Güvenli İnternet Hizmeti Nedir?Güvenli İnternet Hizmeti, ailenizi İnternetin istemediğiniz içeriklerinden koruyan ücretsiz ve kullanımı kolay bir sistemdir.

Kolaydır ve bilgisayarınıza program kurmanıza gerek yoktur.

Size Aile Profili ve Çocuk Profili olmak üzere iki alternatif sunar.

İstediğiniz zaman Güvenli İnternet Hizmetini alabilir, istediğiniz zaman profilinizi değistirebilir, isterseniz bu hizmetten vazgeçebilirsiniz.

Detaylı bilgi için www.guvenlinet.org.tr adresini ziyaret edebilirsiniz.Nasıl Çalışır?

Seçtiginiz güvenli İnternet hizmeti profili nedeniyle İnternet sitelerine erişemediğinizde, Uyarıcı ve Bilgilendirici İnternet Sayfasına yönlendirileceksiniz.Nasıl Kullanırım ?

Güvenli İnternet Hizmetini talep üzerine aktif olur. Herhangi bir talebi olmadıkça da devam eder. Profilinizi değiştirmek için Vodafone Vodafone Yanımda İnternet’ e girmeniz yeterlidir.Mevcut Güvenli İnternet hizmeti profilimi nasıl görüntüleyebilirim?


Hizmet profilinizi görüntülemek için İnternet hizmetini almakta oldugunuz hat üzerinden http://guvenlinet.org/ adresine veya tüm bağlantı noktalarından Vodafone Yanımda İnternet'e girmeniz yeterlidir.

 • gizle göster içerik

  Güvenli İnternete dört farkli yöntemle geçebilirsiniz: • gizle göster içerik

  • Güvenli İnternet Hizmeti anayasamızın ilgili hükümleri (41. Ve 58. Madde) geregince yasal olarak ülkemizdeki İnternet kullanıcılarının İnternet'teki zararlı yayınlardan korunmasına yönelik bir hizmettir. BTK tarafından yapılan çalısmalar sonucunda Subat 2011 yılında "İnternet'in Güvenli kullanımına Iliskin Usul ve Esaslar" Bilisim Teknolojleri Kurumu tarafından yayinlanmıstır ve erisim saglayıcılar tarafından altyapısı olusturularak hizmete sunulmustur.
  • Güvenli İnternet Hizmeti zorunlu bir hizmet degildir ve isteğe bağli olarak yararlanılır. Servisten yararlanmak istemeyen aboneler hiç bir degisiklik olmadan İnternet kullanımlarına devam edebilirler. 
  • Güvenli İnternet Hizmeti (GIH) siz abonelerimize sundugumuz alternatif bir hizmettir. Bu hizmet kapsamında kendinizi ve ailenizi İnternetteki zararlı içeriklerden koruyabilir, evinize İnternetle gelen içerigi seçebilirsiniz. Bu hizmetten program yüklemeden veya ayar yapmadan kolayca, İnternetinizi hiç yavaslatmadan hızlıca ve ücretsizce yararlanabilirsiniz. 
  • Güvenli İnternet Hizmeti Çocuk ve Aile olmak üzere iki farklı profilden olusur. İstediğiniz profili Vodafone Yanımda İnternet , Müsteri Hizmetleri, SMS veya Vodafone Shoplar yoluyla seçebilir veya söz konusu hizmetten vazgeçebilirsiniz. 
  • Güvenli İnternet servisi, profiler, veya sınıflandırılması ile ilgili hata oldugunu düsündügünüz web sitelerini bildirmek için BTK'nin www.guvenlinet.org adresini kullanabilirsiniz veya BTK'nin sağladığı ilgili telefon olan 0312 5828282'u arayabilirsiniz. • gizle göster içerik

  Additional charges after you used up your allowance
  Profil 2500'e Abonelik SMS 2500'e Iptal SMS Açiklama
  Çocuk COCUK IPTALCOCUK Pedagoji, sosyoloji ve psikoloji alanlarinda uzman akademisyenlerin bulundugu bir komisyon tarafindan belirlenen kriterlere uygun kategorilerdeki sitelere erisilebilen profildir. Çocuk profili ile egitim,ödev, bankacilik uygulamalari, alisveris, müzik-oyun-eglence, haber, e-posta, resmi ve kamu siteleri,tatil, özel sirketler, egitim kurumlari, e-devlet gibi pek çok farkli türden siteye erisebilirsiniz.
  Aile AILE veya GUVENLI IPTALAILE Kumar, uyusturucu, fuhus, müstehcenlik, siddet, terör, dolandiricilik, zararli yazilim gibi kategorilerdeki siteleri engelleyen profildir.Çocuk profiline ek olarak kisisel sitelere, forum ve paylasim sitelerine erisim sunar. Ayrica sosyal medya, oyun ve sohbet kategorilerini ise ayri ayri seçme imkani sunar.
  Sosyal Medya SOSYAL IPTALSOSYAL Sosyal medya insanlarin kisisel bilgilerini paylastigi alandir. Bilgileriniz üçüncü sahislarin eline geçebilir. Paylasim alani oldugundan dolayi hakkinizda yazilan yazi ya da fotograf sizi rahatsiz edici boyutlara ulasabilir.Bu kategoriyi seçerek bu etkilerden korunabilirsiniz.
  Oyun OYUN IPTALOYUN Asiri derece siddet, vahset, igrençlik gibi oyunlarin bulundugu kategoridir. Online oyunlardaki kötü sözlere izin veren sitelerinde yasaklandigi alandir.
  Sohbet SOHBET IPTALSOHBET Tanimadiginiz kisilerle sohbet etmeniz durumunda bilgileriniz kötü amaçli kisiler tarafindan kullanilabilir. Bu kategoriyi seçerek bu etkilerden korunabilirsniz.
  Sohbet + Sosyal Medya Iki ayri SMS göndererek SOHBET ve SOSYAL Ayri ayri SMS ile IPTALSOHBET ve IPTALSOSYAL Sohbet ve Sosyal Medya profillerinin beraber kullanildigi durumdur.
  Oyun + Sosyal Medya Iki ayri SMS göndererek OYUN ve SOSYAL Ayri ayri SMS ile IPTALOYUN ve IPTALSOSYAL Oyun ve Sosyal Medya profillerinin beraber kullanildigi durumdur
  Oyun + Sohbet Iki ayri SMS göndererek OYUN, SOHBET Ayri ayri SMS ile IPTALOYUN, IPTALSOHBET Oyun ve Sohbet profillerinin beraber kullanildigi durumdur
  Oyun + Sosyal Medya + Sohbet Üç ayri SMS göndererek OYUN,SOSYAL, SOHBET Ayri ayri SMS ile IPTALOYUN, IPTALSOSYAL, IPTALSOHBET Oyun, Sosyal Medya ve Sohbet profillerinin beraber kullanildigi durumdur.
 • gizle göster içerik

  Güvenli İnternet Hizmeti sizi ve ailenizi sadece İnternetin muhtemel zararli içeriklerinden korur, zararli içerige sahip İnternet sitelerine erisimi engeller.