Youtube Premium Farklı Cihazlarda Kullanılır mı?

13 Aralık 2023

Youtube Premium Farklı Cihazlarda Kullanılır mı?

YouTube Premium, YouTube video platformu tarafından sunulan bir abonelik iş modeli hizmetidir. Hizmet, içeriğe reklamsız erişimin yanı sıra, premium YouTube Originals programına erişim, mobil cihazlarda video indirme, arka planda video oynatma ve YouTube Music üzerinden müzik akışı hizmetine erişim sağlar. Hizmet, 100'den fazla ülkede kullanılır ve her ülkede farklı aylık veya yıllık ücretler ve paketler mevcuttur. Youtube Premium, ilk olarak Kasım 2014'te Kaliforniya’da Music Key olarak başlatıldı ve yalnızca YouTube ve Google Play Music 'deki katılımcı şirketlerden müzik videolarının reklamsız akışını sundu. Daha sonra revize edildi ve 31 Ekim 2015'te YouTube Red olarak yeniden başlatıldı. Bundan sonra kapsamını yalnızca müzik yerine tüm YouTube videolarına reklamsız erişim sunacak şekilde genişletti.

 

YouTube Premium kullanıcılarına farklı abonelik planları sunar. Bireysel Aylık Plan, Bireysel Yıllık Plan, Aile Aylık Plan ve Öğrenci Aylık Plan olmak üzere 4 farklı kategoride sunulan bu planlar tüm farklı kullanım ihtiyaçlarını karşılayacak biçimde düzenlenmiştir. Bu planlara göre de YouTube Premium birden fazla cihaz üzerinde kullanılabilir hale gelir. Başka bir deyişle YouTube Premium iki cihazda kullanılabilir şekilde tasarlanmıştır. Örneğin, YouTube Premium üyesi olarak, YouTube Filmler ve Programlardaki ücretsiz filmleri reklamsız izleyebilirsiniz. Söz konusu filmleri, YouTube Premium hesabı başına aynı anda en fazla iki cihazda ve YouTube Premium aile planı başına aynı anda en fazla dört cihazda oynatabilirsiniz. Aynı zamanda YouTube Premium ya da YouTube Music Premium üyesiyseniz ücretli üyeliğinizin internet bağlantısı olmadan sunduğu özellikleri aynı anda 10 adede kadar cihazda kullanabilirsiniz. Üyeliklere göre planlar, planlara göre de cihaz kullanım sayısı değişebilmektedir. Satın aldığınız plana göre YouTube Premium başka cihazlarda kullanılabilir.

 

YouTube Premium Kaç Cihaz Kullanıyor?

“YouTube Premium kaç cihaz kullanıyor” sorusunun cevabı, üye olmak isteyen kullanıcılar tarafından merak ediliyor. YouTube Premium hesabı başına aynı anda en fazla iki cihazda ve YouTube Premium aile planı başına aynı anda en fazla dört cihazda oynatabilirsiniz. YouTube Premium 2 cihaz kullanım hakkı aile planından farklı bir üyelik planına sahiptir.

 

YouTube Premium Farklı Cihazlarda Kullanılır mı?

“YouTube Premium farklı cihazlarda kullanılır mı” konusuna gelindiğinde ise yine üyelik paketlerine göre bu durumun değiştiğini söylemek mümkün. Android ya da iOS gibi farklı işletim sistemlerine sahip cihazlarda kullanılabilen YouTube Premium, farklı cihazlarda aynı anda kullanılabilir.

 

YouTube Premium Cihaz Sınırı Aşıldı Hatası Nedir?

