Vodafone Locate Nedir?

Yurt içi ve yurt dışındaki ekiplerinizi kolayca takip edebilirsiniz.

Vodafone Locate sayesinde herhangi bir altyapı veya yazılım yatırımı yapmadan yurt içi ve yurt dışındaki mobil ekiplerinizi webdeki sayısal ve uydu haritaları üzerinden takip ederek daha etkin planlama yapabilirsiniz. Türkiye'de ilk kez ve sadece Vodafone İş Ortağım tarafından sunulan Vodafone Locate, GPS üzerinden çalıştığı için mevcut takip sistemlerine kıyasla daha hassas konum belirleme özelliğine sahiptir. Üstelik bu hizmetten faydalanmak için herhangi bir cihaz yatırımı yapmanıza gerek olmaz.

Bulut tabanlı' bir iletişim hizmeti olan Vodafone Locate, mobil çalışanlarınızla daha etkin iletişim kurarak hem işinizi daha etkin şekilde yönetmenizi, hem de çalışanlarınızın güvenliğini artırmanızı sağlar.

Nasıl Kullanılır?

Vodafone Locate ile yurt içinde ve yurtdısında da çalısanlarınızı anlık olarak takip edip onlarla daha hızlı ve kolay iletisim kurabilirsiniz.

Özellikleri

'Bulut tabanlı' bir iletişim hizmeti olan Vodafone Locate, mobil çalışanlarınızla daha etkin iletişim kurarak hem işinizi daha etkin şekilde yönetmenizi, hem de çalışanlarınızın güvenliğini artırmanızı sağlar.

Kimlere Uygun?

Müşteri portföyü, hedef kitle ve personeli ile dijitalleşmeyi amaçlayan tüm kurum ve kuruluşlar için idealdir.

 • gizle göster içerik

  Vodafone Locate (Kontratlı/Kontratsız )
  Kullanıcı Sayısı 12 Ay Kontratlı Aylık Sabit Ücret (15% İndirim) Kontratsız Aylık Sabit Ücret
  1-5 Kullanıcı 13,60 TL 16,00 TL
  6-50 Kullanıcı 12,75 TL 15,00 TL
  51-100 Kullanıcı 11,05 TL 13,00 TL
  101-200 Kullanıcı 7,65 TL 9,00 TL
  201-1000 Kullanıcı 5,95 TL 7,00 TL
  1001-10.000 Kulanııcı 4,25 TL 5,00 TL
  10.001-20.000 Kullanıcı 3,83 TL 4,50 TL
  20.000 ve üzeri Kullanıcı 3,40 TL 4,00 TL
 • gizle göster içerik

