Karne Hediyesi Fikirleri | Çocuklara Karne Hediyesi Ne Alınabilir?

18 Ekim 2022

Karne Hediyesi Fikirleri | Çocuklara Karne Hediyesi Ne Alınabilir?

Okulların kapanmasına az kalmışken, birçok ebeveyn koca bir eğitim senesini geride bırakan çocukları için karne hediyesi araştırmasına başladı bile. Teknoloji artık hayatımızın yadsınamaz bir parçası, bu durum çocuklar için de geçerli. Çocukların genel olarak bilgisayar oyunlarına olan merakı, çocuklara karne hediyesi dendiğinde akla teknolojik armağanların gelmesine neden oluyor. En iyi karne hediyeleri, çocukların yaş gruplarına göre değişiyor. Oyun aksesuarları; ilkokul karne hediyesi ve ortaokul karne hediyesi için bu sene ideal seçenekler olarak ön planda. Okul öncesi karne hediyesi seçenekleriarasında ise kulaklık ve akıllı saatler çok popüler. Çocuklara karne hediyesi ne alınabilir merak edenler için harika bir liste hazırladık. Karne hediyesi tabletler, telefonlar, bilgisayar ve telefon aksesuarları araştırırsanız mutlaka okuyun. Okul öncesinden üniversite çağına uzanan bir liste yaptık. İşte sizin için seçtiğimiz eğlenceli karne hediyeleri!

 

Okul Öncesi & Anasınıfı Öğrencileri İçin Karne Hediyeleri

 

Anasınıfı karne hediyesi araştırılırken, hem çocuklara faydası olacak hem de keyif alacakları hediyelere odaklanabilirsiniz. Aşağıdaki örnekler size fikir verebilir.

 

TCL MT42 Movetime Kids Watch

tcl-mt42-movetime-kids-watch-bluetcl-mt42-movetime-kids-watch-pembe

Akıllı saatler, ilgi çekici özellik ve tasarımları ile her yaştan çocuğun ilgisini çekiyor. TCL MT42 Movetime kids watch ile gün içinde çocuğunuzla 4G kalitesinde görüntülü konuşabilirsiniz. Bunun yanı sıra sunulan GPS desteği sayesinde mesela çocuğunuz serviste giderken, konumunu eş zamanlı olarak izleyebilirsiniz. TCL MT42 çocuk saatinin geniş ekranı, çocukların rahat kullanımına imkan veriyor. Su geçirmeyen model, 1 haftaya kadar da pil ömrü ile konforlu kullanım vadediyor.

 

JBL JR310 Çocuk Kulaklığı

 

JBL JR310 BT Kablosuz Çocuk Kulaklığı

 

Anaokulu karne hediyesi için en çok tercih edilen teknolojik ürünlerden biri de kulaklıklar. Elektronik cihazlardan müzik dinlemek, oyun oynamak ya da çizgi film izlemek için çocuk kulaklıkları çok kullanışlı oluyor. JBL JR310 çocuk kulaklığı en çok tercih edilen modeller arasında yer alıyor. İki ayrı renk seçeneği  ile sunulan çocuk kulaklığı, 85dB'i geçmeyecek şekilde tasarlandı. Dahili mikrofona sahip olan model, yumuşak yastıklı kafa bandına ve kulak yastıklarına sahip. Kulaklıklarla birlikte gönderilen çıkartmalar sayesinde, çocuğunuz kulaklığını kişiselleştirebilir.

 

İlkokul ve Ortaokul Öğrencileri İçin Karne Hediyeleri

 

Çocuklara karne hediyesi alırken, onların zevk ve hobilerini göz önünde bulundurmak gerekiyor. İlkokuldan itibaren kısıtlı zaman dilimlerinde de olsa çocukların büyük bir bölümü bilgisayar oyunları ile vakit geçiriyor. Dolayısı ile gaming ekipmanlar, öğrenciye karne hediyesi için oldukça cazip.

 

1. Telefon İçin Gamepad

 

Erkek çocuk karne hediyesi dendiğinde, mobil telefonlar üzerinden oynanabilen oyunlar akla geliyor. Telefon için tasarlanan gamepad çeşitleri, oyunu her alana taşımak isteyen çocuklar için vazgeçilmez oluyor.

 

-  Razer Kishi Arcade G PAD ANDROID Oyun Kumandası

razer-kishi-arcade-gpad-androidrazer-kishi-arcade-gpad-android-oyun

Razer Kishi G Pad, birçok Android cihazla uyumlu olarak çalışıyor. Konsol seviyesinde bir oyun performansı sunan Razer Kishi oyun kumandası, birçok çocuğun hayali. Sağlam tutuş, D-Pad desteği ve sıfır gecikme gibi özellikleri ile iyi bir oyun deneyimi vadediyor. Bu taşınabilir oyun kumandası ile oyun zevkini yer yere taşımak mümkün!

