Değişimi Tetikleyen ve Yeni Güvenlik İhtiyaçları Yaratan 6 Siber Güvenlik Trendi

Hedefli ve Komplike Siber Saldırlar

Vodafone’un siber güvenlik alanında deneyimli ekibi ile tüm güvenlik ihtiyaçlarınızı karşlıyor ve önlemleri alıyoruz.

Değişen İş Modelleri ve Mobilite Artışı

Kurumlar iş yapış şekillerini değiştirip sınırları ortadan kaldırırken, çalışanlar gün geçtikçe daha mobil hale geliyor. Bu durum ise veri güvenliği riskini ortaya çıkarıyor.

Bulut Teknolojilerine Geçiş

Bulut tabanlı hizmetlerin kullanımı her geçen gün artıyor. Buluta erişilen bağlantı güvenli değilse en güvenilir bulut sağlayıcısıyla çalışan işletmelerin bile verileri risk altında olabilir.

Müşteri Güveni ve Marka Algısı

Müşteri verisiyle ilgili ihlaller ve sızıntılar kurumların müşterilerle ilişkilerini ciddi boyutta etkiliyor. Bu durum müşteri memnuniyetinde düşüşe hatta müşteri kaybına yol açabiliyor.

IoT Kullanımındaki Artış

Günümüzde, birçok işletme IoT teknolojilerini sürdürülebilir başarının anahtarı olarak görüyor. Ancak, yeni teknolojiler beraberinde yeni güvenlik problemlerinin çıkmasına neden oluyor.

Artan Regülatif Yük

Regülatif yapılar her geçen gün daha kompleks hale gelirken şirketlerin güvenlik ve şeffaflık konusundaki sorumlulukları artıyor. Regülasyonlara uyum sağlamayan kurumlar ciddi finansal ve operasyonel risklere maruz kalıyor.

main_icn_24_7_support360-view4gmain_icn_Accessoriesmain_icn_Add_or_Plusmain_icn_Appsapps-hiapps-midarrow-leftarrow-rightmarket_icn_Batterybill-or-report-midblockblog-hi-darkbroadband-device-hi-darkbroadband-midbroadband-devicebundles-hi-dark businesscalendarmarket_icn_Minutescalls-contacts-midmain_icn_Cameramain_icn_Chatcherries-pointsmain_icn_Chevron_downmain_icn_Chevron_leftmain_icn_Chevron_rightmain_icn_Chevron_upclock-hi-darkmain_icn_Clock_or_Timedmain_icn_Closecommunity-or-foundation-midmain_icn_Community_or_Foundationconnectivityconverged-propositioncustomer-caredashboard-hi-dark dashboard-hidashboard-midmain_icn_Dashboarddata-midmarket_icn_Data_Sharingmarket_icn_Dealsmain_icn_Deletedeliverymain_icn_Dislikedocument-midmain_icn_Downloadmain_icn_Editentertainment-hi-darkerror-circleerror-simplemain_icn_Social_Facebookmain_icn_Filtermain_icn_Filtersocial-google-plushelp-hi_1helphome-02-hiinfo-circleinfographic-hi-darkinsurance-hicountry-or-international-hi-dark landline-or-call-midmain_icn_Landline_or_Callmain_icn_Likemarket_icn_LinkedInlocation-himain_icn_Locationmail-new-hi-darkmail-read-hi-darkmail-newmarket_icn_Screen_sizemembersmain_icn_Menumarket_icn_SMSmobile-broadbandmobile-hi-dark mobile-midmain_icn_Mobilemultiscreen-hitouchscreen-himy-vodafone-midBenim Vodafone'umnetwork-hi-dark network-signal-hinetwork-signal-midmain_icn_Network_signaloffer-badge-percentmarket_icn_Offer_badgemain_icn_Pausepayg-hi-darkpayg-hipayg-midmain_icn_PAYGsocial-paypalmain_icn_Photospie-chartplay-hi-darkmain_icn_Play_circlemain_icn_Play_arrowmain_icn_Add_or_Plusprintmain_icn_Privacyrank-virtuoso0_rating5_ratingmain_icn_Ratingsrecommendationrecord-hi-dark refreshmain_icn_Bill_or_Reportmain_icn_Reportsreturn-productroaming-hi-darkroaming-midmain_icn_Roamingsearch-hi-darkmain_icn_Searchsecurity-hi-darksecurity-hisecurity-midmain_icn_Securitysettings-hi-darksettings-hishareshopping-trolleyshoppingsim-midmain_icn_SIMmarket_icn_SIM_Swapmain_icn_Chatsocial-facebooksocial-google-plussocial-linkedinsocial-twittersocial-youtubemain_icn_Studenttail [Converted]text-midmain_icn_Textthumbs-hi-darktickmain_icn_Tick_simpletop-up-hi-darktop-up-hitop-up-midmain_icn_Top_uptv-hi-darkmain_icn_TVmain_icn_Social_Twitterupgrade-midusersvideomain_icn_ViewedVF_Logo market_icn_Vodafone_storevoice-of-vodafone-alerts-midvoice-of-vodafone-alertswarning-hi-darkwarning-hi-darkwarningweightwhite-paper-midcountry-or-international-midmarket_icn_Multinationalsocial-youtube