  • Vodafone Locate hizmetinden kurumsal ve faturalı aboneliği olan firmalar yararlanabilir. Vodafone Locate hizmetine ilişkin aktivasyon, satış ve hizmet iptal işlemleri kurumsal satış kanalları ve merkezi satış ekibi tarafından yapılacaktır.
  • Vodafone Locate hizmeti firmaların mobil ekiplerini cep telefonları yardımı ile web ortamındaki sayısal ve uydu haritaları üzerinden izleyebilmelerini, konum bilgilerini almalarını, bir adrese veya firmanın şubesine en yakın personeli tespit ederek mobil personeline kısa mesaj göndererek kesintisiz iletişim kurmasını sağlayan lokasyon belirleme hizmetidir. Bir ‘bulut tabanlı’ iletişim hizmeti olan Vodafone Locate, firmaya ait cep telefonlarının konumlarını belirlemek üzere tasarlanmıştır. Alternatif olarak, tüm firma mobil çalışanlarının belirli bir zaman dilimi içindeki konum bilgilerinide geçmişe dönük olarak raporlayabilme özelliği sunar. Vodafone Locate hizmetini kullanılabilmesi için firmanın herhangi bir yazılımı/program kurmasına gerek yoktur.
  • Vodafone Locate tanımlaması yapılan firmaya Vodafone tarafından kullanıcı adı ve şifresi sağlanır ve firma bu kullanıcı adı ve şifresi ile Vodafone Locate hizmetinin web sayfası üzerinden sisteme giriş yapar. Vodafone Locate web sayfasına erişebilmesi için müşterinin internet bağlantısının olması gerekmektedir.
  • Firma, sadece Vodafone Locate hizmeti tanımlatmak istediği GSM numaraları için bu servisi kullanabilir. Vodafone Locate hizmetinde lokasyon bazlı (Cell ID üzerinden konum belirleme) ve/veya GPS teknoloji üzerinden konum belirleme özellikleri bulunmaktadır.
  • Vodafone Locate hizmeti kapsamında GPS Teknolojisi ile konum bilgisi alabilmek için, firma üzerine kayıtlı bulunan faturalı kurumsal GSM hatlarının kullanılacağı mobil cihazların A-GPS özelliğine ve SUPL (Secure User Plane Location) desteğine sahip olması ve bu özelliğin Vodafone Locate himzetinin GPS özelliğini desteklemesi ve mobil cihazlarda bu özelliğin kullanılabilmesi için gerekli ayarların yapılması gerekmektedir. Mobil cihaz A-GPS özelliğine sahip değil yada gerekli ayarlar yapılı değil ise konum bilgisi sadece baz istasyonlarının sinyalleri alınarak yapabilmektedir.
  • Vodafone Locate hizmetinin GPS teknolojisi konum belirleme özelliğini kullanabilmek için firma üzerine kayıtlı bulunan faturalı kurumsal GSM hatlarının 2G ve 3G Servislerinin açık olması gerekmektedir. Bu özelliği yurt dışında da kullanmak için roaming özelliğinin de açık olması gerekir.
  • Vodafone Locate hizmeti Türkiye sınırları içinde ve/veya yurt dışında kullanılabilmektedir.
  • Firmanın, Vodafone Locate hizmetinden yararlanabilmesi için, sahip olduğu GSM numaraları için Vodafone Locate hizmet sözleşmesinin imzalanması gerekmektedir.
  • Vodafone Locate abonesi olan müşterilere talep edilmesi durumda, altyapının sağladığı programlama arayüzü aracılığı ile kendi sistemleri ile entegre edebilmeleri için dokumantasyon ve örnek kodlar sağlanmaktadır.
  • Vodafone Locate Hizmetine SMS özelliği eklenmiştir. Vodafone Locate'e kullanıcı olarak tanımlı hatlara SMS gonderimi ücretsiz olarak yapılabilmektedir. Vodafone Locate hizmeti aracılığı ile yapılacak kısa mesaj gönderimleri için Firma’ya herhangi bir ücretlendirme yapılmayacaktır. Vodafone Locate'e ilk tanımlamarda GSM numaraları alt kullanıcı olarak tanımlanır. Firma tarafından, kendisine iletilen kullanıcı adı ve şifresi ile Vodafone Locate hizmetine ait web sayfasına giriş yaparak alt kullanıcı olarak tanımlı GSM numaraları kullanıcı olarak tanımlayabilir. Alt kullanıcı olarak tanımlı GSM numaralarına SMS gönderimi yapılmaz.
