ENKA, Yüksek İletişim ve Hizmet Kalitesi İçin Vodafone Metro Ethernet Hizmetini Tercih Etti

ENKA, Yüksek İletişim ve Hizmet Kalitesi İçin Vodafone Metro Ethernet Hizmetini Tercih Etti

ENKA, Vodafone’un Metro Ethernet hizmeti ile tüm dünyadaki operasyonlarında iletişim kalitesini artırarak iş sürekliliğini ve yüksek performansı güvence altına alıyor.

 

Türkiye’nin önde gelen mühendislik ve inşaat şirketi ENKA, kendi ihtiyaçlarına özel bir bağlantı altyapısı ile operasyonel verimliliğini ve hizmet kalitesini artırmak için çözüm ortağı olarak, Radyolink Bağlantı Teknolojisi ile desteklenen, yüksek hızlı, simetrik ve güvenilir internet sunan Vodafone’u tercih etti.

 

Vodafone Business, uzman teknik kadrosuyla her türlü sorunun çözümü için 7/24 destek sunuyor. Yüksek siber güvenlik ve süreklilik için yürüttüğü çalışmalarla ENKA’nın tüm dünyadaki müşterilerine yüksek kaliteli hizmetleri yüksek performansla sunabilmesine destek oluyor.

 

“Vodafone, Türkiye’de kurulduğu günden beri tanıdığımız ve takip ettiğimiz bir kuruluş. Hem internet erişim hizmetleri hem de GSM hizmetleri için ilk günlerden bu yana sürekli iletişim hâlinde olduk. Daha öncesinde başka şirketlerden temin etmekte olduğumuz bu hizmetleri hem hizmet kalitesi hem de maliyet avantajı nedeniyle Vodafone’dan almaya karar verdik. Birlikte çalışmak son derece kolay ve verimli oldu. Uzman ekiplerce sürecin her aşamasında sağlanan kesintisiz destek sayesinde hizmet kalitemizi ve iş verimliliğimizi başarıyla artırdık.”

 

Mustafa Eşitgen
ENKA İnşaat ve Sanayi A.Ş. 
Kurumsal Bilgi İşlem Müdürü

 

ENKA Hakkında

 

1957 yılında kurulan ve Türkiye’nin gelişimi açısından kilit önem taşıyan pek çok büyük girişimde aktif bir rol üstlenmiş olan ENKA İnşaat ve Sanayi A.Ş.’nin, bugün 52 ülkede 500’ün üzerinde projede imzası bulunuyor.

 

Yurt içinde ve yurt dışında hem bağımsız olarak hem de dünyanın önde gelen şirketleri ile iş birliği içinde büyük çaplı projeleri ve yatırımları hayata geçiren uluslararası bir mühendislik tasarım ve inşaat şirketi olan ENKA, 20.000’in üzerinde inşaat personelinden oluşan bir insan kaynağı, 4000 parçadan fazla inşaat teçhizatından ve makine parkından oluşan bir havuz erişimi ile hizmet veriyor. En yüksek kalite düzeyindeki hizmetleri anında sunmak için dünyanın her yerinde çok yüksek hızda mobilizasyon kapasitesi ile faaliyet gösteriyor. Özellikle enerji, petrokimya, endüstriyel tesisler ve altyapı alanlarındaki uzmanlığı ve deneyimi ile sürdürülebilir ekonomik gelişmeye ve büyümeye katkıda bulunuyor.

 

ENKA’nın İhtiyaçları Nelerdi?

 

Oldukça geniş bir coğrafyada kapsamlı ve karmaşık operasyonlar yürüten ENKA’nın önceliği, iş sürekliliğini ve hizmet kalitesini güvenceye almak üzere güvenilir, hızlı ve kesintisiz internet bağlantısı elde etmekti.

