Araba Yarış Oyunları

23 Ekim 2023

Araba Yarış Oyunları

Araba yarış oyunlarının geçmişi oldukça eskiye dayanıyor. İlk oyunlardaki iki boyutlu arabalar, bugün gerçeklik algılarını zorluyor. Titreşim gibi canlı efektler, insanı oyunun içine sürüklüyor. Araba yarış oyunları, en popüler oyun türü arasında. Hız tutkunlarını tatmin eden araba yarış oyunları aynı zamanda kişilerin içindeki mücadeleci ruhu da dışarı çıkarıyor. Araba yarış oyunları, farklı hikayeler de konu ediniyor. Oyunların görevlerinin olması, kişileri oyunlara resmen bağlıyor. Bazı oyunlarda görevleri tamamlayarak araçlarını geliştiriyorsun. Birbirinden güzel özelleştirme seçenekleri ile hayalindeki arabayı sürme şansı dahi yakalayabiliyorsun. Çeşit o kadar fazla ki büyük bir kitle bu oyun türüne geçiş yapabilmek için ‘’Dünyanın en güzel araba yarış oyunu hangisi?’’ sorusunun cevabını arıyor. Yazının devamında bu ve bunun gibi pek çok soruya yanıt bulabilirsin.

 

Araba Yarış Oyunları Nedir?

 

Araba yarış oyunları, gerçek araçlar örnek alınarak tasarlanan araçları, oyun dünyasında keyfince sürebilmeni sağlıyor. Video oyunları arasında yer alan araba yarışı, hem oynanışı hem de araba modelleri ile oyun severlerin yüzünü güldürüyor. Sen de araba yarış oyunları ile hayalindeki arabayı sürebilirsin.

 

Araba yarış oyunlarında birçok farklı tema kullanılıyor. Pist ortamında sürülen araçlar, kıran kırana mücadeleye giriyor. Bazıları kaza yaparken bazıları kontrolü eline alıp aradan sıyrılmayı başarıyor. Araba yarışlarındaki görevler oyundan oyuna değişiyor. Bazı görevlerde, belli bir sayıda havalı hareketler yapman gerekiyor. Bazılarında ise ne olursa olsun birinciliğe oturman! Genellikle tepeden bir kamera açısına sahip araba yarışı oyunlarında, sürücü kamerası da bulunuyor. Bu kamera açısı sayesinde oyuncular kendilerini gerçekten arabanın içerisinde gibi hissedebiliyor.

 

Araba yarışı oyunlarının başında, oyuncu olmayan karakterler ile yarışılarak, oyuna ısınabiliyorsunuz. Aynı anda arkadaşlarınızla girebileceğiniz oyunlar, aranızdaki rekabeti artırabilir.

 

En Popüler Araba Yarış Oyunları

 

Game Pass en popüler araba yarışı oyunlarını kütüphanesinde sergiliyor. Vodafone FreeZone Red tarifesini tercih eden kişilere üç ay ücretsiz Game Pass üyeliği veriyor. Game Pass, Vodafone FreeZone ile artık daha avantajlı! Game Pass PC ile oynayabileceğin birbirinden popüler ve heyecanlı araba yarışı oyunlarını senin için listeledik!

 

-  Forza Horizon 4

 

Forza Horizon 4, İngiltere’de açık dünyada sürüş deneyimi sunuyor. Yüzlerce farklı araç modeli ile çevrimiçi yarışlara katılabilir veya manzaranın tadını çıkardığın seyahatler edebilirsin.

 

-  Crash Drive 3

 

Multiplayer Crash Drive 3, canavar kamyonlara, tanklara ve daha birçok eğlenceli araba modeline ev sahipliği yapıyor. Görevleri tamamla, yarışlarda birinci ol ve yeni arabaları piste sür!  Birçok eğlenceli, çoklu oyunculu yarış modu Crash Drive 3’te seni bekliyor.  

 

Vodafone Freezone oyun severlerin her zaman yanında! Vodafone FreeZone’a gelen oyuncular, sınırsız oyunların tadını çıkarıyor ve internetinden yemeden diledikleri oyunu oynuyor. Vodafone FreeZone, en çok kullanılan uygulama ve oyunlar için sınırsız internet sunuyor!

 

200’den fazla oyuna özgürce akabildiğin 3 Ay PC Game Pass hediyeli FreeZone tarifelerini hemen incele!

 

Teklifleri Gör!