Vodafone Yardım sayfasına hoş geldiniz.

Vodafone Yardım sayfasına hoş geldiniz.

Vodafone Yanımda Uygulaması ile hattınızla ilgili tüm işlemleri kolayca gerçekleştirebilirsiniz.

Hemen indir

5G’yi nasıl kullanabilirim ?

Genel

5G’yi nasıl kullanabilirim ?

5G yi kullanabilmeniz için, 3 önemli husus bulunmaktadır:

Öncelikle 5G uyumlu bir cihaz ve 4.5G/5G uyumlu SIM kartınızın olması, ardından 5G’ye kayıt olmanız gerekmektedir. Vodafone Yanımda uygulaması üzerinden veya 5G yazıp 7000’e göndererek hem cihaz ve SIM kartınızın 5G uyumlu olup olmadığını öğrenebilir, hem de 5G ye kayıt olabilirsiniz. Cihazının uyumluluk bilgisi son 30 gün içerisinde en çok kullandığınız cihaza ait bilgidir. Eğer son 30 gün içerisinde telefonunuzu değiştirdiyseniz web sitemizdeki uyumlu modelleri inceleyerek, uyumlu olup olmadığını öğrenebilirsiniz.


Uyumlu cihazınızdaki mobil şebeke ayarlarınızdan 5G’yi seçmelisiniz.


5G teknolojisi Türkiye’de yalnızca İstanbul Havalimanı gibi tüm operatörlerin ortak hizmet verdiği belirli pilot lokasyonlarda ve yurtdışında Vodafone’un anlaşmalı olduğu ülkelerde dolaşımda kullanıma sunulmaktadır. Vodafone 5G teknolojisi, BTK’nın düzenleyeceği frekans ihalesinin ardından kurulacak uyumlu baz istasyonlarıyla ülke çapında kullanılabilir hale gelecektir.


https://www.vodafone.com.tr/5g linkinden detaylı bilgi alabilirsiniz.


Bu 3 hususu göz önünde bulundurduktan sonra 5G kapsaması göremiyorsanız:


Telefonunuzu tekrar başlatmanızı (veya uçuş modunu açıp kapatmanızı) ve işletim sistemi sürümünüzün güncel olduğunu kontrol etmenizi rica ederiz.

5G

Yardım Konuları