 

-  SNOPY SG-611 Joystick Gamepad

Uygun fiyatlı karne hediyesi için SNOPY SG-611 Gamepad iyi bir alternatif. Android telefonlarla uyumlu olan model, tasarımı sayesinde kolaylıkla kullanılabiliyor. 15 cm genişliğindeki oyun kolu, her yere rahatlıkla taşınabiliyor.

 

2.  Klavye Modelleri

 

Klavye modelleri, hem oyun severler için hem de yoğun çalışanlar için önemli bir ihtiyaç haline geliyor. Ödev yapmak, araştırma yapmak, içerik oluşturmak ya da oyun otnamak üzere hızı kesmeyen ve konforu bozmayan klavyelere ihtiyaç var. Ayrıca klavyeler, önemli oyun ekipmanların başında yer alıyor. Dolayısı ile de klavye modelleri karne hediyesi ortaokul yaş grubu için ya da daha büyük yaş grubu için öne çıkan bir seçenek oluyor.

 

-  Razer KBD CYNOSA Lite TR Layout Klavye

Razer KBD CYNOSA Lite TR Layout klavye modeli, konforlu bir klavye deneyimi sunuyor. Ayrıca en güncel teknolojiye sahip ve tuş ergonomisi çok beğeniliyor.

 

-  Razer Cynosa V2 Türkçe Klavye

 

Razer Cynosa Klavye

 

Razer Cynosa V2 klavyenin sessiz ve tümü ayrı ayrı aydınlatmalı olan oyun tuşları bulunuyor. Razer Cynosa’nın sahip olduğu RGB, gelişmiş aydınlatma efektlerini destekliyor.

Klavyenin tuşları özel profiller için programlanabiliyor. Özel medya tuşları, oyun oynamayı olduğundan eğlenceli hale getiriyor.

 

-  Preo MG 50 Clicky Mekanik Gaming Klavye

RGB aydınlatmalı Preo MG 50 oyuncu klavye, oyun hızını artırmak için ideal bir ekipman. Bilgisayarlarla uyumlu olan klavye, aydınlatması ile günün her saatinde konforlu bir oyun deneyimi vadediyor. Multimedya tuş ayarı, Led ışıkları ve ergonomik tasarımı ile öne çıkan klavye, karne günü hediyesi için iyi bir seçenek.

 

3.  Mouse Modelleri

 

Oyun sırasında iyi bir performans yakalamak için hızlı olmak gerekiyor. Hızlı olmak için ise iyi bir gaming mouse şart! Özellikle erkek çocuğa karne hediyesi ne alsam diye düşünüyorsanız, iyi bir oyuncu faresi ile oyun tutkunlarını mutlu etmek mümkün :) Diğer yandan çalışırken, ödev yaparken ya da görsel ve grafik tasarlarken de mouse tercihi önemli. Belki yeni bir mouse ile çalışmalarını daha kolay ve hızlı yapmasını sağlayabilirsiniz. Öne çıkan oyuncu mouse modelleri ve daha iyi bir deneyim sunacak diğer modellerden bir kaçına göz atalım.

 

-  Razer Basilisk X Hyperspeed Gaming Mouse

razer-basilisk-x-hyperspeed-gaming-mouse

Kablosuz bir oyuncu faresi olan Basilisk X Hyperspeed, mevcut kablosuz fare teknolojilerine göre %25 hızlı performans vadediyor. Yüksek hızlı iletim, minimum seviyede tıklama gecikmesi ve frekanslar arasında kesintisiz geçiş gibi özellikler sunan Razer Basilisk X Hyperspeed oyuncu faresi, bilgisayar oyunu seven çocuklar için karne hediyesi olarak mükemmel bir seçenek. 5G gelişmiş optik sensör ve ultra uzun pil ömrü ile tasarlanan model, dahili DPI depolama alanına ve 6 programlanabilir düğmeye sahip. Razer Basilisk gaming mouse özellikleri ile hem uzun vadeli hem de konforlu kullanıma destek oluyor.

 

-  Logitech G203 Kablolu Oyuncu Mouse

Logitech gaming mouse, hem sağ elini hem de sol elini kullanan oyun severler için uygun. Ergonomik tasarımı ile beğeni toplayan model, özellikleri ile de göz dolduruyor. Logitech G203 oyuncu fare özellikleri arasında; 8000 DPI tarama seviyesi öne çıkıyor. Kısa yol atanabilen 6 tuşa sahip fareyle, çocuklar oyun sırasında hızlı bir performans elde edebilir. G Hub yazılım ile desteklenen model, aydınlatması ile de oyun sırasında motivasyon sağlıyor.

