Veri Kurtarma ve Yedekleme Çözümü Kimler İçin Geliştirildi?

Veri Kurtarma ve Yedekleme Çözümü Kimler İçin Geliştirildi?

Teknoloji gelişip iş hayatı dijitalleştikçe ihtiyaçlar ve beklentiler de değişiyor, gelişiyor. Günümüzde işletmelerin ihtiyaç duyduğu en önemli çözümlerden biri ise hiç kuşkusuz veri güvenliği. Vodafone da sektörel bazda ihtiyaçları doğru tespit ederek uygun çözümler sunuyor.


Vodafone tarafından geliştirilen Veri Kurtarma ve Yedekleme Çözümü ile işletmenize ait tüm verilerin güvenliğini sağlayabilir, alım-satımdan müşteri bilgilerine kadar tüm verileri güvence altına alabilirsiniz.

 

 

Vodafone Veri Kurtarma ve Yedekleme Çözümü

Yedekleme ve kurtarma işlemleri ile kritik verilerinizi kaybetmeden operasyonlarınızı sürdürebilirsiniz. Vodafone Veri Kurtarma ve Yedekleme Çözümü’nde dilerseniz Vodafone Veri Merkezlerinde bulunan sanal veya fiziksel sunucuların, dilerseniz de kendi lokasyonunuzda bulunan sanal sunucularınızın yedekleri veya sunucu kopyaları, Vodafone Veri Merkezlerinde tutulur. Bu da olası kriz durumlarında bilgilerin yedekten döndürülmesi veya sunucu kopyalarının canlıya alınması ile hizmetin devam ettirilmesini mümkün kılar.


Bilgi güvenliği için zorunlu hâle gelen veri yedekleme işlemleri, Vodafone’un Türkiye’de bulunan veri merkezlerinde gerçekleştirilir. Böylece tüm regülasyonlara uyum sağlanır.


Her şeyden önemlisi, verileriniz gerçek zamanlı olarak yedeklenir. 1.5+ Petabayt yedek veri büyüklüğü ve 4000+ veeam ile yedeklenen uç nokta sayısı sayesinde işletmenizin iş sürekliliği güçlü bir biçimde desteklenir.
Peki, Vodafone Veri Kurtarma ve Yedekleme Çözümü kimler için uygundur?

 

1 İş Sürekliliğini Hedefleyenler İçin

İş sürekliliği, günümüzün olmazsa olmazı. Hele ki son kullanıcıyı doğrudan hedefleyen işletmeler için kaçınılmaz bir kavram. Kısaca, “bir organizasyonun servislerini ve ürünlerini herhangi bir kesinti olayı sonrasında kabul edilebilir seviyede sürdürmesi” olarak özetlenebilir. İş sürekliliğini hedefliyorsanız veri yedekleme sizin için oldukça önemli demektir. Son kullanıcıya ulaşmak kadar müşteri sadakatini elde etmek ve korumak da günümüzde büyük önem taşıyor. Kesintiler olsa da herhangi bir kayba uğramadan süreçlerine devam edebileceğini bilen müşterilerin gözünde işletmelerin kesintileri tolere edilebilir biçimde değerlendiriliyor.


Sadece müşteri açısından da değil, işletme hafızası bağlamında da büyük önem taşıyor. Çoğunlukla ortaya konulan işin mahiyeti iş geliştirme aşamalarıyla eşdeğer biçimde oluyor ve iş geliştirme evresinde geri döndürülemeyecek kayıplar çoğunlukla sadece manevi değil maddi yönden de işletmelere külfet oluyor. Veri Yedekleme Çözümü ise veri kaybını ortadan kaldırarak işletmeleri büyük bir külfetten kurtarıyor.

 

2 Kaynak Yönetimini Daha Etkin Kılmak İsteyenler İçin

İşletme hafızası denildiğinde gözle görülen ve görülmeyen olmak üzere iki ayrı kaynağı değerlendirebiliriz. Gözle görülen kaynaklar, maddi anlamda yürütülen süreçlere işaret eder. Personel ve mesailer gibi iş kavramlarının yanı sıra kullanılan cihazlar da gözle görülen ve hesaplanabilen kaynaklar olarak kabul edilebilir. Personel motivasyonu ve iş süreçlerinde optimizasyon gibi gözle görülmeyen kaynaklar da işletmelerin etkin hâle getirmek istediği kaynak yönetimleri içinde yer alır.


Veri Kurtarma ve Yedekleme Çözümü ise iş süreçlerindeki data kayıplarını önleyerek kesintiler ve olası aksaklıklara karşı geri dönüşleri mümkün hâle getirip kaynak yönetimini etkin kılmak isteyen işletmeler açısından eşsiz bir süreç vadediyor.

 

3 Siber Güvenliği Önemseyenler İçin

Veri yönetimi denildiğinde küçük, orta veya büyük hacimli olmaları fark etmeksizin tüm işletmeler için siber güvenlik en önemli nokta. Günümüzde ekonomi ve prestij açısından en büyük kayıpların siber güvenlik alanında kaydedildiği düşünülürse veri yedekleme işlemi başta olmak üzere verileriniz ile ilgili hizmetlerde önceliğinizin siber güvenlik olması kaçınılmaz.


Veri Kurtarma ve Yedekleme Çözümü başta olmak üzere Vodafone olarak geliştirdiğimiz bulut hizmetlerinde siber güvenliği en üst seviyede ele alıyor, farklı destekler sunuyoruz

  • Uzman ekipler ile proaktif takip yaparak atak riskini minimize ediyoruz.
  • Son teknoloji çözümlerle günü yakalamanızı sağlıyoruz.
  • 7/24 özel müşteri danışmanları ile güvenliğinizi üst seviyede tutuyoruz

 

4 Güncel Mevzuatları Yakalamak İsteyenler İçin

Hangi sektörde hizmet sunduğunuz fark etmeksizin veriler işin içine girdiğinde yasal mevzuatlar da hep gündemde olur. Veri kurtarma konusunda sadece müşteri ve iş aşamalarıyla ifade edilen bir süreci değil, yasal açıdan da takip edilmesi gereken önemli bir hizmeti edinmek gerekir.


İşinize rahatça odaklanarak ticari açıdan fırsatları gözetebilmeniz için Vodafone olarak Veri Kurtarma ve Yedekleme Çözümü ile verilere dönük yasal mevzuatları güncel olarak karşılamanızı sağlıyoruz. Size de işinizi geliştirmeye odaklanmak kalıyor.


Siz de kritik verilerinizi kaybetmeden iş süreçlerinize devam etmeyi önemsiyorsanız Vodafone Veri Kurtarma ve Yedekleme Çözümü ile mutlaka tanışın