Netflix Dil Öğrenme

28 Aralık 2023

Netflix Dil Öğrenme

Netflix gün geçtikçe daha fazla kişi tarafından tanınıyor. Netflix’in popülerliğini artıran hem zengin içerikleri hem de kullanım avantajları diyebiliriz. Sürekli yenilik içerisinde olan Netflix, müşteri memnuniyetini baz alan bir çalışma sürdürüyor. Netflix ile farklı ülkelerin kültürlerini de tanımak mümkün. Onlarca farklı ülkeden gelen yapımlar Netflix’te buluşuyor. Netflix seyir keyfinin yanında dil geliştirmek isteyen kullanıcılarına ayrıcalıklar sunuyor. Pek çok kişi de Netflix’ten dil öğreniyor ya da bu platformu dil öğrenmek için kullanıyor. Netflix ile dil öğrenme hakkındaki detaylara birlikte bakalım.

 

Netflix İle Dil Öğren!

 

Yabancı bir dil öğrenmek hem farklı kültürleri anlamada hem de sosyalleşme de büyük bir yardımcı. Bunu bir kursa gitmeden veya kendi imkanlarıyla öğrenmek isteyenlerin de başvurduğu ilk yöntem yabancı diziler. Yabancı diziler dil öğrenmeye katkı sağladığı gibi, pratik yapmak isteyenlerinn de ilk tercihi oluyor. Peki, Netflix ile dil öğrenmek mümkün mü?

 

Netflix’in Google Chrome üzerinde bir çok uzantısı bulunuyor. Bunlar arasında bulunan ve en dikkat çeken uzantı ise ‘’Language Learning with Netflix’’ yani ‘’Netflix ile Dil Öğren’’ Netflix dizi ve filmlerinde zaten çoklu dil seçeneği sunuyordu. Hatta seçenekler arasında sesli betimleme gibi opsiyonları da mevcut. Fakat Language Learning with Netflix uzantısı bu duruma farklı bir boyut kazandırıyor. Uzantıdan ücretsiz bir şekilde yararlanabiliyor. Bunun için uzantıyı indirmek yeterli. Siz uzantıyı indirdikten sonra Netflix'e giriş yaptığınızda otomatik olarak açılıyor. Netflix ile dil öğren uzantısı, içeriğin altyazılarını hem ana dilinize hem de tercih ettiğiniz farklı bir dile çevirebiliyor. Hem de bunu gerçek zamanlı olarak yapıyor. Netflix’te artık dilediğiniz içeriği iki dile birden çevirerek rahatlıkla izleyebilirsiniz. 

 

Netflix ile Dil Öğrenme Yolları

 

Netflix ile dil öğrenmek artık çok kolay! Bu olanaktan yararlanmak isteyen kullanıcılar ‘’Netflix dil öğrenme nasıl yapılır?’’ gibi soruların cevaplarını araştırıyor. Dizi ve film izleyerek dil öğrenmeyi farklı bir boyuta taşıyan Netflix uzantısını siz de rahatlıkla kullanabilirsiniz. Bu uzantıdan faydalanmak için ihtiyaç duyacağınız tüm bilgiler hazırladığımız listede;

 

1. Öncelikle web satış mağazası üzerinden uzantıyı indirmeniz gerekiyor.

2. Bu uzantının kullanımı yalnızca aktif Netflix aboneliği ile mümkün.

3. Ardından dilediğiniz içeriği İngilizce altyazı seçeneğine tıklayarak başlatın. Seyir esnasında dilediğiniz kelimenin üzerine farenizi götürere, artık kelime anlamlarını anlık olarak görüntüleyebilirsiniz.

 

Netflix uzantısı ile yalnızca kelime çevirileri yapılmıyor. Film veya dizi izlerken çift altyazı özelliğini de aktifleştirebilirsiniz. Bu işlem için yapılması gerekenler ise;

 

1. İzlemek istediğiniz içeriği, oynatmaya başlayın,

2. Siz uzantıyı indirdikten sonra, artık Netflix’ten içerik izlerken uzantı ibaresini görebileceksiniz.

3. Uzantı simgesine tıklayarak, ‘’iki dilde altyazı göster’’ seçeneğine basmanız yeterli

4. Son olarak görmek istediğini iki dil seçeneğini etkinleştirerek, çift dile çeviri özelliğinden yararlanabilirsiniz.