Babalar Günü Kampanyaları

Yıl boyunca bazı günleri diğerlerinden daha anlamlı kılan kutlamalar var. Anneler günü, doğum günü, sevgililer günü, yılbaşı, babalar günü gibi. Yaz mevsiminin en özel günlerinden biri de tabi ki babalar günü. Babalar Günü, çocukların babalarına ya da baba olarak gördükleri herkese sevgilerini sunduğu, onlarla güzel bir gün geçirdiği ve onlara güzel hediyeler alarak babalarını mutlu ettikleri özel bir gün.‍ Babalar Günü, Haziran ayının heyecanla beklenen en önemli günlerindendir. Bu özel gün; herkesin babasına özel hissettireceği bir fırsat sunar. Haziran ayının önemini arttıran Babalar Günü için hediye araştırıyor iseniz size fikir verecek ipuçlarımız var.

Babalar Günü ne zaman?

 

Babalar Günü’nü heyecanla bekleyen ve bu özel günde babasına güzel bir sürpriz yapmak isteyen herkes “Babalar Günü ne zaman?” diye sorarak bu önemli gün için hazırlık yapmak istiyor. Babalar Günü tüm dünyada her yıl haziran ayının üçüncü pazar günü kutlanıyor. Bu da Babalar Gününe hazırlık yapmak için haziran ayının başından itibaren ortalama 2 haftalık bir süreniz olduğu anlamına gelir. Babalar Günü için hediye önerilerine geçmeden önce, merak edenler için bugünün ne zaman ve nasıl ortaya çıktığından bahsedelim.

 

Babalar Günü nasıl ortaya çıktı?

 

Babalar Günü ilk olarak Washington’un Spokane şehrinde 19 Haziran 1910 yılında kutlanmaya başlamış. Bundan sonra da hızla tüm dünyaya yayılan bir gelenek haline gelmiş. Babalar Gününün ortaya çıkış hikayesi biraz hüzünlü. Evet, tıpkı Anneler Günü gibi Babalar Gününün de özel bir hikayesi de var. 1900’lerin başlarında Sonora Smart Dodd isimli bir kız, Anneler Günü gibi Babalar Günü de olması gerektiğine inanıyordu. Amerikan iç savaş gazisinin kızı olan Sonora Smart Dodd, Anneler Günü olduğu gibi Babalar Gününde kutlanması gerektiğini düşündüğü için Babalar Günü ilan edilmesi için çalışmalar yapmış. Çünkü Sonora’nın babası annelerinin yokluğunda kardeşleri ile birlikte onları tek başına büyütmüştür. Sonora; babasının doğum günü olan 5 Haziranı Babalar Günü olarak ilan edilmesi için ciddi bir çalışma yapmış. Dönemin başkanı olan Lyndon Johnson, 1966 yılında Haziran ayının üçüncü Pazarının Babalar Günü olarak kutlanması gerektiği ile ilgili bir bildiri yayınladı. Ayrıca Richard Nixon’ın imzası ile birlikte 1972 yılında Babalar Günü Amerika Birleşik Devletleri’nde resmi tatil olarak ilan edildi. Türkiye’de ilk kez 1980’li yıllarda Babalar Günü kutlama geleneği başlamış.

 

Babalar Günü ilk ne zaman kutlanmaya başlandı?

 

Yukarıda özetledik ama ilk babalar günü kutlamasının ne zaman yapıldığını merak edenler için daha detaylı bir şekilde açıklayalım; Tarihte ilk babalar günü kutlaması 1966 yılında yapıldı. 1972’den sonra ise ABD’de gelenekselleşti. Ardından tüm dünyaya yayıldı.

 

Babalar Günü kampanya ve indirimleri

 

Babalar Günü için babasını mutlu etmek isteyen herkes, bir hediye arayışına giriyor. Babaya alınacak hediyeler, büyük bir özenle seçiliyor ve o gün güzel kutlamalarla devam ediyor. Babalar Gününde babasına en güzel hediyeyi almak isteyen ama henüz ne alacağına karar veremeyenler için kampanya ve indirimler de önemli bir fırsat sunuyor. İndirimli babalar günü hediyeleri arayanlar için Vodafone’lulara özel fırsatlar var. Babalar günü kampanya seçenekleri ile online sipariş vererek babanızı mutlu edecek çok sayıda ürüne Vodafone rehberliğinde ulaşabilirsiniz. Peki, babaya ne hediye etmeli?

