Wi-Fi ile Arama Teknolojisi nedir?

 • Mobil sinyalin olmadığı ortamlarda bile Wi-Fi aracılığıyla Vodafone şebekesine bağlanarak HD ses kalitesiyle arama yapabilmenizi sağlar. Örneğin; bodrum kat, otopark, asansör gibi mobil kapsama sorunu yaşanan yerlerde Wi-Fi erişiminiz var ise HD ses kalitesiyle konuşabilirsiniz.
 • Telefonunuz uçak modunda iken de Wi-Fi aracılığıyla Vodafone şebekesine bağlanarak arayıp aranabilirsiniz.
 • Wi-Fi üzerinden başlattığınız arama, Wi-Fi bağlantınızın kesilmesi durumunda 4.5G’ye transfer edilir. Böylece kesintisiz bir ses iletişimi sağlanır.
 • Wi-Fi ile arama yaparken aradığınız kişinin de Wi-Fi bağlantısı olması gibi bir ön koşul bulunmamaktadır. Bu hizmetten ek bir uygulamaya ihtiyaç duymadan veya ek bir ücret ödemeden, tarifeniz kapsamındaki dakikaları kullanarak yararlanabilirsiniz.Wi-Fi ile Arama Teknolojisi’nden nasıl yararlanabilirim?

Uyumlu Telefonlar

Wi-Fi ile Arama Teknolojisi’nden yararlanabilmek için uyumlu bir cihaza sahip olmalısınız. Uyumlu cihazların listesine buradan ulaşabilirsiniz.

Wi-Fi ile Arama Teknolojisi

Wi-Fi ile Arama Teknolojisi bir 4.5G servisi olduğundan 4.5G SIM kartınız ve aboneliğiniz de olmalı. 4.5G yazıp 4545'e ücretsiz SMS göndererek 4.5G servisinizi açabilirsiniz.

Telefonunuzun Wi-Fi ile Arama ayarını 3 adımda yapabilirsiniz

Wi-Fi ile Arama Teknolojisi servisinden yararlanabilmeniz için telefonunuzda güncel cihaz yazılımının yüklü olması gerekmektedir.

Android | Cihaz Ayarları
iOS | Cihaz Ayarları

Wi-Fi ile Arama Teknolojisi dahil tüm 4.5G servislerinden yararlanabilmek için hemen 4.5G abonesi olun!

Detaylı Bilgi İçin Tıkla Hemen 4.5G'li ol!
 • Wi-Fi ile Arama Teknolojisi’ni kimler kullanabilir?

  Wi-Fi ile Arama Teknolojisi’nden herhangi bir Wi-Fi ağına bağlı olup destekleyen bir telefona sahip olan tüm Vodafone aboneleri faydalanabilir. Telefonda Wi-Fi ile Arama Teknolojisi’nin aktif edilmesi gerekmektedir. Aynı zamanda kullanıcının 4.5G aboneliği olması gereklidir.

  Wi-Fi ile Arama Teknolojisi’nin ücretlendirmesi nasıldır?

  Wi-Fi ile Arama Teknolojisi’nin ek bir ücreti yoktur. Hem yurtiçi hem de yurtdışında yapacağınız Wi-Fi ile Aramaları normalde olduğu gibi tarifenizdeki dakikalardan düşer.

  Wi-Fi ile Arama Teknolojisi’ne nasıl abone olurum?

  Wi-Fi ile Arama Teknolojisi abonelik gerektirmemektedir,

  Wi-Fi ile Arama Teknolojisi’ni nasıl iptal edebilirim?

  Wi-Fi ile Arama Teknolojisi abonelik gerektirmediği için sadece telefonunuzdaki özelliği kapatmanız yeterlidir. İlave olarak bir iptal işlemi yapmanıza gerek yoktur.

  Hangi durumlarda üyeliğim sonlanır?

  Wi-Fi ile Arama Teknolojisi abonelik gerektirmediği için üyelik sonlanması söz konusu değildir. Sadece kendi isteğinizde telefonunuzdaki Wi-Fi ile Arama Teknolojisi’ni kapatabilirsiniz.

  Üyelik durumunu hangi kanallardan sorgulayabilirim?

  Wi-Fi ile Arama Teknolojisi üyelik gerektirmediği için Vodafone kanallarından üyelik sorgusu yapılamamaktadır.

  Hattımın kısıtlanması, dondurulması, devri, iptali, SIM kart değişikliği veya numara değişikliği durumunda kullanabilir miyim?

  Wi-Fi ile Arama Teknolojisi’nin statüleri normal sesli arama servis statüleri ile aynıdır. Kısıtlama, Dondurma, Devir, İptal, SIM Kart Değişikliği, Numara Değişikliği sair işlemlerinde normal sesli arama servisinde oluşan durumlar Wi-Fi ile Arama Teknolojisi için de geçerlidir.

  Dönem sonunda servis yenileme mesajı gönderilecek mi?

  Wi-Fi ile Arama Teknolojisi abonelik gerektirmediği için dönem sonu servis yenileme mesajı gönderimi söz konusu değildir.

  İnternet paketimdeki kota dolduğunda da kullanabilir miyim?

  Wi-Fi ile Arama Teknolojisi’nin ek bir ücreti yoktur. Normalde olduğu gibi paketinizdeki dakikalarınızdan düşer. Dolayısıyla internet paketiniz veya kotanız ile ilişkili değildir.

  Dönem sonunda sistem ücretlendirme yapamaz ise kullanım devam eder mi?

  Wi-Fi ile Arama Teknolojisi abonelik gerektirmediği için dönem sonu ücretlendirmesi söz konusu değildir.

  Numaramı başka bir operatöre taşıdım, kullanıma devam edebilir miyim?

  Numara taşıma yapıldığında, Wi-Fi ile Arama Teknolojisi geçiş yapılan operatörde de destekleniyor olması durumuna göre kullanılabilir. Geçiş yapılan operatördeki teknolojiden Vodafone sorumlu değildir.

  Bakiyemde TL yok, aboneliğim ne olur?

  Wi-Fi ile Arama Teknolojisi’nin ek bir ücreti yoktur, normalde olduğu gibi paketinizdeki dakikalarınızdan düşer. Paketinizde dakika kalmaması durumunda servisten yararlanamazsınız.