Şirketler İçin Sürdürülebilirliğin Kuralı: Enerji Tasarrufu

Şirketler İçin Sürdürülebilirliğin Kuralı: Enerji Tasarrufu

İşletmenizde uçtan uca enerji yönetimi ile gereksiz enerji tüketiminin önüne geçebilir, rekabet gücünüzü artırabilir ve yasal gerekliliklere uyum sağlayabilirsiniz. Vodafone Business Red Enerji en büyük maliyetlerinizden olan enerji tüketimini sürekli takip etmeniz ve iyileştirmeniz için gereken çözümleri işletmenizin ihtiyacına göre sunuyor.

 

Hizmet ve kampanyalarınızı potansiyel müşterilerinize belirlediğiniz kriterler ile lokasyon bazlı toplu sms olarak iletin!

 

Günümüzde işletmelerde en öncelikli odağın enerji yönetimi olması için birçok neden var. Yükselen enerji maliyetleriyle başa çıkmak, verimliliği ve tasarrufu artırmak, aynı zamanda riskleri ve karbon emisyonlarını azaltmak için işletmelerde kullanılan enerji miktarının kontrol altında olması ve azaltılması çok önemli. Ancak bu, çoğu durumda bir işletmenin sektörüne, iş süreçlerine ve operasyonlarına uygun, esnek ve ölçeklenebilir bir çözüm gerektiriyor. İşletmenizin ihtiyaçlarına uygun bir enerji yönetimi sistemi ile enerji tüketiminizi izleyebilir, kontrol edebilir ve iyileştirebilirsiniz. Bunun sonucunda da maliyetleri düşürmekten, karbon emisyonlarını azaltmaya ve çalışan verimliliğini artırmaya kadar birçok fayda sağlayabilirsiniz. 

 

TCKN ve GSM Numarası Doğrulama Servisi ile işinizi kolaylaştırın! 

 

Uçtan uca bir enerji yönetimi sistemi işletmenize neler kazandırır?

 

Azalan faturalar: İşletmenizde her yıl binlerce liralık elektrik tasarrufu sağlayarak işletme maliyetlerinizi düşürebilirsiniz. Enerjinin işletmenizde ihtiyaç duyulduğu kadar kullanılması gereksiz tüketimin önüne geçerek şirketinizi daha verimli bir şekilde yönetmenizi sağlar. 

 

Sorumlu tüketim: Enerji tüketimini azaltmanın tek amacı maliyet tasarrufu değil. Enerji kullanımının ciddi bir çevresel etkisi de var. Bu nedenle enerji tüketimini azaltmak, şirketlerin karbon ayak izini küçültür ve daha sürdürülebilir uygulamalarla fark yaratmaya ve böylece rekabetçiliklerini güçlendirmelerine yardımcı olur.

 

Zaman tasarrufu: İşletmenizdeki enerji tüketimini kesintisiz ve hatsız bir şekilde izleyen IoT destekli teknoloji, bunu sizin sorumluluğunuz olmaktan çıkararak size kayda değer bir zaman kazandırır. Enerji tüketimini izlemek ve sorunlu alanları belirlemek ayrı bir iş gücü ve zaman gerekliliğini ortadan kaldırır.

 

Artan verimlilik: Yenilikçi teknolojilerin kullanımı sayesinde işletmenizdeki ve süreçlerinizdeki enerji ihtiyaçlarını ve tüketim seçeneklerini doğru bir şekilde belirleyebilir ve enerji tüketimini optimize edebilirsiniz.

 

Çalışan memnuniyeti: İklimlendirme ve aydınlatma sistemlerinin sürekli kontrol altında ve ideal koşullarda olması, çalışanlarınız için daha sağlıklı, konforlu ve güvenli ortamlar sunmanıza yardımcı olur. Isıtma, soğutma ve aydınlatmadan kaynaklanan enerji tüketimini iyileştirirken çalışanlarınızın verimliliğini ve memnuniyetini de olumlu etkiler.  

 

Red Enerji ile Elektrik Tüketiminiz %30'a Kadar Azalıyor

 

Enerji yönetiminin sağlayacağı tüm bu faydaları işletmenize kazandırmak, öncelikle enerji tüketimini anlık ve doğru bir şekilde kontrol edip raporlayabilmekle başlıyor. Operasyonlarınızın sürekliliğini sağlayan sistemlerden iklimlendirme ve aydınlatma gibi donanımlarınıza kadar, enerjinin kullanıldığı her alanda tüketimin anlık ve geçmişe yönelik raporlanması ve uzaktan kontrolü için Red Enerji çözümlerine güvenebilirsiniz. 

