Maliyetlerinizi Düşürmek için Teknolojiden Güç Alın

Maliyetlerinizi Düşürmek için Teknolojiden Güç Alın

Ekonomideki yavaşlama, rekor seviyelere ulaşan enerji fiyatları ve iklim krizi global gündemdeki önceliklerini korumaya devam ederken enerji tasarrufunu ve sürdürülebilirliği destekleyen çözümler giderek daha acil bir gereklilik halini alıyor.

 

DDOS koruması ile sisteminize belirli kapasite sınırlarının üstünde veriye maruz tutma yoluyla düzenlenen saldırılara karşı ağ düzeyinde koruma sağlayın.

 

Enerji yönetimi, iş dünyası için başlıca trendler arasına yeni dahil olmasa da kritik etkisi gün geçtikçe daha çok artıyor. Hızla yükselen enerji fiyatları ve gezegenimizin geleceğine yönelik endişeler, şirketlerin rekabet güçlerini artırmak ve sürdürülebilir büyüme hedeflerine ulaşmak için enerjiyi daha verimli kullanmalarını zorunlu kılıyor.

 

Hemen hemen tüm işletmeler için maliyetlerin büyük bir bölümü genelde enerji tüketiminden kaynaklanıyor. Öte yandan, enerji tüketiminin sonucu olan karbon ayak izi iklim değişikliğiyle mücadelede en önemli desteklerimizden olan sürdürülebilirliğin temel bir unsurunu oluşturuyor. Dolayısıyla, doğru bir enerji yönetimi sayesinde kısa ve uzun vadede enerji tüketimini optimize etmek hem maliyetlerin hem de sürdürülebilirliğin iyileştirilmesine önemli katkılarda bulunabilir. Bu sürecin ilk ve en önemli adımında ise enerji tüketiminin izlenmesi ve ölçülmesi var.

 

Bu sayede öncelikle işletmenizde enerjinin nasıl, nerede ve ne zaman kullanıldığını anlayabilir,  hangi alanlarda enerji israfı olduğunu görebilir, kararlarınıza yön verecek maliyet unsurlarını değerlendirebilir ve bu doğrultuda gerekli önlemleri alarak ihtiyaç duyulan değişiklikleri hızla hayata geçirebilirsiniz. Bu ilk aşamada enerji faturalarını takip etmek ve enerji tasarruflu sistemlere geçmek gibi ufak adımlar; daha büyük kapsamda ise enerji tüketimini gerçek zamanlı izleyip yöneterek stratejik iş kararlarını yönlendirmenize destek olacak teknolojileri kullanmak olabilir. Doğru bir yol haritasıyla uygulanacak enerji yönetimi sistemi sayesinde karbon emisyonlarınızı azaltabilir, önemli maliyet tasarrufları sağlayabilir ve sürdürülebilir büyümenin kilidini açabilirsiniz.

 

Tüm operasyonlarınızda enerji tasarrufu sağlamanız mümkün mü?

 

Evet. Nesnelerin interneti (IoT) teknolojisi, bu konuda size yardımcı olmaya hazır. IoT teknolojisi ile enerjiyi en verimli şekilde kullanmanızı ve sürdürülebilirlik hedeflerinize ulaşmanızı kolaylaştırmak için tasarlanan Vodafone Business Red Enerji bunun için kapsamlı bir çözüm sunuyor.

 

Vodafone Business Red Enerji kullanmaya başladığınızda çalışma alanınıza kurulan enerji analizörü, sensör, iklimlendirme yönetimi, aç/kapa yönetim modülü gibi donanımlar, sahadan elektrik tüketimi bilgisini alarak toplanan verileri Vodafone Veri Merkezi’ne iletir. Ardından bu veriler için belirli yönetim fonksiyonları sağlanır. Bu fonksiyonlar, geçmişe yönelik olarak raporlama, alarmlar oluşturma, karşılaştırma yapma, bilgilendirme, iklimlendirme ve uzaktan açma/kapama gibi olanaklar sağlar.

 

Vodafone Business Red Enerji ile enerji tüketim verilerinizi tek bir ekrandan uzaktan izleyip kontrol edebilirsiniz. Enerji tüketiminin anlık takibi ve alarm sistemi sayesinde kayıp-kaçak ya da hatalı faturaları tespit etmeniz kolaylaşır. Aynı şekilde, aydınlatma, havalandırma gibi sistemlere de uzaktan müdahale edebilir, gereksiz kullanımı engelleyebilirsiniz. Red Enerji’de yer alan İklimlendirme Yönetim Modülü, ayrıca karbon emisyonunuzu hesaplayarak hem sürdürülebilirlik hedeflerinize ulaşmanıza hem de gezegenimizin geleceği için sorumlu bir şekilde çalışmanıza da destek olur.

 

Vodafone Business Red Enerji: Uçtan Uca IoT Çözümü

 

Vodafone Red Enerji’nin IoT çözümleri ile şirketinizi sürdürülebilirlik hedeflerinden uzaklaştıran enerji tüketim noktalarını tespit edebilirsiniz. Red Enerji’nin sunduğu uzaktan kontrol, elektrik tüketim takibi, şubeler arası karşılaştırma gibi çözümleri şirketinizin verimliliğini artırmanıza yardımcı olur.

 

Kolay kullanım sunan arayüzü sayesinde herhangi bir ek yazılıma ihtiyaç olmadan enerji tüketim verilerinin takip ve kontrol edilmesini sağlayan Vodafone Business Red Enerji ile şirketinizin operasyonlarına ait enerji tüketim verilerini öğrenebilir, Red Enerji’nin IoT çözümleri ile şirketinizin verimliliğini ve sürdürülebilirliğe katkısını artıracak stratejiler belirleyebilirsiniz.

Vodafone Red Enerji ile maliyetlerinizi düşürürken daha sürdürülebilir bir şirket olmak için şirketinizin ihtiyaçlarına en uygun planı seçebilirsiniz.

Ayrıntılı bilgi için hemen tıklayın!