Yardıma ihtiyacınız var mı?
TOBi Chat
Sohbeti bitirmek istediğinize emin misiniz?
Sohbeti kapatırsanız, tekrar girdiğinizde sohbet baştan başlatılacaktır.
Sohbeti bitir
Sohbette kal
Beklenmedik bir hata oluştu.
Başlat
Bitir

eSIM: Yeni Nesil Dijital Sim Kart

Teknoloji hızına yetişilemez bir şekilde değişiyor ve gelişiyor. Bugün hayatımızın neredeyse merkezinde yer alan cep telefonları çevremizle kurduğumuz iletişimimizin baş aktörleri. Tuşlu telefonlardan akıllı telefonlara, kısa mesajdan online mesajlaşma uygulamalarına, sesli aramalardan görüntülü görüşmelere uzanan bu yolculukta SIM kartlar da fiziksel kartlardan e-SIM’e dönüşerek dijitalleşme serüveninden nasibini aldı. Peki, son dönemde adını sıklıkla duymaya başladığımız e-SIM nedir? e-SIM kullanmanın avantajları ve dezavantajları nelerdir? e-SIM hakkında merak ettiğiniz tüm soruların cevapları detayları ile  içeriğimizde.

“Embedded SIM” ya da “Yerleştirilmiş SIM” teriminin kısaltması olan e-SIM fiziksel sim kart yerine telefonlara gömülü olan dijital sim kart teknolojisini ifade eder. Fiziksel sim karta ihtiyaç duymayan bu sistem, kullanıcılar için birçok avantajı da sahip. Öncelikle e sim kullanımında farklı numaralar kullanmak için SIM kart değiştirilmesi gerekmez. Özellikle yurt dışı seyahatleri sırasında yeni bir SIM kart çıkarıp takmaya gerek kalmadan telefonunuzdaki aktif olmasını istediğiniz planı seçebilirsiniz.

eSIM’in avantajları nelerdir?

Çevre dostu

Tamamen dijital; plastik parça içermez.

Daha fazla esneklik

Birden fazla e-SIM profili yükleyebilirsiniz. Konuşma için farklı veri kullanımı için farklı tarifeler kullanabilirsiniz.

Daha güvenli

e-SIM ile verileriniz daha güvenlidir; çünkü sanal kart çalınamaz veya kaybolamaz.

Çift sim kart

Aynı cihaz üzerinde hem fiziksel hem de e-SIM olarak çift hat kullanılabilir.

eSIM telefonda nasıl aktive edilir?

Sıkça Sorulan Sorular