Ücretsiz Dijital Koruma servisi ile Red Business Pro’lu Esnaflar, cihazlarını internetteki zararlı olabilecek yazılım ve içeriklere karşı korur.

• Dijital Koruma cihazlara zarar verebilecek ve cihazlardaki bilgileri çalmaya çalışan web siteleri ve yazılımlara karşı koruma sağlar.

• Dijital Koruma farkında olunmadan SMS atan zararlı uygulamalara karşı koruma sağlar ve bu uygulamalar indirilmeye çalışıldığında kullanıcıları uyarır.

• Sosyal medya görünümlü olan ve bilgi güvenliğini riske atan web sitelerine karşı da kullanıcıları uyarı arayüzleriyle bilgilendirir.

Dijital Koruma nasıl aktive edilir?

REDBUSINESS yazıp 9080’e ücretsiz SMS attıktan sonra, cihazınıza gelecek aktivasyon linki üzerinden veya http://vftr.co/redbusscon linki üzerinden aktivasyon ve üyelik işlemleri başlatılır.

Sıkça Sorulan Sorular

1) Vodafone Dijital Koruma nedir?

Vodafone Dijital Koruma akıllı mobil cihazınızı Vodafone şebekesi ile internete girdiğinizde virüslerden, zararlı dosya ve internet sitelerinden korur. Dijital Koruma WiFi v.b Vodafone şebekesi harici internet bağlantılarında çalışmamaktadır.

2) Dijital Koruma nasıl çalışır?

Vodafone Dijital Koruma akıllı cihazınızı Vodafone şebekesi ile internete girdiğinizde virüslerden, zararlı dosyalardan ve internet sitelerinden korur. Dijital Koruma’i etkinken, eğer zararlı bir dosya indirmeyi denerseniz Dijital Koruma dosyayı bloke eder ve size SMS ile bilgilendirir. Eğer zararlı bir internet sitesine erişmeye çalışırsanız, Dijital Koruma size bir uyarı sayfasında yönlendirerek ziyaret etmek istediğiniz internet sayfasının zararlı olduğu konusunda bilgilendirir. Yinede bu siteye Dijital Koruma şifrenizi girerek erişebilir veya başka bir siteyi ziyaret edebilirsiniz. Lütfen unutmayın, Dijital Koruma WiFi v.b Vodafone şebekesi harici internet bağlantılarında çalışmamaktadır.

3) Dijital Koruma ücretsiz bir servis midir?

Dijital Koruma, Red Business Pro kampanyaları dahilinde ücretsiz sunulmaktadır. Vodafone, kampanya da değişiklik yapma hakkında sahiptir.

4) Dijital Koruma’i Vodafone abonesi olmayan kişiler kullanabilir mi?

Dijital Koruma sadece Vodafone abonelerine sunulan bir hizmettir. Detaylar için lütfen www.vodafone.com.tr 'i ziyaret edin.

5) Dijital Koruma beni güvenlik tehlikelerine karşı nasıl bilgilendirecek?

Dijital Koruma’i etkinken, eğer zararlı bir dosya indirmeyi denerseniz Dijital Koruma dosyayı bloke eder ve size SMS ile bilgilendirir. Eğer zararlı bir internet sitesine erişmeye çalışırsanız, Dijital Koruma size bir uyarı sayfasında yönlendirerek ziyaret etmek istediğiniz internet sayfasının zararlı olduğu konusunda bilgilendirir. Yinede bu siteye Dijital Koruma şifrenizi girerek erişebilir veya başka bir siteyi ziyaret edebilirsiniz.

6) Dijital Koruma veri hızını veya internet deneyimimi etkiler mi?

Dijital Koruma internet hızınızı ve deneyiminizi kesinlikle etkilemez.

7) Dijital Koruma’i kullanmak için kurulum yapmak ve cihazımda ayar değişikliği yapmama gerek var mı?

Hayır, Dijital Koruma şebeke bazlı çevirimiçi (online) bir hizmettir. Kurulum yapmadan veya cihazlarınızın ayarlarını değiştirmeden kullanabilirsiniz.

Dijital Koruma’i birkaç basit adımda kullanmaya başlayabilirsiniz, hizmetiniz açıldığında Vodafone sizi bilgilendirir.

8) Dijital Koruma tüm mobil cihazlar ve işletim sistemleri ile çalışır mı?

