Şubelerinizin Bağlantısını Güvenli Biçimde Yönetin

Şubelerinizin Bağlantısını Güvenli Biçimde Yönetin

Aynı şehrin farklı noktalarında veya farklı şehirlerde birden fazla şubesi olan kuruluşların ortak ihtiyacı; tüm şubelerinde güvenli, yönetilebilir ve kesintisiz bağlantı olmasıdır. Bu gereklilik hem tüm lokasyonlardan güvenli erişim sağlanmasında hem de iş süreçlerinin sorunsuz yürümesinde etkilidir. Şimdi, dilerseniz birden çok lokasyona yayılmış işletmelerde güvenli ve verimli ağ kullanımının önemine yakından bakalım.

7/24 ulaşabileceğiniz size özel müşteri danışmanı ve özel DDOS koruması içeren metro ethernet ile şirketinizin en yoğun olduğu saatlerde bile eşit indirme yükleme hızı ile çalışma motivasyonunu koruyun!

Araç takip sistemi ile filo optimizasyonu yaparak ve rölanti sürelerini kısarak %15'e varan yakıt tasarrufu sağlayın!

 

Şirketlerin Bağlantılarını Yönetmeleri Neden Önemli?

Farklı lokasyonlarda şubeleri bulunan ve iş süreçlerini yürütmek için internet erişim ihtiyacı bulunan şirketlerin bağlantı verimliliğini doğru ölçümleyerek, ihtiyaca göre önceliklendirmek ve bağlantı yönetimi yapabilmek, iş sürekliliği ve verimliliği için büyük önem taşır.

Özellikle neredeyse bütün iş süreçlerinin internet üzerinden yürütüldüğü günümüzde kesintisiz internet erişim ile tüm lokasyonların bağlantısını doğru yönetmek firmaların en ön planda tuttuğu konular arasında yer alıyor.

Yazılım tabanlı, akıllı ve esnek bir kurumsal şebeke yönetim çözümü SD-WAN ile dijitalleşen şirketlerin, yenilikçi şebeke yönetim ihtiyaçlarını karşılaması mümkün. Bu konuyu,farklı bağlamlarda ele almak mümkün.

 

  • İş verimliliğini ölçümlemek

 

İşletmenizin tüm lokasyonlarındaki internet kullanımlarını gerçek zamanlı ölçümleyerek iş süreçlerinin ne kadar verimli yürütüldüğünü analiz edebilirsiniz.

 

  • İhtiyaçları önceliklendirmek

 

Bulut tabanlı uygulamaların kullanıldığı iş süreçlerinde hangi uygulamanın internet kullanımında daha ön sırada olması gerektiğini belirlemek, uygulamaların performanslarını da artıran bir faktördür.  iş süreçlerini kolaylaştırabilir ve uygulamalara yüksek performanslı erişim sağlayabilirsiniz. İnternet üzerinde çalışan Teams ve CRM gibi kritik uygulamaların trafiklerini önceliklendirebilir, streaming benzeri kritik önem taşımayan uygulamaları geri plana alabilirsiniz. Böylece internet erişiminde şubelerinizin ihtiyaçlarını önceliklendirmiş, internet üzerinden çalışan uygulamaların trafik yönetimini daha verimli hâle getirmiş olursunuz.

 

  • Merkezi yönetimi sağlamak

 

Bazı şubelerde veya bütün işletmenizin genelinde dönem dönem ya da daimi olarak bazı web sitelerinin veya uygulamaların erişimini önceliklendirmeniz, veya kısıtlamanız yada engellemeniz gerekebilir. Bazen de ani gelişen olaylar nedeniyle hızla aksiyon alma ihtiyacı doğabilir. Aklınıza gelebilecek bu tip durumlar için farklı lokasyonlarınızdaki internet kullanımını tek bir merkezden yönetebilmeniz ise size büyük bir kolaylık sunar üstelik.

 

  • Dijital dönüşüme adapte olmak

 

Dünya çapında pek çok sektör, iş süreçlerini neredeyse tamamen dijitale taşımış durumda. Lokasyon bağımsız çalışmaktan şubelerin yönetimini tek bir panel üzerinden dijital olarak yönetmeye kadar çeşitli yöntemlerle bu dönüşüme adapte olan işletmelerin sayısı hiç de az değil.

 

Siz de dijital dönüşüme adapte olmak adına şubelerinizin internet yönetimini merkezileştirebilir, tek bir arayüz üzeriden pratik ve akıllı bir şekilde ağ yönetim işlemlerinizi SD-WAN ile gerçekleştirebilirsiniz.

Müşteri Memnuniyeti ile İnternetin İlgisi Nedir?

Listelenen unsurların hepsi, şubelerin yönetimsel süreçleriyle ilgili olsa da şubelerdeki internet erişimini doğru yönetmek, müşteri memnuniyeti ile de doğrudan alakalıdır.

 

Gelin, bu konuyu birlikte inceleyelim.

 

  • Geniş alan ağ trafiği kontrollü ve düzgün ilerleyen bir işletmede, ilgili süreçler de aksamadan ilerleyecektir. Dolayısıyla gerek fiziksel gerek online işlemleri için müşterinin karşılaşabileceği aksaklıklar büyük ölçüde giderilmiş olur.
  • Ağ güvenliği üst düzey olan bir şubede özellikle müşterileri ilgilendiren süreçlerde internet güvenliğindeki zafiyetlerden kaynaklı herhangi bir sorunla karşılaşılmaz.
  • Yedekli ve güvenli bir ağ sağladığı için işletmelerde iş sürekliliği sağlanmış olur.

 

Bütün bunları göz önünde bulundurduğunuz zaman şubelerinizin internetini erişimini merkezî bir platformdan kontrol ederek işletmenizin dijital dönüşümünü artırmakla kalmayıp müşteri memnuniyetinde de yükselen bir ivme yakalayabilirsiniz.

Vodafone SD-WAN çözümü ile geniş alan ağınızı akıllı ve esnek hâle getirmeniz, bu sayede de şubelerinizin internet erişimini yöneterek müşteri memnuniyetinizi üst seviyelere taşımanız çok kolay!