  • Vodafone Locate "Vodafone Locate " hizmeti tarifesine göre hat başına belirlenen aşağıdaki tabloda belirtilen yeni aylık hizmet bedelleri üzerinden ücretlendirilmektedir. Bu fiyat değişikliği 20 Mayıs 2013'den sonra Vodafone Locate hizmeti alan yeni müşteriler için geçerlidir. 12 ay kontrat verildiğinde mevcut fiyatlar üzerinden %15 indirim yapılacaktır.
  • 12 ay kontrat verildikten sonra müşteri kontrat süresi dolmadan hizmet iptali yaparsa hizmet bedeli üzerinden verilen indirim tutarları müşteriye ceza faturası olarak yansıtılır. Vodafone Locate hizmeti 12 ay kontratlı modelde, hattın iptal edilmesi, dondurulması, kısıtlanması, devredilmesi, ön ödemeli hatta çevrilmesi, ve/veya numara taşınabilirliği kapsamında başka bir operatöre taşınması veya Vodafone Locate hizmetinin iptal edilmesi durumunda aboneye yansıtılacak cezai şart tutarı, taahhütname imza edildiği tarih ile 12 ay kontratlı modele aykırı durumun meydana geldiği tarih arasındaki, Vodafone tarafından 12 ay kontratlı modele özel yapılan indirimlerin toplamıdır.
  • 12 ay kontrat süresi sona erdiğinde müşteriler aksini belirtmediği sürece hizmet kesintisiz olarak devam edecek olup, Hizmet Vodafone Locate güncel fiyatı üzerinden ücretlendirilecektir ve indirim bedelleri sona erecektir.
  • Aylık hizmet bedeli Vodafone Locate hizmetine tanımlı kullanıcı sayısına göre hat başına yapılmaktadır. Vodafone Locate hizmetinde ücretlendirme, firmanın hizmet alan tüm GSM numaralarının hizmet bedelleri,Vodafone Locate Hizmet sözleşmesinde belirtilen Vodafone Locate sistem yetkilisine yapılacaktır.
  • Vodafone Locate sistemine tanımlanacak GSM numaralarının fatura dönemlerinin aynı olması gerekmektedir.
  • Vodafone Locate servisine tanımlı olan GSM numaralarının artırılması durumunda, ücretlendirme hat artırımı yapılan tarihe kadar eski hat sayısına denk gelen kategorideki hizmet bedeli üzerinden, hat artırımı yapılan tarihten sonraki günler içinse yeni hat sayısına denk gelen kategorideki hizmet bedeli üzerinden gün bazında yapılarak fatura edilecektir.
  • Yurt içi GPS ile konum belirleme özelliği kullanıldığında data kullanımı bedeli için müşteriye herhangi bir ücretlendirme yapılmayacaktır.
  • Yurt dışı GPS ile konum belirleme özelliği kullanıldığında ve Vodafone Locate yurt dışı Internet Paketi alınmamışsa müşteri kullanmış olduğu data için mevcutta sahip olduğu roaming tarifesi tarifesi üzerinden ücretlendirilir.
  • Vodafone Locate hizmeti aracılığı ile mesajlasma hizmeti kullanılabilir. Mesajlasma, Vodafone Locate web arayüzü üzerinden Vodafone Locate kullanıcıları arasında mesajlasmaya olanak sağlayan hizmettir. Mesajlasma hizmeti kullanımı icin aynı firmaya ait Vodafone Locate abonesi olmak gereklidir. Mesajlasma hizmetide sadece Vodafone Locate'e tanımlı kullanıcılar arasında yapılır.
  • Vodafone Locate hizmetine tanımlı GSM numaralarının, fatura kesim tarihinden önce iptal edilmesi durumunda; iptal edilen hat sayısına ve iptal tarihine bakılmaksızın tüm hatlara ilişkin son aya ait aylık sabit ücretler Firma’ya faturalandırılacaktır.
  • Vodafone Locate hizmetine ilişkin iptal işleminden sonra, Firma hizmete tanımlı yeni hat sayısına denk gelen kategorideki hizmet bedeli üzerinden aylık ücretlendirilecektir.
  • Vodafone Locate hizmet tarifesiyle ilgili her türlü bilgi Vodafone’un www.vodafone.com.tr isimli internet sitesinde yer alacaktır.
  • Firma’nın Vodafone Locate hizmeti alan tüm GSM numaralarının kullanıcılarına ürün ve hizmet tanımlaması yapıldığı ve bu hizmet kapsamında hatların lokasyon bilgilerinin alınabileceği bildirilme sorumluluğu Firma’ya aittir.
