Güvenli İnternet Hizmeti Nedir?Güvenli İnternet Hizmeti, ailenizi internetin istemediğiniz içeriklerinden koruyan ücretsiz ve kullanımı kolay bir sistemdir.

Kolaydır ve bilgisayarınıza program kurmanıza gerek yoktur.

Size Aile Profili ve Çocuk Profili olmak üzere iki alternatif sunar.

İstediğiniz zaman Güvenli İnternet Hizmetini alabilir, istediğiniz zaman profilinizi değiştirebilir, isterseniz bu hizmetten vazgeçebilirsiniz.

Detaylı bilgi için www.guvenlinet.org.tr adresini ziyaret edebilirsiniz.Nasıl Çalışır?

Seçtiğiniz güvenli internet hizmeti profili nedeniyle internet sitelerine erişemediğinizde, Uyarıcı ve Bilgilendirici İnternet Sayfasına yönlendirileceksiniz.Nasıl Kullanırım

Güvenli İnternet Hizmetini talep üzerine aktif olur. Herhangi bir talebi olmadıkça da devam eder. Profilinizi değiştirmek için Vodafone Online Self Servis’ e girmeniz yeterlidir.Mevcut Güvenli İnternet hizmeti profilimi nasıl görüntüleyebilirim?


Hizmet profilinizi görüntülemek için internet hizmetini almakta olduğunuz hat üzerinden http://guvenlinet.org/test adresine veya tüm bağlantı noktalarından Vodafone Online Self Servis'e girmeniz yeterlidir

 • gizle göster içerik

  Güvenli İnternete dört farklı yöntemle geçebilirsiniz: • gizle göster içerik

  • Güvenli İnternet Hizmeti anayasamızın ilgili hükümleri (41. Ve 58. Madde) gereğince yasal olarak ülkemizdeki İnternet kullanıcılarının İnternet'teki zararlı yayınlardan korunmasına yönelik bir hizmettir. BTK tarafından yapılan çalışmalar sonucunda Şubat 2011 yılında "İnternet'in Güvenli Kullanımına İlişkin Usul ve Esaslar" Bilişim Teknolojleri Kurumu tarafından yayınlanmıştır ve erişim sağlayıcılar tarafından altyapısı oluşturularak hizmete sunulmuştur.
  • Güvenli İnternet Hizmeti zorunlu bir hizmet değildir ve isteğe bağlı olarak yararlanılır. Servisten yararlanmak istemeyen aboneler hiç bir değişiklik olmadan internet kullanımlarına devam edebilirler.
  • Güvenli İnternet Hizmeti (GİH) siz abonelerimize sunduğumuz alternatif bir hizmettir. Bu hizmet kapsamında kendinizi ve ailenizi internetteki zararlı içeriklerden koruyabilir, evinize internetle gelen içeriği seçebilirsiniz. Bu hizmetten program yüklemeden veya ayar yapmadan kolayca, internetinizi hiç yavaşlatmadan hızlıca ve ücretsizce yararlanabilirsiniz.
  • Güvenli İnternet Hizmeti Çocuk ve Aile olmak üzere iki farklı profilden oluşur. İstediğiniz profili Online self servis , Müşteri Hizmetleri, SMS veya Vodafone Shoplar yoluyla seçebilir veya söz konusu hizmetten vazgeçebilirsiniz.
  • Güvenli internet servisi, profiler, veya sınıflandırılması ile ilgili hata olduğunu düşündüğünüz web sitelerini bildirmek için BTK'nın www.guvenlinet.org adresini kullanabilirsiniz veya BTK'nın sağladığı ilgili telefon olan 0312 5828282'u arayabilirsiniz. • gizle göster içerik

  Additional charges after you used up your allowance
  Profil 7005'e Abonelik SMS 7005'e İptal SMS Açıklama
  Çocuk GUVENLI COCUK GUVENLI IPTAL Pedagoji, sosyoloji ve psikoloji alanlarında uzman akademisyenlerin bulunduğu bir komisyon tarafından belirlenen kriterlere uygun kategorilerdeki sitelere erişilebilen profildir. Çocuk profili ile eğitim,ödev, bankacılık uygulamaları, alışveriş, müzik-oyun-eğlence, haber, e-posta, resmi ve kamu siteleri,tatil, özel şirketler, eğitim kurumları, e-devlet gibi pek çok farklı türden siteye erişebilirsiniz.
  Aile GUVENLI AILE GUVENLI IPTAL Kumar, uyuşturucu, fuhuş, müstehcenlik, şiddet, terör, dolandırıcılık, zararlı yazılım gibi kategorilerdeki siteleri engelleyen profildir.Çocuk profiline ek olarak kişisel sitelere, forum ve paylaşım sitelerine erişim sunar. Ayrıca sosyal medya, oyun ve sohbet kategorilerini ise ayrı ayrı seçme imkanı sunar.
  Sosyal Medya GUVENLI SOSYAL GUVENLI IPTAL Sosyal medya insanların kişisel bilgilerini paylaştığı alandır. Bilgileriniz üçüncü sahısların eline geçebilir. Paylaşım alanı olduğundan dolayı hakkınızda yazılan yazı ya da fotograf sizi rahatsız edici boyutlara ulaşabilir.Bu kategoriyi seçerek bu etkilerden korunabilirsiniz.
  Oyun GUVENLI OYUN GUVENLI IPTAL Aşırı derece şiddet, vahşet, iğrençlik gibi oyunların bulunduğu kategoridir. Online oyunlardaki kötü sözlere izin veren sitelerinde yasaklandığı alandır.
  Sohbet GUVENLI SOHBET GUVENLI IPTAL Tanımadığınız kişilerle sohbet etmeniz durumunda bilgileriniz kötü amaçlı kişiler tarafından kullanılabilir. Bu kategoriyi seçerek bu etkilerden korunabilirsniz.
  Sohbet + Sosyal Medya GUVENLI SOSYAL SOHBET GUVENLI IPTAL Sohbet ve Sosyal Medya profillerinin beraber filtrelendiği durumdur.
  Oyun + Sosyal Medya GUVENLI SOSYAL OYUN GUVENLI IPTAL Oyun ve Sosyal Medya profillerinin beraber filtrelendiği durumdur
  Oyun + Sohbet GUVENLI OYUN SOHBET GUVENLI IPTAL Oyun ve Sohbet profillerinin beraber filtrelendiği durumdur
  Oyun + Sosyal Medya + Sohbet GUVENLI SOSYAL SOHBET OYUN GUVENLI IPTAL Oyun, Sosyal Medya ve Sohbet profillerinin beraber filtrelendiği durumdur.
 • gizle göster içerik

  Güvenli İnternet Hizmeti sizi ve ailenizi sadece internetin muhtemel zararlı içeriklerinden korur, zararlı içeriğe sahip internet sitelerine erişimi engeller.