7878 Mesajı Nedir?

28 Eylül 2023

7878 Mesajı Nedir?

Cep telefonu teknolojilerinin hızlı gelişimi, cep telefonlarını yalnızca arama ve SMS atmak için kullandığımız dönemleri çoktan geride bırakmamızı sağladı. Artık cep telefonlarımız internete girebildiğimiz, fotoğraf ve videolar çekerek anılar biriktirdiğimiz ve bankacılık işlemlerinden alışverişe mail kontrolünden online toplantılar gerçekleştirmeye kadar günlük yaşamdaki birçok aktiviteyi tek merkezden gerçekleştirdiğimiz cihazlar haline geldi. Gerçekleştirilen bu işlemler, GSM operatörleri, bankalar ve bazı markalar ile müşterileri arasında yeni onay mekanizmalarının gelişmesi ihtiyacını ortaya çıkarttı. “Onay mesajı” kavramı da bu ihtiyaç sonucu ortaya çıkan gelişmelerden biri. Özellikle online alışveriş sırasında ve bankacılık işlemleri sırasında sık sık karşımıza çıkan onay mesajları bu işlemlerin daha güvenli şekilde gerçekleşmesini sağlayan bir yöntem. Bu onay mesajları markalardan kullanıcılara gelebildiği gibi kullanıcıların belli numaralara göndererek kullandığı SMS servisleri de mevcut. Örneğin bazı GSM servislerinin aktifleştirilmesi, bilgilendirici SMS aboneliklerinden çıkılması ve bilgi servislerinin açılıp kapanması gibi işlemler için kullanıcılar belirlenmiş numaralara SMS gönderebiliyor. Bu mesajlarından biri de Vodafone müşterilerinin kullandığı 7878 mesajı servisi. Peki 7878 mesajı nedir, Onay mesajı ne için kullanılır?

 

7878 Mesajı Ne İçin Kullanılır?

 

Mobil operatör aboneleri zaman zaman belirli numaralardan gelen mesajlar ile karşı karşıya kalabiliyor. Kullanıcılar kimi zaman bu gelen SMS’lerin nereden ve ne amaçla geldiğini bilse de bazı durumlarda gelen SMS’in şüphe uyandırdığı durumlar da olabiliyor. Özellikle gelen SMS’te yanıt isteme ya da linke tıklama gibi yönergeler bulunuyorsa bu durum kullanıcıları tedirgin edebiliyor. Son dönemde Vodafone kullanıcıları 7878’den gelen onay mesajı nedeniyle 7878 nedir aramasını sık sık yapıyor. 7878 Vodafone Mobil Ödeme nedir diye merak eden bir Vodafone kullanıcısıysanız konuyu sizin için hemen açıklayalım.

 

Eğer bir Vodafone abonesiyseniz ve hattınızı mobil ödeme kullanımına açmak istiyorsanız, 7878’e MOBILODEME aç yazarak talebinizi iletebilir, gelen SMS’e ONAY yazarak hattınızı mobil ödemeye açmış ve anlaşmalı iş yerlerinden yaptığınız alışverişlerinizi hızlı ve pratik şekilde Vodafone Mobil Ödeme yöntemi ile gerçekleştirebilirsiniz.

 

Neden Vodafone Mobil Ödeme’yi Tercih Etmeliyim?

 

Vodafone Mobil Ödeme’nin açılmasıyla beraber kullanıcıların alışverişlerinde kullanabileceği en pratik ödeme yöntemlerinden biri kullanıma hazır olur. Böylece, hızlı ve kolay bir ödeme yöntemi olan Vodafone Mobil Ödeme ile beraber alışverişlerinizde zaman kaybı yaşamazsınız. Kredi kartı veya banka kartına ihtiyaç duymadığınız için, kart bilgilerinizi paylaşmak zorunda kalmazsınız. Bu da kart bilgilerinizin çalınma ihtimalini ortadan kaldırdığı için ekstra bir güvenlik önlemi anlamına gelir. Vodafone Mobil ödeme ile, alışveriş tutarınızı faturanıza yansıtabilirsiniz. Böylece ödemenizi fatura döneminiz geldiğinde gerçekleştirebilirsiniz. Faturasız hat kullanıcıları ise hatlarında bulunan mevcut bakiyeleri ile mobil ödemelerini gerçekleştirebilirler. Vodafone Mobil Ödeme aynı zamanda size vakit kazandıran bir ödeme şeklidir. Alışveriş sırasında kredi / banka kartınızı aramak, kart numarasını ilgili alana girmek gibi işlemlerle uğraşmadan tek tuşla ödeme gerçekleştirebilirsiniz. Bu gibi avantajları nedeniyle Vodafone Mobil Ödeme’yi güvenle kullanabilirsiniz.

 

Vodafone Mobil Ödeme’yi Hangi Alışverişlerde Kullanabilirim?

 

Hızlı, güvenilir ve pratik bir yöntem olan mobil ödeme yöntemini alışverişlerinde kullanmak isteyenler, hangi işyerlerinde Vodafone Mobil Ödeme kullanabileceklerini merak ediyor. Google Play Store, App Store, PUBG, BluTV, Her Şey Yanımda, Market Yanımda, Exxen, Youtube Premium ve Spotify gibi anlaşmalı birden çok marka aracılığıyla; alışveriş keyfinizi kampanyalardan yararlanarak Vodafone Mobil Ödeme ile dilediğiniz gibi ve güvenle yapabilirsiniz. Örneğin Google Play ya da App Store üzerinden beğendiğiniz ücretli bir uygulamanın yıllık ya da aylık abonelik ücretini mobil ödeme ile gerçekleştirebilirsiniz. Hattınız mobil ödemeye açık olduğu sürece, bu uygulamaların abonelik ücreti, abonelik yenileme dönemi geldiğinde hattınızdan otomatik olarak tahsil edilecektir. Böylece aboneliklerinizi sürekli takip etmek ve yenilemek için zaman harcamak zorunda kalmamış olursunuz. Ayrıca son yılların popüler mobil oyunları içerisinde bulunan uygulama içi satın almaları da yine mobil ödeme ile gerçekleştirebilirsiniz. Hattınızı mobil ödemeye açmak için 7878’e MOBILODEME AC yazarak gönderebilir, Vodafone Yanımda  uygulaması üzerindeki işlem menüsünden mobil ödeme açma işlemini gerçekleştirebilir ya da Vodafone Pay uygulaması, Her Şey Yanımda ve Market Yanımda kanallarının ödeme sayfaları ve TOBİ üzerinden mobil ödeme açma işleminizi sağlayabilirsiniz. Vodafone Mobil Ödeme ile faturalı hat aboneleri aldıkları ürün ya da hizmetin bedelini faturalarına yansıtarak ödemesini dönem sonu gelen faturaları ile gerçekleştirir. Faturasız hat aboneleri için ise satın alacakları ürün/hizmet bedelini bakiyelerinden tahsil ettirebilirler.