Bu Yaratıcı Sosyal Araçlarla Mükemmel İçerikler Oluşturun

Bu Yaratıcı Sosyal Araçlarla Mükemmel İçerikler Oluşturun

Sosyal medya, işletmeniz için büyümenin yolunu açabilir ve bir içerik oluşturma aracı kullanmadan, sosyal medyanızı tamamlamış sayılmazsınız. Yaratıcı sosyal araçlar ve programlar sosyal içerik üretimini kolaylaştırdığından, hem yeni başlayanlar hem de uzmanlar için paha biçilmez bir değere sahiptir. Bu araçlar markanıza uygun, düzenlenmesi kolay, ve uğraşsız bir şekilde sosyal medya uygulamalarına yüklenebilen birbirinden güzel sosyal içerikler oluşturmanıza olanak sağlarlar.

7/24 ulaşabileceğiniz size özel müşteri danışmanı ve özel DDOS koruması içeren metro internet ile şirketinizin en yoğun olduğu saatlerde bile eşit indirme yükleme hızı ile çalışma motivasyonunu koruyun!

 

Sosyal İçerik Oluşturma Araçları Nelerdir?

İçerik oluşturma araçlarından birine sahip olmak, sosyal paylaşımlarınızı profesyonel, istikrarlı, ve markanıza uygun hale getirir. Her sosyal medya kanalı için özel olarak tasarlanmış şablonlara sahip olduklarından, sıfırdan başlamanıza gerek kalmaz. Ve hatta bazıları sosyal medya içerik üretimi üzerine kurslar sunduklarından, bu konudaki becerilerinizi daha da geliştirebilirsiniz. Herhangi bir yasal sorunla karşılaşmaktan endişe duymaksızın kullanabileceğiniz telif hakkı içermeyen görseller ve genellikle halihazırda, tasarımlarınızda kullanabileceğiniz bir çok yazı tipi, simge ve şekil içerirler. Bu araçlarla hem zamandan tasarruf edecek, hem de bozuk görseller ya da eksik harflerin doğuracağı rahatsızlıkla bir daha baş etmek zorunda kalmayacaksınız.

İşletmelerde çalışan verimliliğinin ölçümlenmesini, makinaların çalışma süresine göre iş kayıplarının önüne geçilmesini, enerji tüketimine göre enerji tasarrufu yapılmasını sağlar.

 

İşte sosyal içerik üretimi için kullanabileceğiniz en iyi programlardan bazıları:

 

Canva

Bir içerik oluşturma uzmanı gibi görünmek istiyorsanız, Canva sizin yanınızda. Sosyal içerik oluşturma konusunda muhtemelen piyasadaki en iyi bilinen araç olan Canva, küçük işletmeler için biçilmiş kaftan. Tasarımlarınız uygulama içinde saklandığından, yaratıcı ruhunuzun sizi götürdüğü her yerde çalışabilirsiniz. Canva Pro’ya yükseltme seçeneği olmasına karşın, muhtemelen belirli bir seviyeye gelene kadar ihtiyacınız olan her şeyin ücretsiz sürümde mevcut olduğunu fark edeceksiniz.

 

CapCut

CapCut, uygulama içerisinde kolaylıkla yüksek kaliteli video içerikleri oluşturmanıza yarayan bir araçtır. Dakikalar içinde mükemmel videoyu elde etmek için videolarınızı kesebilir, düzenleyebilir, oynatım hızını değiştirebilir, ve videolarınıza filtreler ve çıkartmalar ekleyebilirsiniz. TikTok kullanıyor ve en son trendleri kaçırmadığınızdan emin olmak istiyorsanız, CapCut’ın TikTok’a özel ses ve şarkılara erişim hakkı olduğundan, sizin için ideal bir video düzenleme uygulaması olacaktır. Tek bir uygulama içerisinde videolarınızı çekebilir, düzenleyebilir ve yükleyebilirsiniz. Videolarınız, daha siz farkına varmadan popüler olabilir.

 

Animoto

Animoto, videonuzu profesyonel pazarlama içeriğine dönüştürebilen ücretsiz bir içerik oluşturma aracıdır. Sürükle-bırak özelliği, bir şeyleri yüklemeyi ve yerlerini değiştirmeyi kolaylaştırdığı gibi, kategorilere ayrılmış şablonlara sahip olması, sizin amaçlarınıza uygun olanı bulmanızı da kolaylaştırıyor. Kapsamlı bir lisanslı müzik kitaplığına sahip olması, videolarınıza ekstra çekicilik kazandırmanıza olanak sağlıyor. Yeni başlayanlar için harika olduğu gibi herhangi bir deneyim ya da eğitim gerektirmiyor. Ancak bu yaratıcı yolculuğa çıkarken küçük bir desteğe ihtiyacınız varsa size rehberlik edecek öğretici videolar ve yardıma açık bir müşteri hizmetleri ekibi de mevcut.

 

PlaceIt

PlaceIt, program içerisinde kendi logonuzu oluşturabildiğiniz ve sonrasında herhangi bir şeyin üzerine “demo” özelliğini kullanarak yerleştirebildiğiniz (İngilizce “PlaceIt”), dijital pazarlama için en iyi çok yönlü içerik oluşturma araçlarından biridir. Logonuzun, görselinizin, veya grafiğinizin tişört, kupa, bez çanta, kalem ve daha fazlası üzerinde nasıl duracağını görebilirsiniz. Markanıza uyacak şekilde özelleştirebileceğiniz binlerce ücretsiz şablon ile sosyal medya gönderileri oluşturabilirsiniz. PlaceIt ayrıca, daha özelleşmiş pazarlar olan, Twitch ve Youtube Gaming gibi oyun platformları için de bir çok şablon içeriyor. 

Sosyal medya odaklı video içeriği oluşturma konusunda daha fazla yardım almak için, V-Hub Dijital Danışmanlarımız ile iletişime geçebilirsiniz.