7/24 Hızlı ve Güvenilir İnternet: Metro Ethernet

7/24 Hızlı ve Güvenilir İnternet: Metro Ethernet

Metro Ethernet, işletmelere pazarda rekabet edebilmeleri için ihtiyaç duydukları bağlantı hızını ve güvenilirliği sağlayabilen, hızla gelişen bir teknolojidir.

 

Görüntü işleme ve yapay zeka teknolojisi ile beraber işletmelerinizdeki süreçleri otonomlaştırarak iyileştirin!

Artan Siber saldırılara karşı, işletmenizin en değerli varlığı olan verilerinize ve IT kaynaklarınıza koruma sağlayan Siber Güvenlik çözümler, Vodafone Business'ta! Vodafone Business'ın uçtan uca koruma sağlayan siber güvenlik çözümleri ile işletmenizi güvence altına alın!


Metro Ethernet nedir ve işletmenize nasıl fayda sağlayabilir? Cevaplar bu yazıda.

 

7 24 hızlı ve güvenilir internet metro ethernet görsel

 

Metro Ethernet Nedir?

 

Metro Ethernet, internete yedekli ve güvenli bir ağ üzerinden sabit ve yüksek hızlı bağlantı sağlayan, altyapısı işletmelere özel internet hizmetidir. Bir metropol bölgesindeki işletmeleri birbirine bağlamak için fiber optik kablolar kullanan bir tür yüksek hızlı ağ bağlantısı sunar. Bir şehir içinde veya aynı coğrafi bölgedeki birden fazla bina arasında hızlı, güvenilir bağlantı ve veri aktarım hızlarına ihtiyaç duyan kuruluşlar için idealdir.


Metro Ethernet’le birlikte büyük ve orta ölçekteki işletmeler, hızlı ve güvenli internete erişim sağlıyorlar. İşletmelere özel altyapısı nedeniyle yoğun saatlerde dahi hız kaybının yaşanmadığı Metro Ethernet, bakın şirketlere ne gibi avantajlar sağlıyor?

 

7 24 hızlı ve güvenilir internet metro ethernet görsel

 

Metro Ethernet İşletmenize Nasıl Fayda Sağlayabilir?

 

Yüksek hızda, güvenilir, paylaşımsız ve simetrik bir internet sağlayan Metro Ethernet, işletmelerin işlerini aksatmadan büyütmelerini sağlıyor. Aynı zamanda uygun maliyetlidir ve işletmelerin kesinti veya gecikme sorunları hakkında endişelenmeden ağlarını gerektiği gibi ölçeklendirmelerine olanak tanır. Aynı alan içindeki birden çok site arasında bağlantı sağlamak için fiber iletim ağları üzerinden Ethernet teknolojisini kullanır. İşletmeler, Metro Ethernet ile daha yüksek aktarım hızlarından, daha az gecikme süresinden faydalanabilir ve ağlarının yapılandırması üzerinde daha fazla kontrol sağlayabilirler. Bu teknoloji birden çok ağ sağlayıcısına olan ihtiyacı ortadan kaldırır ve ölçeklenebilirliği destekler. Bu da onu her büyüklükteki işletme için ideal bir çözüm haline getirir.


Metro Ethernet’in işletmelere başlıca faydaları ise;

 

 • İşletmelerin İhtiyacına Özel Hız Seçenekleri
  Kullanıcılara 5 Mbps ile 100 Gbps arasında değişen hızlar sunarak büyük ölçekli ağ
  ve veri aktarımları için idealdir.
 • Hız Kaybı Olmadan Yüksek Hızda İnternet Garantisi
  Fiber optik kablolar üzerinden yüksek hızlı ağ bağlantısı sunar; işletmelere özel altyapısıyla hız kaybı yaşatmaz.
 • Eşit Hızda Veri İndirme (Download) ve Yükleme (Upload)
  Yoğun dosya transferlerini kolayca gerçekleştirir.
 • İşletmenize Özel Paylaşımsız Altyapı
  İşletmelere özel altyapısıyla birlikte en yoğun saatlerde bile hız kaybı yaşanmaz.
 • Uzaktan Devre İzleme Hizmeti
  Uzaktan destek hizmeti ile yaşanan kesinti/yavaşlama sorunları kullanıcılar fark etmeden çözülür. 

 

7 24 hızlı ve güvenilir internet metro ethernet görsel

 

Metro Ethernet Daha Çok Kimler İçin?

 

Metro Ethernet’in sunduğu avantajlar, göz ardı edilebilecek gibi değil. Peki, bu çözüm daha çok kimler için? Madde madde sıralayalım:

 

 • İnternete şirketine özel altyapı sayesinde kesintisiz, hız kaybı olmadan ve yüksek hızlı  bağlanmak isteyen,
 • E-posta, Microsoft 365 ve benzeri iş uygulamalarını verimli kullanabilmek için veya yoğun  dosya transferi ihtiyacı nedeniyle veri indirme ve yükleme hızı eşit internet bağlantısına ihtiyaç duyan,
 • Şirketine özel satış sonrası destek servisi sayesinde her ihtiyacına anında çözüm bulmak isteyen,
 • İnternet bağlantısındaki kesintilerin işlerinin aksamasına sebep olan,
 • Aynı anda çok sayıda müşterisini, hız kaybı olmadan ve sorunsuz bir şekilde internete bağlamak isteyen şirketler tarafından tercih edilebilir.


Metro Ethernet, bu ihtiyaçlar doğrultusunda e-ticaret, perakende, turizm, yazılım, üretim, bankacılık, otomotiv ve tekstil gibi sektörlere ek olarak, hastane ve okullardaki yüksek hızlı ve güvenilir internet bağlantısı ihtiyacına yanıt veriyor.

 

Sonuç

 

Metro Ethernet, işletmelerin daha verimli ve üretken olmalarına yardımcı olurken, aynı zamanda tasarruf etmelerine yardımcı olabilecek birçok avantaj sunuyor. Doğru servis sağlayıcı ve doğru plan ile Metro Ethernet, işletmenize günümüzün dijital çağında rekabet avantajı sağlayabiliyor.

Vodafone Metro Ethernet çözümü ile ilgili detaylı bilgi edinmek için tıklayın.