RPG Oyunlar

23 Ekim 2023

RPG Oyunlar

Oyunlar farklı sebeplerle oynansa da, büyük kitleleri birleştirici bir özelliği bulunuyor. Kimi stres atmak kimi ise günün yorgunluğundan kurtulmak için, ekran başına geçiyor. Strateji, çok oyunculu, korku gibi türlerin arasında bir oyun türü var ki, o milyonların sevgilisi. İşte, RPG oyunlar! Peki tam olarak RPG ne oluyor? RPG oyunlar için rol yapma oyunları da denilebilir. Aksiyon ve macera dolu rol yapma oyunlarında, bir korsan veya seferleri ile ülkeleri fetheden bir kral olabilirsin. RPG dünyasında tamamen özgürsün. Sen de bu dünyayı daha yakından tanımak istiyorsan doğru yerdesin.

 

RPG Oyun Özellikleri

 

RPG oyun özelliklerine geçmeden önce, ‘’ RPG oyun nedir?’’ sorusunu cevaplayalım. Role Playing Game olarak da karşınıza çıkan RPG oyunlar, büyüleyici hikayeleri ile insanları içine çekiyor. RPG oyunlar ile farklı karakterlere hayat verebilir ve onlara özel oluşturulan dünyalarda keşfe çıkabilirsin. Oyunun ana karakterini yönlendirmek RPG oyunlarda senin görevin. Oyunun bazı kuralları dışında seni sınırlandıran bir şey yok. RPG oyunlar ile sen de hikayenin bir parçasısın.

 

RPG oyunlar, çevrimiçi veya çevrimdışı olabiliyor. Çevrimiçi oyunlar büyük kitlelerin aynı anda aynı oyunu oynamasına olanak tanıyor. Çevrimdışı oyunlar ise farklı bir dünyaya tek başına dalmanı sağlayacak. Bu oyun türünde farklı kamera açıları seni bekliyor. İki boyutlu veya üç boyutlu olan kamera açıları, oyunun oynanışına büyük katkı sağlıyor.

 

Popüler RPG Oyunlar

 

Çıktığı dönemden beri RPG oyunlar büyük ilgi görüyor. Oyun severlerin yüzü, yenilenen RPG oyun içerikleri ve yeni maceralar sayesinde her daim gülüyor. Peki, RPG oyunları nelerdir? RPG oyun türü içerisinde yer alan oyunlar oldukça fazla. Roleplay oyun olarak da bilinen RPG oyunlar uzun bir listeyi oluşturuyor. Game Pass de pek çok RPG oyuna ev sahipliği yapıyor. Game Pass’i üç ay boyunca ücretsiz denemek için Vodafone FreeZone’a gelmen yeterli. İşte Game Pass ve daha fazlası için en iyi RPG oyun listesi!

 

- The Witcher Wild Hunt

- The Elder Scrolls V:Skyrim

- Assassin's Creed Valhalla

- Fallout 4

- Avowed

- The Outer Worlds

- Yakuza Like a Dragon

- Scarlet Nexus

- Nobody Saves the World

- Wasteland 3

- Pillars of Eternity II: Deadfire

 

Vodafone FreeZone oyun severlerin her zaman yanında! Vodafone FreeZone’a gelen oyuncular, sınırsız oyunların tadını çıkarıyor ve internetinden yemeden diledikleri oyunu oynuyor. FreeZone Gaming ile internetten yemeyen uygulamaların tadını çıkar. Oyun dünyasında ne ihtiyacın varsa Vodafone FreeZone’da!

 

200’den fazla oyuna özgürce akabildiğin 3 Ay PC Game Pass hediyeli FreeZone tarifelerini hemen incele!

 

Teklifleri Gör!