Dijital Koruma şebeke bazlı çevirimiçi (online) bir hizmettir bu nedenle hiç bir yazılım yüklemenize gerek yoktur. Tüm akıllı cihazlar ve işletim sistemleri ile kullanabilirsiniz. Vodafone şebekesi ile internete bağlı olduğunuz sürece hizmet etkindir.

9) Dijital Koruma WiFi bağlantısında çalışır mı?

Hayır, Dijital Koruma sadece Vodafone şebekesine bağlıyken çalışır. Eğer Vodafone şebekesi dışında WiFi v.b internet bağlantısı gerçekleştiriyorsanız Dijital Koruma hizmetiniz aktif olsa bile korunamazsınız.

10) Dijital Koruma telefon bataryasını hızlı tüketir mi?

Dijital Koruma Dijital Koruma şebeke bazlı bir hizmettir, cihazınıza hiçbir uygulama kurulmadağından telefonunuzu yavaşlatmaz ve batarya tüketimine etkisi olmaz .

11) Dijital Koruma’e nasıl abone olurum?

Dijital Koruma yalnızca Vodafone aboneleri içindir. SMS veya Online Self Servis’ten kolayca abone olabilirsiniz.

12) Dijital Koruma’i nasıl iptal ederim?

Dijital Koruma hizmetini Online Self Servisten, SMS ile veya Müşteri Hizmetlerinden iptal edebilirsiniz. Dijital Koruma hizmetini iptal ettiğiniz andan itibaren virüslerden, zaralı dosya ve internet sitelerinden korunmazsanız.

13) Dijital Koruma Vodafone şebekesi ile internete bağlıyken beni her koşulda korur mu?

Kullanıcı aşağıdaki durumlarda Vodafone Mobil şebekesine bağlı olsa bile Hizmet tarafından korunamaz.

- VPN hizmeti kullanıyorsa

- İnternet bağlantısını Vodafone Mobil Şebeke haricinde yapıyorsa (Wi-Fi v.b.)

- Vodafone harici bir roaming şebekesi kullanıyorsa

- https bağlantılarda

- Data sıkıştıran akıllı cihaz servisleri kullanıyorsa

- Opera Mini (Vodafone versiyonu) Nokia Xpress, Microsoft BOS ve Google Chrome harici data sıkıştıran veya şifreleyen internet tarayıcılar kullanıyorsa

- Proxy hizmeti kullanıyorsa

- HTTP, POP3 ve SMTP dışında bazı e-posta protokolleri kullanıyorsa.

14) Dijital Koruma Roaming’te çalışır mı?

Evet, Dijital Koruma’ten diğer Vodafone ülkeleri ve dünyada Vodafone’un anlaşmalı olduğu şebekelerde faydanalabilirsiniz. Vodafone’un anlaşmalı olmadığı şebekeler veya WiFi üzerinden internet bağlantılarında Dijital Koruma çalışmaz.

15) Dijital Koruma veri trafiğimi gözlemler mi?

Hayır. Dijital Koruma ziyaret etmek istediğiniz internet adresinin zararlı (dosya,virüs) olup olmadığını kontrol eder. Dijital Koruma virüslerden, zararlı dosyalardan ve internet sitelerinden gelen tehlikeleri saptamak adına hizmet raporlama sayfasında bilginize sunulan istatistikleri toplar.

16) Çocuk için güvenli internet nedir?

Çoçuk için güvenli internet özelliği sayesinde, web siteleri çeşitli kategorilere atanabilir ve bu kategoriler altında sitelere erişim engellenebilir.

17) Güvenli internet için kategoriler nelerdir?

Güvenli internet için seçebileceğiniz kategoriler: Yetişkin(+18), Şiddet, Irkçılık, Cinsel Eğitim, Zararlı siteler, Sohbet, Sosyal Medya, Oyunlar, Flört, Alışveriş ve Web e-postadır. Kategorilere erişim engellendiğinde , bu kategorilerde yer alan uygulamalara da erişim engellenir.

18) "İnternete Kapalı Zaman" nedir?