YouTube Premium cihaz sınırı aşıldı hatası gibi uyarı metinleri kullanıcıların karşısına çıkabilir. “Maalesef bu cihaza YouTube Premium ile kullanım izni verilemiyor” gibi yazılı bir metin görebilirsiniz. Bu uyarı kullanım yaparken aynı anda belli cihaz sayısına izin verildiği anlamını taşıyor. Bu uyarı için bir yılda maksimum 4 kere yapma izni veriliyor. Bu sınırda dolduğunda “Maalesef bu video çevrimdışına alınamıyor hatası” ekrana gelir. Anlık kullanım sayına ulaşılması, bilmediğiniz yerlerde açık kalan oturumlar, sistem arızaları veya uygulamanın versiyonunda sorun çıkması gibi sebeplerden dolayı bu gibi sorunlarla karşılaşabilirsiniz. YouTube Premium cihaz sınırı bu şekilde tanımlanabilir.

 

YouTube Premium Cihaz Kaldırma

YouTube Premium cihaz kaldırma işlemi için farklı alternatifler mevcuttur. TV, telefon, tablet gibi elektronik ürünlerde bu opsiyonu kullanabilirsiniz:

 • İlk olarak YouTube sayfasına giriş yapılır.
 • E-posta ve Şifre bilgileriniz ile hesaba giriş gerçekleşir.
 • Sağ üst köşede yer alan profil resminin üzerine tıklanır.
 • Açılan pencere içerisinde genellikler çark şeklinde görünen Ayarlar simgesine tıklanır.
 • Açılan Ayarlar ekranında karşınıza otomatik olarak Hesap başlığı gelir.
 • Hesap başlığının en altında yer alan Hesap Ayarları bölümünden Hesap ayarlarınızı görüntüleyin veya değiştirin yazısının üzerine tıklanır.
 • Karşınıza Hesap Ayarları ekranı açılır.
 • Sol tarafta yer alan menü içerisinden Güvenlik bölümüne giriş yapılır.
 • Açılan Güvenlik ekranında Cihazlarınız başlığı bulunur.
 • Alt kısmında Cihazları yönet yazısının üzerine tıklanır.
 • Açılan Son kullandığınız cihazlar ekranı içerisinde hesabınız ile giriş gerçekleştirmiş olduğunuz bütün cihazları görebilirsiniz.
 • Herhangi bir cihazın üzerine tıklayarak detay görebilirsiniz.
 • Açılan ekran içerisinde en son hangi tarihte ve hangi saatte nereden giriş yapıldığını görebilirsiniz.
 • Hesap erişimini kaldırabilmek için Hesap erişimi bölümünde yer alan Kaldır butonuna basarak cihazın bağlantısını kesebilirsiniz.

YouTube Premium Televizyona Nasıl Bağlanır?

“YouTube Premium televizyona nasıl bağlanır?” sorusu da merak edilenler arasında yer alıyor. YouTube'u akıllı TV'nizde veya yayın cihazınızda izlemek için cihazlarınızı bağlamanın birçok yolu vardır. Cihazlarınızı bağladıktan sonra TV’de YouTube uygulamasını telefon, bilgisayar veya tabletinizi kullanarak kontrol edebilirsiniz. Kişisel cihazınızda birçok YouTube özelliğinden yararlanabilirsiniz. Örneğin:

 • Video paylaşma veya kaydetme
 • Sıranıza video ekleme veya sıranızdaki videoları düzenleme
 • Videoları ileri veya geri sarma
 • Canlı sohbete katılma
 • Yorum yayınlama ve yorumlarla etkileşime geçme
 • TV'nizde sesli kontroller ve sanal uzaktan kumandalar ayarlama

Cihazlarınızı bağlamak için aşağıdaki seçenekleri kullanabilirsiniz:

 • Eşleme
 • Yayınlama
 • TV Kodu

 

Eşleme Özelliğini Kullanarak Akıllı TV'nize veya Yayın Cihazınıza Bağlanma

Eşleme sayesinde TV'de YouTube deneyimine telefonunuz veya tabletinizde de erişebilirsiniz. Aynı hesapla oturum açtığınızda akıllı TV'niz veya yayın cihazınız; telefonunuza veya tabletinize bağlanır.