  • Firma Vodafone Locate hizmet sözleşmesinde Vodafone Locate hizmetini kullanacak sistem yetkilisine ait GSM numarası tanımlaması gerekmektedir. Belirlenen Vodafone Locate sistem yetkilisi hizmetin tüm yetkilerinden yararlanacak tek kullanıcı olacaktır. Vodafone Locate hizmetinden yararlanmak amacıyla, servisin kullanma yetkilerinin paylaşılması ve internet kullanıcılarının belirlenmesi işlemleri, Vodafone Locate sistem yetkilisi tarafından başvuru formunda belirtilen kurumsal hat sayısısına göre yapılabilecektir.
  • Vodafone tarafından Vodafone Locate kullanıcı adı ve şifresi Vodafone sistem yetkilisine kısa mesaj ile gönderilecektir. Kullanıcı adı ve şifrenin sadece Vodafone sistem yetkilisi tarafından kullanılması ve 3. Kişiler ile paylaşılmaması sorumluluğu firmaya aittir.
  • Vodafone Locate hizmetii kullanabilmek için firmanın internet erişiminin olması gerekir. Internet bağlantısından dolayı servisin kullanılamamasından ortaya çıkabilecek problemlerden dolayı servise ulaşılamaması, serviste kesinti olması, servisin yavaş çalışması hallerinden ve/veya konum bilgilerinden ortaya çıkabilecek problemlerden Vodafone sorumlu değildir.
  • Firmanın Vodafone Locate hizmeti kapsamında kullandığı GSM hatlarının açık olmaması, havasal ve karasal transmisyon şebekesinde veya servisin veri tabanında yaşanabilecek sorunlardan kaynaklanan nedenlerden dolayı ve/veya Firmanın şebeke olmayan bölgelerde ve/veya kapsama alanı dışında olması ve/veya Türk Telekom’dan kaynaklanan kesintiler nedeniyle hizmetten faydalanamamamızdan Vodafone’un sorumlu olmayacaktır.
  • Vodafone Locate hizmeti, https://locate.vodafone.com.tr adresi üzerinden müşterilere sunulacaktır.
  • Vodafone'un Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu'nun belirlediği usul ve esaslara uygun olarak, kampanya ve tarife özellik ve ücretlendirmesinde değişiklik yapma hakkı saklıdır.
  • Fiyatlara KDV ve ÖİV dahildir.
  • Vodafone Locate yurt dışı İnternet Paketi
  • Vodafone Locate yurt dışı internet paketi sadece Vodafone Locate hizmetini alan müşteriler tarafından kullanılabilir.
  • Vodafone Locate yurt dışı internet paketi yurt dışında yapılan internet kullanımları için geçerlidir, Türkiye'de ve KKTC'de geçerli değildir.
  • Vodafone Locate yurt dışı internet paketi alındığı süreden itibaren 1 gün boyunca (24 saat) geçerlidir.
  • Vodafone Locate yurt dışı internet paketi sadece Vodafone Locate hizmeti için kullanılabilir. Vodafone Locate hizmeti dışındaki internet kullanımları için geçerli değildir. Müşteri Vodafone Locate internet paketine aldıktan sonra, Vodafone Locate hizmeti dışında yurt dışı internet kullanımı gerçekleştirirse, kullanılan internet kullanımları mevcutta sahip olduğu roaming data tarifesi üzerinden ücretlendirilir.
  • Vodafone Locate yurt dışı internet paketi başka bir yurt dışı data paketiyle birleştirilemez.
  • Vodafone Locate yurt dışı internet paketi tanımlaması gerçekleştikten sonra iptal edilmediği sürece her gün otomatik olarak yenilenecektir.
  • Müşteri talep ederse paketini iptal edebilir. Paket alındıktan sonra 1 gün (24 saat) boyunca geçerli olup, otomatik olarak yenilenir.
  • Vodafone Locate yurt dışı internet paketinin geçerli olduğu ülkeler : Paket faturalı aboneler için faturalı abonelerin yurt dışında internet kullanılabildiği (data roaming) tüm ülkelerde ve geçerlidir.
  • Paket geçerlilik süresi dolmadan ikinci bir paket alınamaz.
  • Fiyatlara KDV ve ÖİV dahildir.
  • Vodafone Merkezi Satış Ekibi, Tüm Kurumsal Satış Kanalları ve Kurumsal Müşteri Hizmetleri aracılığı ile data paketi aktivasyonu ve iptal işlemleri gerçekleştirilebilir.