Gündoğdu Taze Kaşar Peynir 700gr 3'lü

Gündoğdu Gündoğdu Taze Kaşar Peynir 700gr 3'lü

Satıcı: Lezzetarayanlara
0 Değerlendirme
598,44 TL
1
Adet: 5 adet kaldı!
1

Ürün bilgileri

Gündoğdu Taze Kaşar Peyniri 700gr 3'lü

Çiftliklerden aldığımız taze günlük çiftlik sütlerini, özenle işleyip bol sütlü taze kaşar peynirine dönüştürüyoruz. İçerdiği bol sütten gelen kalsiyum, protein ve tazelik bakımından çocuklarınızın da günlük beslenmesinde gönül rahatlığıyla kullanabilirsiniz. Tüm öğünlerinizde keyifle tüketebileceğiniz kaşar peynirini farklı boylarda paketleyip doğallık ve lezzet arayanlara sunuyoruz. Peki ya kaşar peyniri nasıl yapılır ?Birlikte severek çalıştığımız ve ailemiz olarak gördüğümüçiftliklerden edinilen taze sütlerle hazırlanan taze kaşar peyniri kahvaltılarınıza lezzet katmaya geliyor. Yıllarca sofralarımızdan eksik etmediğimiz kaşar aslında başarılı lezzetini bizlere ispatlamış oluyor. Ailecek severek ve güvenerek tüketebileceğiniz doğal ve taze kaşarı siz daha rahat tüketin diye farklı gramajlarla siz müşterilerimiz için hazırlanmakta. Bu tazeliği kaçırmamanızı tavsiye ediyoruz. Kaşarın tarihine bakacak olursak, aslında çok da eski bir şey değil. Yaklaşık 110 yıl öncesinde Selanik'te Yahudi peynir üreticisi olan babanın kızı yanlışlıkla bulmuştur kaşarı. Olay şöyle gerçekleşmiş; sıcak su bulunan kazana yanlışlıkla beyaz peynir için hazırlanan telem kitlesi düşmüş onu çıkarana kadar teleme yumuşamıştır. Yumuşayan telemeyi geniş bir kaba doldurup sıkıca kalıplamış. Böylece olgunlaşmaya bırakmıştır peyniri. Ortaya çıkan peyniri çok beğenmişler ve hahama götürmüşler. Haham bunu onaylarsa kaşar onaylamazsa turfa denirmiş. Yeni peyniri beğenen haham buna kaşar yani yenmeye uygun demiş. Kaşar isminin de bize bu şekilde geldiği söyleniyor. Bizi bu lezzete kavuşturanlara teşekkür ediyoruz. Bu sayede yanlışlıkla kaşar peyniri nasıl yapılır öğrendik.

Kaşar Peyniri Nasıl Yapılır ?

Ülkemizde sıklıkla tüketilen ve aynı sıklıkta da üretilen kaşarpeyniri nasıl yapılır? Hemen anlatıyoruz. Kaşarda en önemli etken sütün tazeliği, doğallığıdır. Yani içerisinde hiçbir katkı maddesi bulundurmaması gerekir. Bu yüzden çiftliklerimizden aldığımız taze inek sütleri, bu lezzetin baş kahramanıdır. Kaşar peyniri nasıl yapılır sorumuza dönecek olursak, alınan süt uygun yağ oranına getirilir ve pastörize edilir. Pastörizasyon sonunda süt mayalanmak için uygun sıcaklığa düşürülür. Süte 70-80 dakika arasında mayalanacak kadar maya eklenir. Süte baskı uygulanır ve süzme işlemi gerçekleşir. Peynir suyundan tamamen ayrılan pıhtı büyükçe kesilerek fermantasyon işlemi için bırakılır. Fermantasyon sayesinde peynirin pürüzsüzlüğü sağlanır. Fermantasyon süresi sıcaklığa bağlıdır fakat genel süre 2 saat ile 4 saat arasındadır. İmkanlar değişirse bu süre 10 ila 12 saati de bulabilir. Fermantasyonun ardından küçük küçük kesilerek sepetlere alınır ve yumuşayana kadar yoğrulur. Yoğurma işleminden sonra kalıplara doldurulur. Suyunu daha iyi süzdürmesi için sık sık çevrilir ardından dinlenmeye bırakılır. Peynir yeterince süzüldükten sonra tuzlama işlemine geçilir. Tuzlama ve olgunlaştırma için ortam sıcaklığının 15-16 derece olması gerekmektedir. İdeal bir kaşar için olgunlaştırma süresi de oldukçönemlidir. En az 2-3 ay olgunlaşma için bırakılması gerekir. Olgunlaştırmadan sonra yapılacak tek işlem kalır. 40-50 derecede suyla peynirler yıkanır. Düz bir şekil alması için fırça yardımıyla temizlenir. Islak peynir kuruyunca da hava almayacak şekilde paketlenir. Kaşar peyniri nasıl yapılır sorusunun ardından faydalarından biraz bahsedelim. Kemik erimesini önler, gelişimini destekler, sindirim ve bağışıklık sisteminizi korur. Bunun üzerine kaşar peyniri kaç kalori bunu da söyleyelim.

Kaşar Peyniri Kaç Kalori?

Kahvaltılarımızın vazgeçilmezi kaşar yağlı yapısıyla dikkat çekiyor. Ve ister istemez kaşar peyniri kaç kalori diye düşünebiliriz. Yağlı yapısına dikkat etmesek de diyetine dikkat edenler kaşar peyniri kaç kalori diye sorabilir. Kaşar peyniri kaç kalori hemen öğrenelim. 1 dilim (20 gram) kaşar yaklaşık 71 kcal. 100 gram kaşar ise 350 kcal. Kaşar peyniri kaç kalori sorusunun yanına bir de besin değerlerinden bahsedelim. %67 yağ, %30 protein ve %3 karbonhidrat barındırmaktadır.

3000 m2 kapalı alan tesislerimizde üretilen tüm ürünlerimiz çiftlik sütlerinden günlük üretilmektedir.

Fabrikamızda tüm ürünlerimiz sterilizasyon kurallarına uygun üretilmektedir.


Ürünlerimizi Nasıl Gönderiyoruz?

Sipariş verdiğiniz ürünleriniz maske ve eldiven kullanılarak özenle paketlenir. Isı yalıtımlı özel termal paketlere yerleştirilen ürünlerinizin altına özel buz koyulur. Hava kanallı buz ayırıcı ile buzların ürüne temas etmesi engellenir ve ürünlerin üst kısmına da steril edilmiş buz tankları yerleştirilir. Böylece ürünleriniz size gelene kadar soğuk zincir kırılmadan steril şartlarda muhafaza edilir.

Hemen online sipariş verebilirsiniz.

 Bu İlan ENTEGRA Entegrasyon Sistemleri ile Listelenmiştir

598,44 TL