 

-  Razer Basilisk V3 Ergo Mouse

Razer Basilisk V3 Ergo mouse, daha hızlı ve konforlu bir kullanım deneyimi sunuyor. Sadece 127 gr ağırlıkta olan cihaz, 130 x 42 x 75 mm boyutu ile ergonomik bir mouse.

 

4.  Monitör Modelleri

 

Çalışmak, oyun oynamak, grafikler tasarlamak ya da fotoğraf ve videolar üzerinde çalışmak için iyi bir monitör şart. Çocuğunuz, daha iyi bir ekran deneyimi için yeni bir monitöre ihtiyaç duyuyor olabilir. İyi bir oyun deneyimi için olmazsa olmaz parçalardan biri de monitörler. Takdir hediyeleri için bir arayışınız varsa; oyun severler için iyi kalitede bir oyuncu monitörü alabilirsiniz.

 

-  Casper EXCALIBUR E27QHD-G Monitör

casper-excalibur-e27qhd-g-monitorcasper-excalibur-e27qhd-gaming-monitor-arka

667 x 402 x 71 mm boyuta sahip olan Casper Excalibur monitör, daha iyi bir ekran deneyimi sunmaya odaklanıyor. Cihazın ekran çözünürlüğü, 2560 x 1440 piksel. Sahip olduğu ekran teknolojisi, QHD şeklinde ifade ediliyor.

 

-  Casper Excalibur ME24FHD-G Gaming Monitor

Casper ME24FHD-G oyuncu ekranı, 24.5" boyutunda ve Full HD çözünürlüğe sahip. Asgari düzeyde renk değişimi ile performans gösteren ekran, yüksek görüntü kalitesi ve ayrıntı sunuyor. 160 ile 170 derece arasında değişen görüş açısına sahip olan ve yansıma yapmayan ekran, güneşli havalarda dahi rahatlıkla görülebilir. Renkli ekran teknolojisine sahip olan Casper Excalibur ME24FHD-G gaming monitör, gerçekçi bir oyun deneyimi sunuyor.

 

-  Huawei MateView GT Oyuncu Monitör

Çocuğunuzun uzun yıllar konforla kullanabileceği bir ekran arıyorsanız, Huawei MateView GT oyuncu monitör özellikleri ile aradığınız cihaz olabilir. 34 inç genişliğe sahip bu monitor, 3440x1440 piksel çözünürlüğe sahip. 165Hz tazeleme hızı ile performans gösteren ekran; karanlık alan kontrolü özelliği ile öne çıkıyor. Bu özellik sayesinde, oyunun çok karanlık anlarında dahi her şeyi net şekilde görmek mümkün oluyor. Huawei oyuncu monitörünün sunduğu bir diğer avantajlı özellik de nişan alma odağı. Odak sayesinde düşmanları ortadan kaldırmak her zamankinden kolay oluyor.

 

5.  Kulaklık Modelleri

 

Müzik dinlemek, sürekli iletişimde olmak ya da oyun keyfini yaşamak için kulaklıklar önemli aksesuarlar. Oyuncu kulaklıkları, daha iyi müzik keyfi için yeni bir kulaklık veya kulak üstü kulaklıkla konforlu bir deneyim de karne hediyesi olarak düşünülebilir.

 

-  Xiaomi Redmi Buds3 Kulaklık

Xiaomi Redmi Buds 3 kulaklık modeli de karne hediyesi olarak tercih edilen seçeneklerden biri. Sadece 4,5 gram olan ağırlığı ve 310 mAh pil kapasitesi ile öne çıkan bir ürün.

 

-  Tecno Earphone Bravo B1 SE Kulaklık

Tecno Earphone Bravo B1 SE kulaklık, en çok tercih edilen kulaklık modellerinden biri. Tecno Earphone Bravo B1 SE kulaklık, uzun ömürlü pil sunması ve 10 MM hoparlör gibi özellikleri ile dikkat çekiyor.

 

-  JBL Quantum 400 Gaming Kulaklık

JBL Quantum 400 - Gaming kulaklık

Kişiselleştirilebilir ses deneyimi sunan JBL oyuncu kulaklığı, kablolu şekilde tasarlanıyor. Oyun sırasında etkileyici ve gerçekçi bir ses performansı için JBL Quantum 400 gaming kulaklık ideal bir seçim. Uzun soluklu oyunlar için akıllı köpük kulak yastıkları ve kafa bandı konfor sağlıyor. Boom mikrofon ve otomatik açma/kapama yapabilme özellikleri, oyun severlerin sevdiği özellikler arasında bulunuyor.

