Vodafone Business IoT ile İşletmenizde Tasarruf Stratejileri

Vodafone Business IoT ile İşletmenizde Tasarruf Stratejileri

Bir işletme sahibi olarak başarınızı garantilemenin en önemli yollarından biri tasarruf etmektir. Bir işletme, tasarruf etmeye ne kadar erken başlarsa uzun vadede o kadar iyi durumda olur. Ancak para tasarrufunu bir öncelik haline getirmek, doğru bir planınız yoksa zor olabilir. Peki, para tasarrufu yapmak için işe nereden başlamalısınız? 

 

Şirketinizdeki tüm bağlantılı cihazlarınızı, ihtiyacınıza özel üretilecek tek bir uygulamadan takip edin, IoT platform çözümlerimiz ile yönetin.

 

Fiziksel santralin gerektirdiği bakım maliyetlerinizi tamamen ortadan kaldırın, kurulum masrafı olmadan sanal santral ile tanışın!

SOC, Siber Güvenlik Operasyon Merkezinde işletmenize karşı siber güvenlik olaylarını 7/24 izleyin, atakları tespit edin ve olası tehditlere karşı müdahale edin. İhtiyaç duyduğunuz güvenlik kurallarını oluşturun, güvenlik prosedürlerini sıkılaştırın. 

 

Daha İyi Bütçeleme: 

İşletmeniz için para biriktirmeye başlamanın en kolay ve etkili yollarından biri bütçe planı oluşturmaktır. Bunun için öncelikli adım zorunlu ve zorunlu olmayan harcamaları belirlemektir. Ofis kirası gibi zorunlu harcamaları ve kısılabilecek giderleri belirledikten sonra geliştirilmeye ve tasarruf etmeye açık operasyonel süreçlerinizi değerlendirin. Çeşitli iş süreçlerinizde teknolojik çözümler kullanmak size önemli tasarruflar kazandırabilir.

 

Vodafone Business Akıllı Fabrika ile üretim süreçlerinizi nasıl dönüştürebileceğiniz hakkında daha ayrıntılı bilgi için tıklayın!

Daha Ekonomik Fiziksel Konum:

İşletmeniz için paradan tasarruf etmenin bir başka yolu da işlerinizi büyük harcamalara gerek kalmadan yürütebileceğiniz bir yer bulmaktır. Bu noktada evden çalışma cazip bir seçenek olabilir; ofis alanı kirasını ve beraberinde gelen maliyetleri ortadan kaldırmak size ciddi bir para tasarrufu sağlayabilir.

Birikim Hesapları:

Gelecekteki başarınıza katkıda bulunmak için şirketinizin finansmanına yönelik tasarruf hesapları açabilirsiniz. Bu hem birikim için motivasyon verir hem de bir hedef belirlemenize yardımcı olur.  

Geleceği düşünmek:

Şirketinizin geleceği için ne kadar paraya ihtiyacınız olduğunu belirlerken, bundan beş yıl sonrasını düşünmeniz size yardımcı olabilir. Örneğin, sektörünüz üzerinde ne tür bir etki yaratıyorsunuz? Büyük bir ofise mi ihtiyacınız olacak yoksa az sayıda çalışanla devam edebilir misiniz? Yeni harcamalar bütçenizi nasıl etkiliyor? İşletmeniz için belirli bir hedefiniz varsa, şimdiden ne kadar yatırım yapmanız gerektiğini öğrenmek, tasarruf etmenizi kolaylaştırır.

Geliri Artırın:

Para biriktirmek için sadece tasarruf etmeyi değil gelirinizi artırmayı da düşünebilirsiniz. Örneğin, gelirinize katkıda bulunabilecek bazı yollar çevrimiçi satış kanalları oluşturmak, yeni reklam kampanyaları uygulamak veya şirketinizin sunduğu hizmetleri çeşitlendirmek olabilir.

Yenilikçi Teknolojilerden Faydalanın:

Giderek hızlanan teknolojik gelişmeler, işletmelerin para tasarrufu yapmasını her zamankinden daha kolay hale getiriyor. Örneğin, artık herhangi bir donanım veya şirket içi depolama gerektirmeyen bulut tabanlı yazılımları kullanabilir; yapay zekâ, nesnelerin interneti gibi yenilikçi teknolojilerle birçok iş sürecinizi daha verimli ve işletmenize tasarruf kazandıracak şekilde yürütebilirsiniz.

Maliyet tasarrufunda işletmelere önemli avantajlar sunan teknolojilerden nesnelerin interneti (IoT), iş operasyonlarınızı önemli ölçüde iyileştirerek maliyetlerinizi azaltabilir. IoT teknolojisi gerçek zamanlı verilere dayalı olarak daha yüksek verimlilik ve tasarruf için güçlü ve geliştirilecek yönleri daha net bir şekilde görmenizi sağlar.

Vodafone Business’ın IoT Çözümleri ile kayıpların önüne geçin kayda değer tasarruflar sağlayın

Gartner tarafından 2023 ile birlikte üst üste 9. kez IoT Lideri seçilen ve bugün 190 ülkede 159 milyon makine bağlantısı sağlayan Vodafone Business’ın bu alandaki uzmanlığıyla işletmenize nesnelerin interneti teknolojisinin sağladığı tasarrufları kazandırabilirsiniz.

Vodafone Business, farklı sektörlerin ihtiyaçlarına göre oluşturduğu IoT çözümleriyle işletmenizin verimliliğini iyileştirmenize, performansını artırmanıza ve tasarruf etmenize yardımcı oluyor:

  • Operasyonel verimlilik sağlayan Akıllı Fabrika,
  • Uzaktan kontrol sayesinde %30’a varan enerji tasarrufu sağlayan ve kurumların karbon emisyonlarını ölçen Red Enerji,
  • Erken uyarı sistemleriyle tarlada ilaç, gübre ve su kullanımını azaltıp hasatta kayıpları önleyen Dijital Tarım,
  • Yol optimizasyonu ile tüm araç yakıtlarında %25’e varan tasarruf sağlayan Araç/Motor Takip Sistemleri,
  • İnsan kaynaklarından ürün ve envanter takibine kadar tüm görevleri iyileştiren Akıllı Süreç Yönetimi

ve çok daha fazlasıyla siz de işletmenizdeki birçok alanda kayda değer tasarruflar sağlayabilirsiniz. 

Üstelik Vodafone Business, işletmenizin benzersiz ihtiyaçlarına inovatif yanıtlar sunmak için IoT teknolojisini ihtiyaçlarınıza uygun çözümlere de dönüştürebiliyor. Vodafone Business IoT Çözümleri hakkında ayrıntılı bilgiye buradan ulaşabilirsiniz.