Yardıma ihtiyacınız var mı?
TOBi Chat
Sohbeti bitirmek istediğinize emin misiniz?
Sohbeti kapatırsanız, tekrar girdiğinizde sohbet baştan başlatılacaktır.
Sohbeti bitir
Sohbette kal
Beklenmedik bir hata oluştu.
Başlat
Bitir

Vodafone Yanımda Uygulaması ile hattınızla ilgili tüm işlemleri kolayca gerçekleştirebilirsiniz.

Hemen indir
Vodafone Yardım sayfasına hoş geldiniz.

Vodafone Yardım sayfasına hoş geldiniz.

Yardım

5G

Vodafone’un 5G’de diğer operatörlerden farkı nedir ?

4.5G ve üstü teknolojilerde dünyada en çok ülkede tecrübesi ve altyapısı olan operatörüz. Bu global tecrübemiz ve geniş kapsama ağımız ile birlikte müşterilerimize en iyi 5G deneyimini sunan operatör olmayı hedefliyoruz.

5G ile bataryam daha mı hızlı bitecek ?

5G ile aynı işi daha kısa sürede yaptığınız için batarya kullanım süreniz daha kısa olacaktır. Yani 5G batarya ömrüne olumlu yansıyacaktır.

5G’de internet kotam daha mı hızlı bitecek ?

Hayır, 5G teknolojisi aynı veriye 4.5G’ye göre daha hızlı bir şekilde ulaşmanızı sağlar. Yani bir videoyu izlemek daha kısa bir süre alacakken, aynı çözünürlükteki videonun büyüklüğü değişmeyeceği için internet kotanızdan düşen miktar da değişmeyecektir.

Yurtdışına çıktığımda 5G’yi kullanabilir miyim ?

5G uyumlu bir telefonunuz, SIM kartınız varsa, 5G’ye kayıt oldu iseniz ve hattınız dolaşıma açıksa, anlaşmalı ülkelerde 5G kullanabilirsiniz (hattınızı yurtdışına açtırma ile ilgili detaylı bilgiyi vodafone.com.tr den öğrenebilirsiniz)

SIM kartım 5G uyumsuzsa ücretsiz değiştirebilir miyim ?

4.5G uyumlu tüm SIM kartlar 5G ile de uyumludur. SIM kartınız 4.5G uyumlu değilse, en yakın Vodafone bayiinden eski uyumsuz SIM kartınızı 4.5G/5G uyumlu bir SIM kartla ücretsiz değiştirebilirsiniz.

5G ile 4.5G’nin farkı nedir ?

5G, yeni nesil mobil iletişim teknolojisidir. Daha hızlı ve güvenilir bir iletişim sağlamak için, mevcut iletişim teknolojilerinden daha yüksek frekanslarda çalışır.


İzlediğiniz filmlerden, oynadığınız oyunlara ve kullandığınız navigasyon uygulamalarına kadar, internette yaptığınız her şeye kesintisiz ve daha hızlı ulaşmanızı sağlar.


Holografik arama, uzaktan sağlık hizmetleri, IoT, bulut tabanlı AR oyunları, akıllı ev ve akıllı şehir konseptleri, 5G ile hayatınıza kolaylık ve keyif katacak yeniliklerden sadece birkaçı…


5G bilinen sınırları aşarak, yepyeni bir dünya deneyimlemenizi sağlayacak.

5G hızı ile ne yapabiliriz ?

Çok daha hızlı internet deneyimi: Mobil internet hızımız alıştığımız hızdan çok daha yüksek bir hıza sahip olacak.


8K kalitesinde ve daha yüksek hızda video , film, dizi ve TV izleme:
Daha hızlı mobil internet ile 8K (en yüksek kalitede) videoları kolayca izleyebilir ve dilediğimiz her yerde 4K kalitesinde TV yayınına mobil cihazımız üzerinden ulaşabiliriz.


Sosyal paylaşımlarda devrim: Artık telefonla fotoğraf ve kısa video çekip sosyal medyada paylaşmanın yanısıra yüksek çözünürlükte eşzamanlı canlı yayınlar yapabiliriz.


Daha iyi bir oyun deneyimi: Daha hızlı mobil internet ile gecikme ve duraksama süresini minimumda yaşayarak daha keyifli bir oyun deneyimi yaşayacağız.


İşinize daha hızlı ve yenilikçi çözümler: Ofisimize uzaktan erişim ve bulut teknolojisi ile işimizi daha yenilikçi , hızlı ve verimli hale getirebileceğiz.


Hayatınız artık daha kolay: Akıllı ev, Nesnelerin İnterneti (IoT), Mobil Sağlık ve Mobil Eğitim teknolojilerinden daha fazla yararlanarak hayatımızı kolaylaştırabileceğiz.

5G için ek ücret ödeyecek miyim ?

Hayır, 5G için herhangi bir ek ücret ödemenize gerek bulunmamaktadır

5G’yi nasıl kullanabilirim ?

5G yi kullanabilmeniz için, 3 önemli husus bulunmaktadır:

Öncelikle 5G uyumlu bir cihaz ve 4.5G/5G uyumlu SIM kartınızın olması, ardından 5G’ye kayıt olmanız gerekmektedir. Vodafone Yanımda uygulaması üzerinden veya 5G yazıp 7000’e göndererek hem cihaz ve SIM kartınızın 5G uyumlu olup olmadığını öğrenebilir, hem de 5G ye kayıt olabilirsiniz. Cihazının uyumluluk bilgisi son 30 gün içerisinde en çok kullandığınız cihaza ait bilgidir. Eğer son 30 gün içerisinde telefonunuzu değiştirdiyseniz web sitemizdeki uyumlu modelleri inceleyerek, uyumlu olup olmadığını öğrenebilirsiniz.


Uyumlu cihazınızdaki mobil şebeke ayarlarınızdan 5G’yi seçmelisiniz.


5G teknolojisi Türkiye’de yalnızca İstanbul Havalimanı gibi tüm operatörlerin ortak hizmet verdiği belirli pilot lokasyonlarda ve yurtdışında Vodafone’un anlaşmalı olduğu ülkelerde dolaşımda kullanıma sunulmaktadır. Vodafone 5G teknolojisi, BTK’nın düzenleyeceği frekans ihalesinin ardından kurulacak uyumlu baz istasyonlarıyla ülke çapında kullanılabilir hale gelecektir.


https://www.vodafone.com.tr/5g linkinden detaylı bilgi alabilirsiniz.


Bu 3 hususu göz önünde bulundurduktan sonra 5G kapsaması göremiyorsanız:


Telefonunuzu tekrar başlatmanızı (veya uçuş modunu açıp kapatmanızı) ve işletim sistemi sürümünüzün güncel olduğunu kontrol etmenizi rica ederiz.

5G

Yardım Konuları