Müşterim Yurt dışında Mı Sorgulama Servisi Nedir?

VODAFONE, FİRMA'nın Web Servis üzerinden ilettiği GSM Numarasını baz alarak Vodafone sistemlerinde ilgili GSM Numarası ile ilişkili Lokasyon bilgisini kontrol ederek Yurt dışında mı sorgusuna Evet veya Hayır olarak FİRMA ile web servis üzerinden paylaşacaktır.

Nasıl Kullanılır?

Firmaların İşimi Kolaylaştıran Servislerden yararlanabilmesi için, "İşimi Kolaylaştıran Servisler" Sözleşmesini ve talep etmiş olduğu hizmete ilişkin ilgili Ek'i imzalaması gerekmektedir. İlgili sözleşme ve Ek'ler imzalandıktan sonra Servis Firma'ya Web servis üzerinden sunulabilecektir.

İşimi Kolaylaştıran Serviler kapsamında sunulan hizmetlere ilişkin aktivasyon, satış ve hizmet iptal işlemleri sadece merkezi satış ekibi tarafından yapılacaktır.

Özellikleri

VODAFONE, FİRMA'nın Web Servis üzerinden ilettiği GSM Numarasını baz alarak Vodafone sistemlerinde ilgili GSM Numarası ile ilişkili Lokasyon bilgisini kontrol ederek Yurt dışında mı sorgusuna Evet veya Hayır olarak FİRMA ile web servis üzerinden paylaşacaktır.

FİRMA Web servis üzerinden ilettiği GSM numarası bilgisi için Vodafone sistemlerinde yurt dışında mı lokasyon sorgusu yaptığında öncelikli olarak talep edilen GSM numarasının bu servise özel müşteri onayının olup olmadığı VODAFONE tarafından kontrol edilir. Servise özel müşterinin onayı var ise, lokasyon bilgisine ait bilgi Firma ile Evet veya Hayır olarak paylaşılır. Servise özel müşterinin onayı yok ise, SMS ile "FİRMA'nın müşterinin lokasyon bilgisini yurt dışında mı şeklinde almak istediği" müşterinin onayına sunulur. Müşteri onayı olmadığı durumlarda VODAFONE servis kapsamında hiç bir şekilde lokasyon bilgisini FİRMA ile paylaşmaz.

Kimlere Uygun?

Güvenlik katmanı olarak kullanımda tüm bankalar için uygundur.

 • gizle göster içerik

  Sorgu Adedi Birim Fiyat
  Müşterim Yurt dışında Mı Sorgulama 0,90 TL

  - Hizmetlere ilişkin yukarıdaki tabloda belirtilen Fiyatlara KDV ve ÖİV dahildir.

 • gizle göster içerik

  • Hizmetlere ilişkin yukarıdaki tabloda belirtilen Fiyatlara KDV ve ÖİV dahildir.
  • Hizmete ilişkin ücretlerde ve servis kurgusunda yapılan her türlü değişiklik www.vodafone.com.tr sayfasında yer alacaktır. Firma bildirilen güncellemeleri ilgili web sayfası üzerinden takip edebilir.
  • IMEI Aktiflik Sorgulama, Müşterim Bu Ülkede Mi Sorgulama Servisi, Müşterim Hangi Ülkede Sorgulama, Müşterim Yurt dışında Mı Sorgulama, Lokasyon Sorgulama Servislerinde yapılacak her bir başarılı sorgu birim ücreti sabittir ve Firma, hizmet kapsamında aylık olarak kendi yapmış olduğu toplam başarılı sorgu adedi üzerinden aylık olarak ücretlendirilecektir.
  • TCKN ve GSM Numarası Doğrulama Servisi, TCKN ile GSM Numarası Sorgulama Servisi, Kurumsal ve Bireysel Abonelik Sorgulama Servisi, Faturalı ve Faturasız Abonelik Sorgulama Servisi, SIM Kart Değişikliği Sorgulama Servisi, Cihaz Değişikliği Sorgulama ve Cihaz Modeli Sorgulama servislerinde Firma, hizmet kapsamında aylık olarak kendi yapmış olduğu toplam başarılı sorgu adedine denk gelen kategorideki hizmet bedeli üzerinden aylık ücretlendirilecektir.
  • Cihaz Modeli Sorgulama Servisi ücretlendirmesi işlemi için GSM numarasına ait Cihaz Marka bilgisinin dönülmesi yeterlidir.
  • Müşterim Bu Ülkede Mi Sorgulama Servisi, Müşterim Hangi Ülkede Sorgulama, Müşterim Yurt dışında Mı Sorgulama, Lokasyon Sorgulama Servislerinde sadece Vodafone bireysel aboneler sorgulanabilir. Her sorgu yapıldığında aboneye bilgilendirme SMS’i gönderilir. Abone sorgulama isteğine onay verirse Kurumsal firmaya sorgu sonucu iletilir. Abone onayı olmadığı durumlarda VODAFONE servis kapsamında hiç bir şekilde lokasyon bilgisini Firma ile paylaşmaz.
  • Vodafone tarafından teknik nedenlerden ötürü yerine getirilemeyen sorgulama istekleri ücretlendirilmeyecektir. Ücretlendirme işlemi, Vodafone Rehber’e kayıtlı durumuna bakılmaksızın FİRMA’nın yapmış olduğu tüm sorgulamaları kapsamaktadır.
  • Vodafone tarafından hizmetin kullanımına ilişkin olarak Firma’ya web servis kullanım dökümanı verilecektir. Firma tarafından web servis dökümanında yer alan bilgiler doğrultusunda hizmetin kullanımı sağlanmalıdır.
  • Firma aylık olarak yapmış olduğu sorgu adedine ilişkin düzenlenecek faturasını, fatura üzerinde yer alan son ödeme tarihine kadar ödemekle yükümlüdür.
  • Vodafone, İşimi Kolaylaştıran Servisleri sadece Vodafone Kurumsal abonelerine sunacaktır.
  • İşimi Kolaylaştıran Servisler kapsamında sunulan hizmetlere ilişkin aktivasyon, satış ve hizmet iptal işlemleri sadece merkezi satış ekibi tarafından yapılacaktır.
  • Firmaların İşimi Kolaylaştıran Servisler’den yararlanabilmesi için, “İşimi Kolaylaştıran Servisler Çerçeve Sözleşmesi” ve talep etmiş olduğu hizmete ilişkin ilgili Ek’i imzalaması gerekmektedir. İlgili sözleşme ve Ek’ler imzalandıktan sonra Servis Firma’ya Web servis üzerinden sunulabilecektir.