Yardıma ihtiyacınız var mı?
TOBi Chat
Sohbeti bitirmek istediğinize emin misiniz?
Sohbeti kapatırsanız, tekrar girdiğinizde sohbet baştan başlatılacaktır.
Sohbeti bitir
Sohbette kal
Beklenmedik bir hata oluştu.
Başlat
Bitir
Güvenli İnternet Hizmeti Nedir?

Güvenli İnternet Hizmeti Nedir?

Güvenli İnternet Hizmeti, sizi ve ailenizi internetin zararlı içeriklerinden büyük oranda korumak amacıyla Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu (BTK) tarafından Şubat 2011 tarihinden itibaren sunulan bir kamu hizmetidir. Bu hizmet kapsamında, seçtiğiniz profilde tanımlı site veya uygulamalara mobil cihazınızdan erişim engellenir.

 

Tüm Operatörler ve servis sağlayıcılarını kapsayan 08.06.2021 tarihli Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu (BTK) kararınca, mobil internet hizmeti satın alan tüm yeni müşterilerimizde “Güvenli İnternet - Yalın Aile Profili” aktif olacaktır.

 

Yeni müşterilerimiz Vodafone’a abonelikleri başlangıcından itibaren ücretsiz olarak bu servisten istifade edebilir, dilediği zaman profilini değiştirebilir ya da servisi iptal edebilir.

 

Detaylı bilgi için www.guvenlinet.org.tr adresini ziyaret edebilirsiniz.

Güvenli İnternet Hizmeti hangi profillerden oluşur?

Çocuk ve Aile olmak üzere iki farklı profil seçeneği ile sunulmaktadır. Bu profillere ait kriterler psikoloji, pedagoji, sosyoloji ve hukuk alanlarında uzman akademisyenlerin bulunduğu, BTK bünyesindeki bir kurul tarafından tespit edilmektedir. guvenlinet.org.tr/sorgula adresinden sitelerin hangi profilde olduklarını sorgulayabilirsiniz..

Çocuk Profili

Pedagoji, sosyoloji ve psikoloji alanlarında uzman akademisyenlerin bulunduğu bir komisyon tarafından belirlenen kriterlere uygun kategorilerdeki sitelere erişilebilen profildir.

Aile Profili

Kumar, uyuşturucu, fuhuş, müstehcenlik, şiddet, terör, dolandırıcılık, zararlı yazılım gibi kategorilerdeki siteleri engelleyen profildir.

Güvenli İnternet Hizmeti nasıl alınır/iptal edilir?

Güvenli Internet Servisini iptal etmek için "GUVENLI IPTAL" yazıp 2500’e SMS gönderebilirsiniz. Güvenli Internet Servisini aktif etmek için aşağıdaki şekilde profil seçiminizi yaparak 2500’e SMS gönderebilirsiniz. Profillerle ilgili detaylı bilgiyi https://www.guvenlinet.org.tr/guvenli-internet-hizmeti adresinden alabilirisiniz.

 

Profil Seçenekleri

Abonelik için SMS Metni

Çocuk Profili

"GUVENLI COCUK"

Aile Profili (Yalın Aile Profili)

"GUVENLI AILE"

Aile + Oyun Kısıtlı Profil

"GUVENLI OYUN"

Aile + Sosyal Kısıtlı Profil

"GUVENLI SOSYAL"

Aile + Sohbet Kısıtlı Profil

"GUVENLI SOHBET"

Aile + Sosyal+Sohbet Kısıtlı Profil

"GUVENLI SOSYAL SOHBET"

Aile + Sosyal+Oyun Kısıtlı Profil

"GUVENLI SOSYAL OYUN"

Aile + Oyun+Sohbet Kısıtlı Profil

"GUVENLI OYUN SOHBET"

Aile + Sosyal+Sohbet+Oyun Kısıtlı Profil

"GUVENLI SOSYAL SOHBET OYUN"

 

 

Güvenli İnternet Hizmeti alma, iptal etme ya da profilinizi görme/değiştirme taleplerinizi aşağıdaki kanallarımızdan da gerçekleştirebilirsiniz;

 

Online İşlem Merkezi

Ayarlar – Güvenli İnternet menüsünden işleminizi tamamlayabilirsiniz. Vodafone Yanımda'ya telefon numaranız ve şifrenizle giriş yapabilirsiniz.

 

Müşteri Hizmetleri

Vodafone Hatlarınızdan 542'yi; diğer operatörlerden ve Sabit hatlardan 0 (542) 542 00 00'ı arayarak, Güvenli İnternet Hizmeti tercihinizi değiştirebilirsiniz.

 

Vodafone Bayileri ve Mağazaları
Size en yakın Vodafone bayileri ve mağazalarından işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.

Mevcut Güvenli İnternet hizmeti profilimi nasıl görüntüleyebilirim?

Mevcut Güvenli İnternet hizmeti profilimi nasıl görüntüleyebilirim?

Hizmet profilinizi görüntülemek için İnternet hizmetini almakta olduğunuz hat üzerinden https://www.guvenlinet.org.tr adresine veya tüm bağlantı noktalarından Vodafone Yanımda İnternet'e girmeniz yeterlidir.