Kapanan Hat Nasıl Açılır?

02 Ağustos 2023

Kapanan Hat Nasıl Açılır?

Kapanan Hat Nasıl Açılır?

Mobil cihazlarımızın internete bağlanmak ve arama yapmak için SIM kartlara ihtiyacı olduğunu biliyoruz. Bu SIM kartlar aynı zamanda numaralarımızı taşıyan hatlarımız olarak da biliniyor. Genel olarak operatörler kullanıcılara bu hatları faturalı ya da faturasız olacak şekilde sunuyor. Faturalı hatlarda yaptığınız kullanımlar dönem sonunda tarafınıza faturalandırılırken, faturasız hatlar ön ödemeli sistem ile çalışmaktadırlar. Faturası belli bir dönemde ödenmeyen ya da Lira yüklenmeyen hatlar operatörler tarafından kapatılmaktadır. Bu durum ile karşılaşan kullanıcılar ise kapanan hat nasıl açılır konusunu merak etmektedir. Kapanan hattı açtırma yöntemleri ile ilgili tüm bilgiler içeriğimizde.

 

Kapanan Faturalı Hat Nasıl Açılır?

Faturalı hatlar, kullanılan tarifeye göre dönem sonunda ödeme yapılan ve operatörlerin sunduğu dönemsel hat kampanyalarından yararlanılmasına imkan sunan hat türüdür. Faturalı hatlarda taahhüt seçeneği mevcuttur ve GSM operatörünün talep ettiği taahhüt kullanıcı tarafından verildiğinde seçilen tarifenin daha uygun fiyatlı kullanılması mümkündür. Faturalı hatlarda dönem sonunda fatura ödenmediğinde operatör tarafından hat kullanımı kısıtlanabilir ya da kapatılabilir. Kaç fatura ödenmediğinde ya da ne kadar sürede kısıtlama getirileceğine ait konular GSM operatörlerine göre farklılık göstermekte olup her müşteriye sözleşme sırasında bu bilgiler verilmektedir. Eğer faturalı hattım kapandı nasıl açtırabilirim diye düşünüyorsanız, öncelikle ödemediğiniz faturayı ödemeniz gerektiğini söyleyelim. Borcunuzu ödemeniz halinde operatörünüz tarafından en kısa sürede hattınız yeniden kullanıma açılacaktır. Ancak her operatörün kendine göre hat açma kapama ücreti de bulunmaktadır. Bu nedenle ödenmemiş faturanız ile birlikte bu ücreti de yatırmanız gerekmektedir. Ödeme yaptığınız halde belli bir süre içerisinde hattınız açılmazsa kapanan hattı açtırma işlemleri için müşteri hizmetleri ile iletişime geçebilirsiniz. Konu ile ilgili kapatılan numara tekrar açılır mı? diye merak edenler içinse eğer hattınız iptal edilmedi ise borcu ödendikten sonra tekrar numaranızı kullanabileceğinizi söyleyelim.

 

Kapanan Faturasız Hat Nasıl açılır?

Kapanan telefon hattı nasıl açılır sorusunun cevabı faturasız hat kullanıcıları için de merak konusu. Faturalı hatlardan farklı olarak Lira yükleme sistemi ile çalışan faturasız hatlarda kullanıcıların herhangi bir taahhüt vermesine gerek yoktur. Faturasız hat kullanıcıları kullandıkları tarifenin ücretini peşinen hatlarına TL olarak yüklerler ve tarife yenileme dönemi geldiğinde bu ücret bakiyelerinden otomatik olarak düşülür. Eğer hatlarına Lira yüklemesi gerçekleştirmezlerse tarifeleri yenilenmeyeceği için arama, SMS ve internet gibi kullanımlarını hatlarında mevcut olan bakiye üzerinden tarife dışı fiyatlarla yaparlar. Faturasız hatlarda 180 günlük aktif kullanım süresi belirlenmiştir. Bu süre boyunca faturasız hatta asgari miktarda Lira yüklemesi yapılmadığında hat kısıtlanır ve bekleme süresi boyunca hala Lira yüklemesi yapılmazsa hat kapatılır. Faturasız kapanan hat nasıl açılır diye merak edenler için ise hattınıza yeniden TL yüklediğinizde hattınızın açılacağını söyleyelim. Eğer siz de hattım kapandı nasıl açtırabilirim diye merak ediyorsanız, faturasız hattınıza TL yükleyerek yeniden hattınızı kullanabilirsiniz.

 

numara taşıma yeni hat