 

Red Enerji, anlık raporlama, reaktif enerji kontrolü ve uzaktan denetim ile doğru kaynak yönetimi yapmanızı, gereksiz tüketimin yol açtığı faturaları düşürmenizi, tasarruf ve verimlilik kazanmanızı sağlıyor. Elektrik tüketiminizi yüzde 30’a kadar azaltabilen Red Enerji’den faydalanmanız için öncelikle işletmenize kurulan enerji analizörü, sensörler ve yönetim modülleri ile elektrik tüketiminin ve ortam koşullarının izlenmesi sağlanıyor. Belirlenen eşik değerler aşıldığında alarmların oluşturulmasını ve ilgili ünitelerin uzaktan kontrol edilebilmesini sağlayan uçtan uca bir IoT çözümü sunan Red Enerji;

 

Enerji Takibi ile üretim alanları, depolar, şubeler gibi alanlarda yer alan makine, iklimlendirme sistemleri, aydınlatma gibi elektrik tüketen alanların ve cihazların enerji takibini sağlıyor.

 

Ortam Koşullarının Takibini gerçekleştirerek sıcaklık, nem ve hava kalitesi gibi değerlerin anlık takibini mümkün kılıyor.

 

Alarm Yönetimi sayesinde cihazların açık unutulmasını engelliyor ve Türkiye’de her yıl 200 bin şirketin en az iki kez aldığı bilenen reaktif enerji cezalarının önüne geçiyor.

 

Kontrol tüm enerji tüketiminin merkezden izlenmesini ve aydınlatma, iklimlendirme gibi sistemlerin uzaktan yönetilebilmesini sağlıyor.

Hem artan enerji fiyatları, reaktif enerji cezaları, kayıp/kaçak kullanımına karşı hem de sürdürülebilirliği olumsuz etkileyen alanlarda şeffaflık ve kontrol sağlayan Red Enerji ile aynı zamanda şubeler arası, makineler arası veya geçmişe yönelik enerji tüketimlerini karşılaştırabilirsiniz. Uzaktan yönetim sayesinde gerekli durumlarda alanda olmasanız bile gerekli şekilde müdahale ederek kayıpların önüne geçebilirsiniz. Verimlilik ve enerji tüketiminde yüzde 30’a varan oranda tasarruf sağlayabilir, karbon ayak izinizi azaltabilirsiniz.

 

Red Enerji’den İşletmenizin İhtiyaçlarına Uygun Esneklikte Faydalanın

 

Red Enerji, ihtiyacınız olan ürünlerin puan toplamına göre Basic, Pro ve Premium paketler sunuyor. 8 ayrı ürün sunan Red Enerji’de:

 

Isı ve Nem Sensörü çevresel ortamdan sıcaklık ve nem bilgilerinin; Hava Kalitesi, Isı, Nem Sensörü ise çevresel ortamdan sıcaklık ve nemle birlikte hava kalitesi bilgilerinin alınmasını sağlıyor. Standartlaştırılmış Aç/Kapa Modülü açılıp kapatılması talep edilen elektrik hattını ve tabela, totem, iç aydınlatma, priz gibi elektrik hatları kapasitelerine göre yönetmeyi sağlarken Gelişmiş Aç/Kapa Modülü açılıp kapatılması talep edilen elektrik hattı ile birlikte makine, mekanik, iklimlendirme ve aydınlatma grubu gibi elektrik hatlarını kapasitelerine göre yönetmeyi sağlıyor. Ani güç kapasitesine göre seçilen 100 Amper Enerji Analizi, 300 Amper Enerji Analizi ve 1000 Amper Enerji Analizi ile enerji tüketimlerinde anlık takip  ve raporlama yapılabiliyor ve gereksiz enerji tüketim noktaları tespit edilebiliyor. Sürdürülebilirlik Raporu da işletmenizin karbon ayak izini hesaplayarak hem doğaya hem de işletmenizin sürdürülebilirlik uygulamalarına katkıda bulunmanızı ve enerji tüketim envanterinizi anlık görüntüleyebilmenizi sağlıyor.

 

Kolay kullanım sunan arayüzü sayesinde bir ek yazılım gerektirmeden enerji tüketim verilerinin takip ve kontrol edilmesini sağlayan Vodafone Business Red Enerji ile şirketinizin operasyonlarına ait enerji tüketim verilerini öğrenebilir, Red Enerji’nin IoT çözümleri ile şirketinizin verimliliğini ve sürdürülebilirliğe katkısını artıracak stratejiler belirleyebilirsiniz. 

Vodafone Business Red Enerji hakkında daha ayrıntılı bilgi için hemen tıklayın!