 

-  Razer Kraken V3 X Gaming Kulaklık

Gerçekçi ses deneyimi için Razer Kraken V3 X gaming kulaklık, iyi bir performan sunuyor. Hibrit kumaştan elde edilen hafızalı kulaklık yastıkları, yumuşak kafa bandı ve hafif tasarımıyla öne çıkan Razer gaming kulaklık, 3 parçalı ses sürücüsü ile destekleniyor. Kablolu şekilde tasarlanan model, oyun deneyimini üst seviyeye taşıyor.

 

Karne Hediyesi Tablet Modelleri

 

Karne hediyesi olarak tablet modelleri de çok tercih ediliyor. Hem çalışmak, hem araştırma yapmak hem de oyun ve sosyalleşme için tabletler karne hediyesi seçenekleri içinde öne çıkıyor. Karne günü tablet hediye arayışında tercih edebileceğiniz modellerden bazıları aşağıdaki gibi.

 

-  Samsung Galaxy Tab A8 Tablet

samsung-galaxy-tab-a8-tablet

Samsung Galaxy Tab A8tablet modeli, üç farklı renk seçeneği ve tasarımı ile dikkat çekiyor. 10,5 inç ekran genişliğine sahip olan cihaz, Dolby Atmos destekli bir hoparlöre de sahip. Samsung Galaxy Tab A8, 5 MP ön ve 8 MP arka kamera sunuyor.

 

-  Hometech Alfa 8SM Tablet

Hometech Alfa 8SM tablet modeli, dört çekirdekli işlemciye sahip. Cihazda ​​800x1280 piksel ekran var. Tablet, android 10 işletim sistemi ile çalışıyor. 313 gr ağırlık ve 125.3 x 208 mm boyutlar da diğer özellikler.

 

-  Casper VIA S48 Tablet

 

Tablet modelleri içinde çok tercih edilen seçeneklerden biri de Casper VIA S48 modeli. 8 inç ekran boyutu, 315 gram ağırlığı ile konforlu bir kullanım sunuyor. Cihazın ekran çözünürlüğü 800 x 1280 piksel. Hem ölçüleri hem de teknik özellikleri ile okul dönemi kullanımı için ideal bir tablet modeli olduğu söylenebilir.

 

Karne Hediyesi Telefon Modelleri

 

Akıllı telefon karne hediyesi arayışında da bazı modeller öne çıkıyor. Okul dönemi kullanımına uygun akıllı telefon modelleri ile çocuklar ve gençler için keyifli bir sürpriz planlayabilirsiniz.

 

-  Casper Via E4

 

Casper-via-e4-akilli-telefon

 

Üç farklı renk seçeneğine sahip olan Casper Via E4 telefon, 32 GB hafıza ile geliyor. Cihazın  6.09 inç olan ekran boyutu, ideal kullanım sunuyor. 4000 mAh pil ile gelen ürün, 8 MP ön ve 13 MP + 5 MP arka kamera ile öğrencilerin video ya da fotoğraf çekimlerini destekliyor.

 

-  Samsung Galaxy A12

Akıllı telefon modelleri ile çok tercih edilen Samsung’un Galaxy A12 modelini karne hediyesi olarak tercih edebilirsiniz. 6.5 inç HD+ sonsuz V-ekran ile sevilen modelde 48 MP 4'lü arka kamera dikkat çeken bir özellik.

 

-  Xiaomi Redmi 10

Beyaz, gri ve mavi renk seçenekleri ile Xiaomi Redmi 10 modeli de karne hediyesi olarak düşünülebilir. Cihaz; 50 MP AI dörtlü kamera, çift hoparlör, 90Hz 6.5 inç FHD+ nokta ekran ve AdaptiveSync teknolojisi gibi özellikleriyle öne çıkıyor.

 

Vodafone Online Mağaza üzerinden, çocuğunuzun seveceğini düşündüğünüz teknolojik karne hediyelerine göz atabilirsiniz. Onlarca farklı aksesuar, tablet ve bilgisayar çeşidi arasından çocuğunuz için en güzel karne hediyesini seçerek onu mutlu edebilirsiniz. Vodafone güvencesi ile yapacağınız alışverişlerinizi ayrıca faturaya ek taksitler halinde ödeyebilirsiniz.

 

Son teknoloji tüm aksesuarlar, faturaya ek ödeme kolaylığıyla Vodafone'da!

Hemen İncele!