İş Sürekliliğini sağlamak için kilit teknoloji: Bulut

İş Sürekliliğini sağlamak için kilit teknoloji: Bulut

Bulut teknolojilerinin daha fazla esneklik, operasyonel etkinlik ve büyüme sürecinde destek gibi faydalarını son yıllarda artarak duymaya başladık. Gelin bir de bulutun zor zamanlarda iş sürekliliğinizi sağlamayı nasıl destekleyebileceğine bakalım.

 

Beklenmedik kriz dönemleri, işletmelerin çalışma şekillerini baştan aşağı gözden geçirmeleri gerekliliğini ortaya çıkarıyor. Fiziksel teması en aza indirmek, daha fazla operasyonu dijitale taşımak, verilerinizin yedekliliğini sağlamak ve iş gücünüzü uzaktan yönetmenizi sağlayacak teknolojik altyapıyı oluşturmak alınması gereken öncelikli aksiyonlar arasında sayılabilir.

 

Vodafone Grup olarak hazırladığımız Fit for the Future raporumuz, kapsamlı bir işletme anketinden elde edilen bulguları ele alıyor. Anketimize göre geleceğe en iyi şekilde hazırlanmış olan işletmelerin  ön plana çıkan ortak özelliği, bulut teknolojilerine yatırım yapmış olmaları.

 

Raporumuzda geleceğe hazır olduğu görülen işletmelerin %74’ü halihazırda bulut tabanlı veya barındırılan sunucularkullandıklarını söylerken, %16’sı da yakın gelecekte buluta geçeceklerini belirtiyor.

 

Bulut zor zamanlarda nasıl yardımcınız olabilir?

 

İş sürekliliğini sağlamak için kilit teknoloji bulut görsel

 

Bulut hizmetlerinin işletmelere fayda sağladığı birçok farklı alan mevcut. Bunlardan en bariz olanı, işletmelerin birincil lokasyonlarından uzakta çalışmalarına ve işlerin kesintiye uğramadan devam etmesine olanak sağlamasıdır. Çalışanlar arasında iş birliğinin sürekliliği, ortak iş dosyalarına erişimin sağlanması ve karmaşık uzaktan çalışma uygulamalarının kolayca entegre edilmesi için bulut kritik bir öneme sahiptir. 

 

Tesis altyapısından ziyade buluta güvenmek; çalışanların her an, her yerden ve güvenle, istedikleri cihazla şirket verilerine ulaşabilmeleri anlamına gelir. Bir dizüstü bilgisayarınız ve internet bağlantınız varsa çalışmaya hazırsınız.

 

Aynı zamanda, bulut teknolojilerinin düşük ilk yatırım maliyeti, kullandıkça ödeme seçenekleri, fiziksel bina, güvenlik, bakım maliyetlerine gerek olmaması, öncelikli ihtiyaçlarınıza göre modifiye edilebilmesi gibi özellikleri sayesinde, işletmenizin finansal sürdürülebilirliğine bugünden katkı sağlamaya başlayarak, zor dönemlerde iş sürekliliğinin sağlanabilmesini kolaylaştırabilirsiniz.

 

İş sürekliliğini sağlamak için kilit teknoloji bulut görsel

 

Beklenmedik kriz dönemlerine hazırlıklı olmamak; sistemlerin beklendiği şekilde çalışmaması, veri kaybı yaşanması, aktif işlerin aksaması gibi olumsuz finansal etkilere sebep verebilecek etkenlerin oluşmasına neden olacaktır. Bu nedenle, işletmelerin iş sürekliliğini sağlamak için gerekli önlemleri alması, belirli aralıklarla sistemlerini test etmesi ve bunları yaparken de bulutun avantajlarından yararlanmaları oldukça önemlidir. 

 

Vodafone Business olarak bu alanda size sunabileceğimiz çözümlere göz atmak için tıklayın.

Bulut çözümlerimizi inceleyin