 

Yayınlama Özelliğini Kullanarak Akıllı TV'nize veya Yayın Cihazınıza Bağlanma

Yayın özelliği. telefonunuzu, tabletinizi veya bilgisayarınızı kullanarak TV'de YouTube deneyimini kontrol etmenizi sağlar. Telefonunuzdan ya da tabletinizden yayınlama simgesine dokunarak hesabınızı akıllı TV’ye yansıtabilirsiniz.

 

TV Kodu Kullanarak Akıllı TV'nize veya Yayın Cihazınıza Bağlanma

Telefonunuzu veya tabletinizi bağladıktan sonra, kablosuz ağa bağlı değilken YouTube'u televizyonunuzdan izleyebilirsiniz. Ayrıca TV'nizde veya yayın cihazınızda içerik oynatmak için telefonunuzu veya tabletinizi kullanabilirsiniz. TV kodu ile bağlanma şu şekilde gerçekleşir:

 • Akıllı TV'nizde veya yayın cihazınızda YouTube uygulamasını açın.
 • Ayarlar simgesini bulun.
 • TV kodu ile bağlan seçeneğine gidin. TV'nizde mavi bir TV kodu gösterilir. Bu kod yalnızca rakamlardan oluşur.
 • Telefon veya tabletinizde YouTube uygulamasını açın.
 • Yayınla simgesine dokunun.
 • TV kodu ile bağlan simgesine dokunun.
 • TV'nizde gösterilen mavi TV kodunu girin ve BAĞLAN'a dokunun.

Chromecast YouTube Premium

Google Chromecast, bir akış cihazıdır. Akıllı TV’lerde her türlü uygulamayı çalıştırmak mümkündür, ancak akıllı olmayan TV’lerde bu işlem mümkün değildir. Kendi işletim sistemine sahip olmayan televizyonlar için ayrı bir cihaz gereklidir. Chromecast telefon, tablet veya bilgisayarınızdaki görüntüyü alır ve televizyona yansıtır. Televizyonlarınızı bu sayede akıllı TV gibi kullanmanıza olanak sağlar. Chromecast YouTube Premium içeriklerine erişebilmeye de olanak sağlar. YouTube Premium Chromecast ile TV’ de yayın imkanına erişebilirsiniz. Ancak bazı modeller TV'de YouTube'da doğrudan oturum açmayı desteklemez. Bu modeler arasında bilinenler; Ultra, 3. Nesil, 2. Nesil, 1. Nesil’dir.

 

Faturalı ve Faturasız Genç Tarife

Faturalı ve faturasız genç tarife seçenekleri Vodafone FreeZone’da bulunmaktadır. Tarifeye ek internet paketleri, özel hediyeler, kampanyalar, dijital platform üyelikleri ve indirimleri, popular marka fırsatları kullanıcıları beklemektedir. İster faturalı ister faturasız, FreeZone ile tarifenize ek internet seçenekler de mevcut. Aynı zamanda birçok marka indirimi fırsatından yararlanma şansı da var.

 

Vodafone Freezone Güzellikleri ve Avantajları

Vodafone FreeZone, 26 yaş altındaki gençlerin, hangi tarife, kampanya ya da paketi kullandıkları fark etmeksizin yararlanabildikleri, birçok avantajı içerisinde barındıran bir gençlik markasıdır. Vodafone FreeZone dünyasında birbirinden avantajlı genç tarife paketleri mevcuttur. Faturalı, faturasız, cihaz kampanyaları, Freezone güzellikleri gibi birçok seçenek bulunmaktadır. Vodafone FreeZone’a gelenlere 3 ay ücretsiz Youtube Premium üyeliği gibi seçenekler bunlardan biri.

 

 

Reklamsız Youtube deneyimi için 3 Ay Youtube Premium üyeliğin hediyeli FreeZone tarifelerini hemen incele!

Teklifleri Gör!