 

Babalar Günü hediye fikirleri ve Babalar Günü hediye önerileri

 

Babalar Gününü kutlamak üzere babaya hediye arayışı başlıyor. Babaya ne hediye alınır ekseninde çok farklı seçeneklerle karşılaşabilirsiniz. Babanıza özel bir hediye alma isteği ile çıkacağınız yolda onun ihtiyaçları, kişiye özel bir yaklaşımla birleşince çok etkileyici sonuçlar sınabilir. Bu özel günde onları mutlu edebilecek birçok anlamlı özel hediye ve onlar için yapabileceğiniz birçok farklı sürpriz seçeneği de var. Babanızla başbaşa bir yemek yemek, birlikte keyifle kahve içmek de yeri doldurulamaz babalar günü kutlama seçenekleri. Bunların yanında babanızın ihtiyaç duyduğu bir ürünü almak dolayısıyla bir ihtiyacını karşılamak etkili olabilir. Elbette ona özel hissettirecek hediyelere de yönelebilirsiniz. Babalar Günü hediyesi için aşağıdaki ipuçlarını değerlendirebilirsiniz.

 

Teknoloji seven babalara hediye önerileri

 

Babalar Günü hediyesi olarak teknolojik ürünler almayı tercih edebilirsiniz. Özellikle babanızın teknolojik ürünlere karşı bir ilgisi var ise aldığınız hediye konusunda çok memnun olabilir. Teknolojik hediyeler konusunda akıllı saatler, cep telefonları, notebook modelleri, tablet çeşitleri, elektronik bakım setleri arasından seçim yapabilirsiniz. Yeni bir tablet ya da hem zamanı hem de aktivitelerini ölçeceği bir akıllı saat babanızı mutlu edebilir. Bu teknolojik ürünler, günlük yaşam motivasyonunu da destekleyebilir. Babalar günü hediyesi olarak size önereceğimiz bazı teknoloji ürünleri aşağıdaki gibi.

 

Galaxy A25 5G cep telefonu, Galaxy A55 cep telefonu gibi Samsung marka cep telefonlarını inceleyebilirsiniz. Babaya yeni telefon almak üzere Apple marka cep telefonlarını da değerlendirebilirsiniz. iPhone 15 Pro Max, iPhone 14 Plus gibi seçeneklerin özelliklerine bakabilirsiniz. Ayrıca yenilenmiş cep telefonları arasından da beğeneceğiniz modeller olabilir. Huawei GT4, Red Mi Band 2, Galaxy Fit 3 gibi akıllı saat modelleri de babanız için etkileyici bir deneyim sunabilir. JBL Tune 520 TB, Redmi Buds 5, Apple Airpods gibi kulaklık modelleri de babanızın günlük iletişim konforunu artırabilir.  Eğer sizin de babanız teknoloji meraklısı ise, hediye alacağınız elektronik ürünlerle babanızın kalbini fethedebilirsiniz. Elektronik ürün kategorisinde, cep telefonundan bilgisayara akıllı saatten kablosuz kulaklığa kadar birçok hediye alternatifi bulunur. Bu ürünler içerisinden babanızın ihtiyacı olan ya da almayı düşündüğü herhangi birini Babalar Günü’nde ona alabilirsiniz.

 

Televizyon modelleri ve TV koltukları

 

Dizi, film, haber gibi içerikleri izlemeyi seven babanıza konforlu bir tv koltuğu ya da yeni teknoloji bir televizyon da hediye edebilirsiniz. Babalara televizyon koltuğu almak, televizyon keyfi için hoş bir sürpriz olabilir. Özellikle sağlıklı oturma pozisyonu sağlayarak yanlış duruş oturma pozisyonu engellediği için çok konforlu bir seçenek olabilir. Birçok özelliği mevcut olan televizyon koltuklarının yatabilme, ısıtma, 360 derece dönebilme ve masaj gibi özellikler de var. Babalarınızın konforuna odaklanarak alabileceğiniz keyifli bir hediye seçeneği olabilir.

 

Kişiselleştirilmiş aksesuarlar

 

Babalara hediye almak kimi zaman zorlayıcı olabilir. Bu gibi durumlarda hayat kurtarıcı ürünlerin başında kişiselleştirilmiş aksesuarlar gelir. Üzerinde babanızın adının ve soyadının yer aldığı şık bir kupa, cüzdan, anahtarlık ya da kalem gibi bir hediye hem babanızın gönlünü alacak hem de kendisini özel hissetmesini sağlayacaktır.

 

Babalara moda ürünlerinden hediye tavsiyeleri

 

Aklınızda birçok fikir olmasına rağmen babanızın sürekli kullanmak isteyeceği bir hediye almak isterseniz giyim ve aksesuar ürünleri de tercih edilebilir. Gömlek, pantolon, kazak, sweatshirt, kaban, tshirt, çorap, kot pantolon gibi birçok giyim ürününü Babalar Günü hediyesi olarak inceleyebilirsiniz. Kıyafetleri ve kişisel tarzı ön plana çıkaracak ürünlerden biri de aksesuardır. Eğer babanız aksesuar kullanmayı seviyorsa ona özel birçok ürün bulabilirsiniz. Erkekler için aksesuar denilince ilk akla gelen ürünlerde saat modelleri ve kemerler oluyor. Tasarım bileklikler ya da sizin tasarlamış olduğunuz bir bilekliği alternatif olarak düşünebilirsiniz. Gömleklerin tamamlayıcısı kravatlar da tercih edilebilir. Aksesuar kategorisi içinde cüzdan, kemer, ayakkabı, kravat iğnesi en çok tercih edilen babalar günü hediyeleri arasında yer alıyor. Babanıza alabileceğiniz bir diğer hediye alternatifi de kol düğmesi olabilir. Kol düğmesi hem şık bir aksesuar hem de babanızın baktıkça sizi hatırlayacağı güzel bir anı olacaktır.

