenliğini koruyor. Vodafone Bulut sunucularında barındırılan kaynaklar, değişen veri büyüklüğüne göre esneklikle ölçeklendirilebiliyor. Bu sayede, uzun süre atıl duracak bir kapasiteye yatırım yapmak yerine, avantajlı maliyetlerle çevik sistemlerden yararlanmak mümkün oluyor.

İlk yatırım maliyeti olmadan verilerinizi kolayca taşıyabileceğiniz ve aylık ödeme modelinde ihtiyacınıza göre faydalanabileceğiniz Vodafone Business Bulut Platform çözümleri hakkında daha ayrıntılı bilgiye buradan ulaşabilirsiniz!