İnternete Kapalı Zaman sayesinde telefon ya da tabletinizi çocuğunuza verdiğinizde belirleyeceğiniz zaman aralıklarında otomatik olarak internet erişimi kısabilir; uyku ve ödev zamanlarını verimli geçirmelerini sağlayabilirsiniz. Bu zaman aralıklarını iki şekilde ayarlayabilirsiniz:

1.Sayaç : Belirlenen zaman aralığı (1 saat, 2 saat v.b) için sayacı başlatırsınız ve bu zaman içinde cihazın internet erişimi engellenir.

2. Zamanlayıcı: İnternet erişimini engellemek için periyodik bir tarih ve saat aralığı belirleyebilirsiniz.

19) Uygulama bildirim nedir?

Uygulama bildirim özelliğini açıldığı takdirde, Dijital Koruma ‘e abone olan telefon numarasının indirdiği her yeni uygulama SMS ile bildirilir.

20) Ücretsiz Dijital Koruma kampanyası ne zamana kadar geçerlidir?

Red Business Pro’lu abonelere özel ücretsiz güvenli depo kampanyası 31 Ağustos 2018 tarihine kadar geçerlidir.

main_icn_24_7_support360-view4gmain_icn_Accessoriesmain_icn_Add_or_Plusmain_icn_Appsapps-hiapps-midarrow-leftarrow-rightmarket_icn_Batterybill-or-report-midblockblog-hi-darkbroadband-device-hi-darkbroadband-midbroadband-devicebundles-hi-dark businesscalendarmarket_icn_Minutescalls-contacts-midmain_icn_Cameramain_icn_Chatcherries-pointsmain_icn_Chevron_downmain_icn_Chevron_leftmain_icn_Chevron_rightmain_icn_Chevron_upclock-hi-darkmain_icn_Clock_or_Timedmain_icn_Closecommunity-or-foundation-midmain_icn_Community_or_Foundationconnectivityconverged-propositioncustomer-caredashboard-hi-dark dashboard-hidashboard-midmain_icn_Dashboarddata-midmarket_icn_Data_Sharingmarket_icn_Dealsmain_icn_Deletedeliverymain_icn_Dislikedocument-midmain_icn_Downloadmain_icn_Editentertainment-hi-darkerror-circleerror-simplemain_icn_Social_Facebookmain_icn_Filtermain_icn_Filtersocial-google-plushelp-hi_1helphome-02-hiinfo-circleinfographic-hi-darkinsurance-hicountry-or-international-hi-dark landline-or-call-midmain_icn_Landline_or_Callmain_icn_Likemarket_icn_LinkedInlocation-himain_icn_Locationmail-new-hi-darkmail-read-hi-darkmail-newmarket_icn_Screen_sizemembersmain_icn_Menumarket_icn_SMSmobile-broadbandmobile-hi-dark mobile-midmain_icn_Mobilemultiscreen-hitouchscreen-himy-vodafone-midmain_icn_My_Vodafonenetwork-hi-dark network-signal-hinetwork-signal-midmain_icn_Network_signaloffer-badge-percentmarket_icn_Offer_badgemain_icn_Pausepayg-hi-darkpayg-hipayg-midmain_icn_PAYGsocial-paypalmain_icn_Photospie-chartplay-hi-darkmain_icn_Play_circlemain_icn_Play_arrowmain_icn_Add_or_Plusprintmain_icn_Privacyrank-virtuoso0_rating5_ratingmain_icn_Ratingsrecommendationrecord-hi-dark refreshmain_icn_Bill_or_Reportmain_icn_Reportsreturn-productroaming-hi-darkroaming-midmain_icn_Roamingsearch-hi-darkmain_icn_Searchsecurity-hi-darksecurity-hisecurity-midmain_icn_Securitysettings-hi-darksettings-hishareshopping-trolleyshoppingsim-midmain_icn_SIMmarket_icn_SIM_Swapmain_icn_Chatsocial-facebooksocial-google-plussocial-linkedinsocial-twittersocial-youtubemain_icn_Studenttail [Converted]text-midmain_icn_Textthumbs-hi-darktickmain_icn_Tick_simpletop-up-hi-darktop-up-hitop-up-midmain_icn_Top_uptv-hi-darkmain_icn_TVmain_icn_Social_Twitterupgrade-midusersvideomain_icn_ViewedVF_Logo market_icn_Vodafone_storevoice-of-vodafone-alerts-midvoice-of-vodafone-alertswarning-hi-darkwarning-hi-darkwarningweightwhite-paper-midcountry-or-international-midmarket_icn_Multinationalsocial-youtube