 

Kişisel bakım ürünleri

 

Babalar Günü hediyesi olarak tercih edilebilecek bir diğer hediye ise parfümdür. Parfüm gün boyu babaların üzerinde taşıyacağı anlamlı bir hediye olabilir. Kişisel zevklerin göz önünde bulundurulmasıyla seçilecek bir parfüm anlamlı bir hediyeye dönüşebilir. Bakımlı babalar için seçilebilecek en güzel hediyelerden biri de kişisel bakım ürünleri seti. Babanızın sık kullandığı bakım kremi, duş jeli, tıraş köpüğü, tıraş losyonu ya da deodorant gibi ürünlerin yer aldığı bir bakım seti hazırlayıp hediye edebilirsiniz. Hatta bu sete bir de güneş kremi ekleyebilirsiniz.

 

Hobisi olan babaya hediye önerileri

 

Özellikle emekli olmuş babalar için en iyi hediye seçeneklerinden biri de hobi malzemeleri olabilir. Babanızın ilgi duyduğu balık tutmak, ahşap oymak ya da fotoğraf çekmek gibi bir hobisi varsa, bu hobiyi destekleyecek ürünlerden oluşan bir set hediye edebilirsiniz. Eğer babanızın böyle bir hobisi yoksa bile keyif alacağı bir hobi edinmesi için bir başlangıç yapmasını sağlayabilirsiniz. Satranç seven ya da tavla tutkusu olan babanıza böyle bir hediye de sunabilirsiniz. Yeni bir satranç takımı veya tavla takımı, onu gününü keyifle planlama konusunda epeyce motive edecektir.

 

Babalar Gününde babanızı duygulandıran bir hediye alternatifi olarak fotoğraf albümü almayı düşünebilirsiniz. Beraber vakit geçirdiğiniz en güzel anların olduğu ya da bebeklik fotoğraflarınızı da içine koyduğunuz bir albüm yaparak sunabilirsiniz.

 

Kahve keyfini artıran ürünler

 

Babanız gerçek bir kahve tutkunu ise ona sunabileceğiniz harika ürünler var. Yeni bir kahve makinesi ya da yeni ve ona özel bir kahve fincanı bu seçenekler arasında. Filtre kahve makineleri, Türk kahvesi makineleri gibi ürünleri ya da moka pot seçeneklerini inceleyebilirsiniz.

 

Kitap

 

Tüm hediye alternatiflerinde olduğu gibi Babalar Günü hediyeleri içerisinde de en favori seçenekler elbette ki kitaplar. Okumayı seven kitap kurdu bir babanız varsa, bu Babalar Günü’nde ona en sevdiği yazarlardan oluşan ve okunacaklar listesinde yer aldığını bildiğiniz kitapların olduğu bir set hediye edebilirsiniz. Okuma koltuğu, okuma lambası da harika bir seçenek olabilir. Diğer yandan balıkçılık, av, doğa, tekneler, fotoğrafçılık, otomobiller gibi özel ilgi alanları için dergi abonelikleri de düşünülebilir.

 

Etkinlik Biletleri

 

Babalar Gününde babanıza özel bir gün yaşatmak isterseniz, ona güzel bir etkinlik bileti hediye edebilirsiniz. Bu etkinlik bir konser, sinema ya da tuttuğu takımın maçı olabilir. Hatta iki adet bilet alarak babanızla keyifli bir gün geçirebilirsiniz.

 

Babalar Günü’nde en çok tercih edilen hediye seçenekleri için ve alternatif fikirler için bir liste yaptık. Ama yeni bir eşofman takımı, taraftarı olduğu takımın forması ve aksesuarları, yeni bir spor ayakkabı, severek bakacağı bir salon bitkisi, tablet modelleri, yeni bir bilgisayar gibi yüzlerce başka seçenek de var. Babanızı her gün özel hissettirmek çok güzel ama bu özel günü de pas geçmemek üzere ona bir hediye sunabilirsiniz. Hediye şart mı; tabi ki değil. Onunla vakit geçirmek belki sadece baş başa bir fincan kahve içmek de harika bir seçenek :)

 

Babalar Günü hediyesi almak üzere Vodafone üzerinden seçim yapabilirsiniz. Ürün kategorileri, size almak istediğiniz ürün için fikir verebilir. İlginizi çeken ürünleri, fiyatlarına göre ve özelliklerine göre kategorize ederek inceleyebilirsiniz.