 

Yalnızca veriye ulaşmak için değil, veriyi paylaşma ve yüksek kaliteli uzaktan erişim de sağlamak için ise şunları sunabilen güvenilir ve deneyimli bir çözüm ortağına ihtiyacı vardı:

 

 1. Yüksek hızla veri yükleme servisleri için simetrik internet erişim hizmeti
 2. Tüm dünyadaki operasyonları yönetebilmek için kesintisiz geniş bant iletişimi
 3. Bilgi teknolojileri sistemlerini tüm şubelerde merkezi ve kesintisiz olarak, yüksek performansta kullanmayı sağlayacak yeterlilikte bir altyapı
 4. İhtiyaçları karşılayan maliyet odaklı bir çözüm
 5. 7/24 uzman desteği
 6. Geleceğe hazır ve ölçeklenebilir bir altyapı

 

Vodafone Business Nasıl Bir Çözüm Sağladı?

 

Vodafone Business’ın uzman danışman ve teknik ekibi tarafından ENKA’nın mevcut ve olası ihtiyaçlarına özel olarak tasarlanan paylaşımsız bağlantı altyapısı ile simetrik, kesintisiz, güvenilir ve yüksek hızlı bir internet erişimi sağlandı.

 

Vodafone Business Metro Ethernet Çözümü sayesinde ENKA;

 

 • Kesintisiz ve yüksek bant genişliğine sahip internet erişimi ile sistem performansını ve iş verimliliğini yükseltiyor.
 • Dünyanın çeşitli yerlerindeki paydaşlarıyla iletişim kalitesini artırıyor.
 • Tüm şubelerden yüksek performansla erişilebilir hâle gelen bilgi sistemleri ile artan iş süreci kalitesinin yanı sıra, süreçlerinin daha denetlenebilir hâle gelmesini de sağlıyor.
 • Kullanıcılarına ve uzak noktalardaki sunucu ve ağ ekipmanlarına uzaktan erişim olanağıyla sistem erişilebilirliğini artırarak maliyetlerini azaltıyor.
 • Simetrik internet erişimini elektronik posta, dosya paylaşımı, uzaktan sistem erişimi gibi yüksek hızlı veri yükleme servisleri için de etkili bir şekilde kullanabiliyor.
 • Gelişmiş, ölçeklenebilir, esnek altyapısından aldığı güçle verimliliğe ve büyümeye odaklanıyor.
 • Altyapısı gelişmiş ve güncel teknolojilerle desteklendiği için operasyonel hızını ve iş verimliliğini artırıyor.
 • DDOS koruması ile en değerli kurumsal varlıklar arasında yer alan veri ve bilgilerinin güvenliğini sağlıyor.
 • Vodafone Business uzman ekibinin sağladığı 7/24 teknik destekle kesintisiz hizmet kalitesini koruyarak iş sürekliliğini güvenceye alıyor.

 

Neden Vodafone Business?

 

Vodafone Business Metro Ethernet Çözümü ile şirketinize özel internet altyapısı üzerinden kesintisiz, güvenilir ve simetrik internet bağlantısından yararlanmaya başlayabilirsiniz.

 

 • Sürekli izleme ve erişilebilirlik kontrolü
 • Kullanıcı sayısı ve yoğunluğu fark etmeksizin, kesintisiz ve güvenilir erişim
 • Yüksek hızlı ve simetrik bağlantı
 • Kuruma özel, paylaşımsız ve yüksek güvenlikli altyapı
 • DDOS koruması ile atak önleme
 • 7/24 teknik destek ve müşteri danışmanlığı
 • İhtiyaca özel seçenekler ve ölçeklendirilebilir sistemler
 • Türkiye’de 4 lokasyondaki uluslararası standartları sağlayan veri merkezleri ile iş sürekliliği

 

Vodafone Business’ın sunduğu Metro Ethernet Çözümü ile ilgili daha fazla bilgi almak için 0850 542 4242 numaramızdan bizi arayabilir veya buraya tıklayarak web sitemizi ziyaret edebilirsiniz.