TikTok Canlı Yayın Nasıl Açılır? | Vodafone Blog

TikTok Canlı Yayın Nasıl Açılır?

23 Mayıs 2022

TikTok Canlı Yayın Nasıl Açılır?

TikTok Canlı Yayın Nasıl Açılır?

 

İnternet kullanıp da TikTok videoları izlemeyen var mı? Çektiği videoları “Şimdi takipçilerim bi’ görseydi” diye düşünenler burada mı? Evet, son dönemin trend uygulamalarından olan TikTok ile 15 ya da 60 saniyelik videolar yayınlamak mümkün. Bir güzellik daha var ki, TikTok üzerinden canlı yayında yapılabiliyor. TikTok uygulaması her yaştan kişinin dikkatini çekiyor. Kullanıcı kitlesinin ağırlığı da tabi ki gençlerde:) TikTok, dünya çapında ses getiriyor ve milyonlarca takipçisi olan starların da dahil olduğu bir buluşma noktası sunuyor.

 

TikTok uygulaması kullanmak isteyenlere sevindirici haber şu ki, Vodafone FreeZone ile TikTok internetten yemiyor. 26 yaş altı herkes internetten yemeden TikTok kullanabilir. Peki TikTok’ta canlı yayın nasıl açılıyor? İşte bu soru, uygulamayı yeni kullanmaya başlayanlar için fena halde önemli. TikTok hesabıyla canlı yayın açmak, çok kolay! Birkaç ufak detay sağlandıktan sonra gerisi geliyor. Hadi bir bakalım…

 

TikTok Üzerinden Canlı Yayın Açma İşlemi Nasıl Yapılır?

 

Farklı sosyal medya uygulamalarında olduğu gibi TikTok ile de gelir elde etmen ya da markanı tanıtman mümkün. Bu alanlarda başarılı sonuçların anahtarı ise geniş kitlelere ulaşmak. TikTok, geniş kitlelere ulaşmak üzere etkili bir platform. Platformun canlı yayın yapma özelliği ise takipçilerini arttırmak için güzel bir fırsat.  

 

Tabi ki TikTok canlı yayın açmak da öyle şartsız şurtsuz olamıyor:) TikTok'ta canlı yayın açma için kurallardizisini oluşturan birtakım kriterlere açıklık getirelim!

 

TikTok'da Canlı Yayın Açmak İçin Aranan Şartlar 

 

  • TikTok'ta canlı yayın açma şartı arasında en önemlisi, yaş. TikTok, 16 yaş üzerindeysen canlı yayın açmana izin veriyor.
  • TikTok'ta canlı yayın açmak için takipçi sayısına dikkat! En az 1000 takipçi gerekiyor. Kısacası takipçini arttır da gel ve canlı yayınını gönlünce aç:)

 

TikTok Hesabı Üzerinden Canlı Yayın

 

TikTok hesabıyla canlı yayın yapmakiçin gereken şartlar hazır diyorsan, şimdi sıra canlı yayını açmakta. İşte senin için TikTok ile canlı yayın açmakılavuzu:)

  1. TikTok uygulamasını aç.
  2. Sayfanın en altında ve ortada yer alan “Oluştur” yazısının üzerindeki “+” işaretine bas.
  3. “Kamera” yazısını tıkla ve bu aşamada “Canlı” yazısını seç.
  4. Canlı yayın için bir başlık gir.
  5. Son olarak “Canlı yayına geç” yazısına dokunarak, yayını başlatabilirsin. 

 

TikTok hesabı üzerinden canlı yayınyaparken daha ilginç ne yapabilirim diyor musun? O zaman yayınında farklı efektler eklemek tam sana göre! Ayrıca yine canlı yayınsırasında yorumları görebilir, istediğin gibi de yönetebilirsin. Bu arada TikTok ile ilgili bir özellik daha var! TikTok üzerinden canlı yayınbirden çok moderatörün katılımıyla da yapılabiliyor.

 

Böylelikle senin için TikTok'ta canlı yayın açma konusunda merak edilen sorulara yanıt verdik. Sen de TikTok’ta kolay şekilde canlı yayın açabilir, takipçilerin ile etkileşimini güçlendirebilirsin. Sesini istediğin gibi duyurabilir ve her güne daha fazla takipçi sayısıyla uyanabilirsin:)

 

Vodafone Freezone ile TikTok dünyası daha bir güzel. Çünkü Vodafone, FreeZone'lular için internetten yemeyen TikTok servisinin kapılarını açıyor. FreeZone’luysan paketindeki internetten yemeden TikTok’ta dilediğin gibi içerik üretip tüketebilirsin! Böylece TikTok canlı yayın açma sırasında internetinin bitmesi endişesi de yaşanmazsın. Vodafone’un 26 yaş altı gençlere sunduğu FreeZone avantajı ile popüler sosyal medya platformunun keyfini çıkarabilirsin. Yaratıcılığın zirvesine ulaşmak mı desek ya da eğlencenin dibine vurmak mı? :) İşte hepsi seni bekliyor

 

 

online numara taşıma