Akıllı Lojistik ile Filo Operasyonlarını Optimize Etmek

Akıllı Lojistik ile Filo Operasyonlarını Optimize Etmek

Müşteri ve meydan okuma

  • Dünya çapında nakliye ve lojistik hizmetleri

Autosped G Grubu, çeşitli yetkinlikleri sayesinde altyapı sektörünün tüm değer zincirini hem ulusal hem de küresel düzeyde kapsayan, Aurelia Srl holding aracılığıyla Gavio ailesi tarafından kontrol edilen İtalya'nın önde gelen sanayi gruplarından biridir. Autosped G Group, malların yoğunlaşmasını ve sınıflandırılmasını ve birleşik hizmetlerin tedarikini sağlamak için önemli lojistik ve intermodal merkezler işletmektedir. Mobilite sektöründe İtalya ve diğer pazarlarda konteyner ve petrol, kimya, kriyojenik, çelik ve gıda ürünleri taşımaktadırlar. Traktörler ve römorklar dahil 3.600'den fazla araç filosuna ve yaklaşık 2.000 çalışana sahipler.

  • Hepsi bir arada filo çözümü arayışı içinde

Autosped G Grubu, araçlarının işlevselliğini iyileştirmek ve aksamaya neden olabilecek sorunları tespit etmek için teşhis verilerine dayalı bakım planlaması yapmak istedi. Akaryakıt fiyatları şu anda tavan yaparken, şirketin filo maliyetlerini düşürmesi için yakıt tüketiminin izlenmesi de çok önemli hale geldi. Grup, bir dijital filo yönetim sisteminin, kendileri için her zaman en önemli öncelik olan sürücü güvenliğini önemli ölçüde artıracağının farkındaydı. Bu nedenle, çalışanlarını yolda korurken operasyonlarını optimize etmelerine yardımcı olabilecek bir çözüm arıyorlardı.

  • Veriye dayalı taşımayı benimsemeye çalışmak

İnovasyon her zaman Grubun ayırt edici bir özelliği olduğundan, filo operasyonlarını en son teknolojik gelişmelerle daha sorunsuz hale getirecek doğru uzmanlığa sahip, büyük ve karmaşık filoları yönetme deneyimine sahip bir ortak arıyorlardı. Vodafone iş teknolojilerini kullanarak lojistik süreçlerinin analizi ve yönetimi için en yeni modelleri tanıttılar. Autosped G Group, filo yönetiminde gerçek zamanlı operasyonel veri analizinin sunduğu fırsatlardan giderek daha fazla yararlanmak için 2021'de Vodafone Business Filo Analizi çözümünü benimsedi.

Onlara nasıl yardım ettik

  • Kusursuz işlemler için kusursuz entegrasyon

Mevcut araç verilerinin kullanımını iyileştirmek için tasarlanan esnek ve sağlam çözümümüz Vodafone Business Profesyonel Araç Takip Sistemi, farklı cihazlar ve sistemler arasında entegre bağlantı yönetimi ve birlikte çalışabilirlik sunar. Bu sayede takograf ve bakım planlama sistemlerinden toplanan veriler, Autosped G Grubu'nun iş süreci akışlarına tam olarak entegre edilebilir. Çözüm, çalışma saatlerinin otomatik olarak indirilmesini, sistemlerde muhasebeleştirilmesini ve manuel veri girişinden kaçınarak doğrudan ödeme sayfasına aktarılmasını sağlar. Vodafone Business Filo Analitiği ile filo operasyonlarını istikrarlı ve kesintisiz tutmak şirket için hiç bu kadar kolay olmamıştı.

  • Geliştirilmiş güvenilirlik ve hizmet sürekliliği

Filo yönetim sistemi aracılığıyla toplanan verilerin analiz edilmesi, Autosped G Group'un politika gereksinimlerine göre ayarlanan kurallara ve uyarılara dayalı olarak önleyici bakım ve motor teşhis kontrollerini düzenli olarak planlamasına olanak tanır. Bu şekilde, planlanmamış araç duruş sürelerini önlemek ve verimli bakım planlaması sağlamak için en uygun çalışma koşullarını sağlayabilirler. "Çözümün sunduğu özelliklerin yanı sıra güvenilirlik ve hizmet sürekliliği bizim için çok önemli hususlardı. Autosped G gibi gelişmiş bir lojistik şirketi için, seyahat planlaması ve sürücü katılımı için bir filo optimizasyon sistemi, seyahat ve varış saatlerini tahmin etmenin yanı sıra büyük bir değere sahiptir. Müşteriler ve tedarikçiler mal alışverişinde bulundukça, depo planlaması için süreçleri taşıyıcıyla entegre etmek anahtardır. Giderek artan dijital lojistik rekabet gücünü artırıyor ve sınıfının en iyisi müşteri deneyimi yaratıyor "diyor Autosped G G Proje Müdürü Barbara Agogliati

  • Daha güvenli bir geleceğe doğru: hareket halindeyken sürücülere ve araçlara bakmak

Vodafone Business Profesyonel Araç Takip Sistemi ile sadece araç durumunu izlemek ve yüklerin ve yüklerin daha verimli operasyon yönetimini garanti etmek değil, aynı zamanda çalışanların sürüş tarzları hakkında daha fazla bilgi edinmek de mümkün. Autosped G Grubu şu anda sürücülerinin yollarda kendilerini güvende tutmak için dikkatli sürüş davranışlarını benimsemelerine ve sürdürmelerine yardımcı olmaya odaklanıyor. "Sürüş tarzı analizi, sürücülerin direksiyonun arkasında daha temkinli olmalarına yardımcı olacak. Daha sakin ve daha rahat bir sürüş tarzının tüketim üzerinde kayda değer bir etkisi vardır ve araç aşınmasını ve yıpranmasını azaltarak yakıt ve bakım maliyetlerinde önemli bir azalmaya katkıda bulunur. Yol güvenliği konusunda daha fazla sorumluluğun teşvik edilmesi hem çalışanlara hem de tüm yol kullanıcılarına fayda sağlıyor ”diyor Barbara Agogliati.

  • Yakıt tasarruflu bir işletme olmak

Dijital filo yönetim platformumuz sayesinde, şirket artık gerçek zamanlı veri analizi yoluyla filosunun yakıt tüketiminden haberdar olabilirken, çözüm aynı zamanda araç yakıt ikmalini yakıt kartlarıyla uzlaştırmalarını da sağlıyor. Dahası, çalışanlarının sürüş tarzını izlemek, sürücülerin direksiyonun arkasında rahat bir tutum benimsemelerine yardımcı olmakla kalmaz, aynı zamanda yakıt verimliliği üzerinde de olumlu bir etkiye sahiptir. Araçlarının yakıt tüketimi hakkında değerli bilgiler edinmek, şirket için önemli ölçüde daha düşük filo maliyetleriyle sonuçlandı.