Vodafone Önce Kadın Programı

Türkiye’de bir ilk olan ve bugüne kadar Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı’nın da desteği ile 650 bin kadına ürün, servis, hizmet, proje, Vodafone Önce Kadın Mağazaları ile iş ve gelir imkanı sağlayan Vodafone Önce Kadın programı, yeni bir sosyal iş modelidir. Kadınlara hem iletişim ihtiyaçlarına yönelik ürünler sunmakta hem de ekonomiye katılım ve girişimcilik fırsatlarından faydalanabilecekleri servis ve projeleri tek çatı altında bir araya getirmektedir.

Gelir Fırsatları

Önce Kadın İlan Servisi

Vodafone Önce Kadın İlan Servisi sayesinde üreten kadınlarımız el emeği ürünlerini ücretsiz tek bir SMS ile Türkiye’nin en büyük e-ticaret platformlarından sahibinden.com’da alıcıyla buluşturuyor.

Ürünleri görmek ve katkıda bulunmak için tıklayın.

Siz de el emeği ürünlerinizin sahibinden.com’da alıcıyla buluşmasını istiyorsanız
Aşağıdaki adımları izleyin

• Soma Önce Kadın Eğitim ve Üretim Merkezi

2014 yılında Türkiye Vodafone Vakfı tarafından Türkiye Kadın Girişimciler Derneği (KAGİDER) ve Soma Belediyesi işbirliğiyle, Somalı kadınlarımızın el becerilerini kullanarak çeşitli ürünler üretmelerini sağlamak ve gelir elde etmeleri amacıyla Soma’da Önce Kadın Eğitim ve Üretim Merkezi’ni hayata geçirdik. Soma’da Önce Kadın Eğitim ve Üretim Merkezi’nde hazırlanan ürünler sahibinden.com’da alıcıyla buluşuyor. Siz de Somalı kadınlarımızın ürünlerinden satın alarak, el becerileriyle gelir elde etmelerine destek olabilirsiniz.

Ürünleri görmek ve katkıda bulunmak için tıklayın.

Girişimcilikte Önce Kadın

Kadınlar ekonomik ve sosyal açıdan güçlendirilirken, eğitim ve refah seviyelerinin de artmasına katkıda bulunmak amacıyla; Türkiye Vodafone Vakfı tarafından Millî Eğitim Bakanlığı ve Türkiye Bilişim Vakfı işbirliği ile Girişimcilikte Önce Kadın Projesi hayata geçirildi.

Bu proje kapsamında girişimci kadınlar, bilgi ve iletişim teknolojilerini kullanarak el emeği göz nuru ürünlerinin satışını oncekadin.gov.tr üzerinden yapabiliyor ve hobi olarak başladıkları çalışmalarının gelir getirici faaliyetlere dönüşmesini sağlayarak ekonomik hayata katılabiliyorlar.

Bu projeyle Türkiye’nin 10 ilinde 10.000 kadına dijital ve mobil teknolojiler ile pazarlama, mali mevzuat, iletişim becerileri ve girişimcilik konularında eğitim verdik. Eğitim süreçlerinde elde ettikleri bilgi ve beceriyle kendi kişisel başarı hikayelerini oluşturulmalarına destek olduk.

Bu proje kapsamında eğitim alan kadınların ürünlerine oncekadin.gov.tr adresi üzerinden ulaşabilirsiniz.

Kıbrıs Önce Kadın İlan Servisi

Vodafone Kıbrıs Önce Kadın İlan Servisi sayesinde üreten kadınlarımız ekonomiye katılabiliyor ve el emeği ürünlerini kibristailan.com’da alıcıyla buluşturuyor.

Ürünleri görmek ve katkıda bulunmak için tıklayın.Bilgi Servisleri

AÇEV İle Anne Çocuk Servisi

AÇEV’den bebek gelişimi ile ilgili yararlı bilgiler cebinizde! Hemen servise abone olun, bebeğinizin gelişimi ile ilgili bilgiler SMS olarak ücretsiz cebinize gelsin.

Detaylı bilgi için tıklayın
Nasıl üye olurum?

ABONEboşluk AÇEV boşluk Bebeğinizin Kaç Aylık Olduğu 2300

Kadın Sağlığı Bilgi Servisi

Vodafone Cep Sağlık: Kadıköy Şifa Kadın Sağlığı SMS paketi ile kadınlara özel sağlık önerileri ücretsiz olarak cebinize gelsin.

Kadıköy Şifa uzmanlarından, gündelik ipuçları, yapılması gerekenler, düzenli kontroller ve tetkikler ücretsiz olarak cebinizde.

Nasıl Üye Olurum?

KADIN 1120


Detaylı bilgi için tıklayın

Hamileyim SMS Bilgi Servisi

Vodafone Cep Sağlık: Hamileyim paketi ile doğum öncesi bebeğin gelişimi ve annenin durumu hakkında bilmeniz gereken kısa ipuçları ücretsiz olarak cebinize gelsin.

Hamilelikle ilgili bilmeniz gerekenler, bebeğin haftasına göre gelişim durumu ve yapmanız gerekenlerle ilgili kısa mesajlar Hamileyim paketi ile ücretsiz olarak cebinizde.

Nasıl Üye Olurum?

Hamile boşluk HAFTA 1120


Detaylı bilgi için tıklayın

Bebeğim ve Ben Bilgi Servisi

Vodafone Cep Sağlık: Bebeğim ve Ben paketi ile doğum sonrası bebek gelişimi hakkında bilmeniz gereken kısa ipuçları ücretsiz olarak cebinize gelsin.

Bebekli günlere hoşgeldiniz. Artık hayatınızın ritmi bebeğinize göre yeniden belirleniyor. Siz zamanınızın büyük kısmını bebeğinize ayırırken Bebeğim ve Ben servisi size bebeğiniz hakkında bilmeniz gerekenleri iletecek.

Nasıl Üye Olurum?

BEBEK boşluk HAFTA 1120


Detaylı bilgi için tıklayın

Mobil Uygulamalar

Kırmızı Işık Mobil Uygulaması

Kırmızı Işık Uygulaması kadınların şiddetten korunmasına destek olmak ve kadına yönelik şiddetle mücadele konusunda onları bilgilendirmek amacıyla Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı ve Türkiye Vodafone Vakfı desteğiyle hayata geçirilmiştir.

Kırmızı Işık Uygulaması ile,

• Acil numaraları ve yakınlarınızı tek tuş ile arayabilir,

• Yakınlarınıza ister tek tuş ile ister gizli bir şekilde konum bilginizi içeren mesaj gönderebilir, 

• Size en yakın Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı birimlerine ulaşabilir, 

• Şiddete maruz kaldığınızda neler yapmanız gerektiği konusunda bilgi edinebilirsiniz.

Ücretsiz indirmek için tıklayın : App Store'dan indirin

İlk 6 Yıl Mobil Uygulaması

Çocuğunuzun hayatındaki ilk 6 yıl onun gelişimi için çok önemlidir. Çocuğunuz yürümek, konuşmak veya tuvalete gitmek gibi birçok önemli beceriyi bu dönemde kazanır. Çocuğunuz ileride kullanacağı bütün becerileri ve bilgilerin temelini bu yaşlarda atacaktır. Bu yüzden ona doğru desteği verebilmek, doğru müdahalelerde bulunabilmek ve ona uygun eğitimleri verebilmek için bütün bilgiler artık anne ve babaların ‘elinde’. Bu çok özel dönemde onu daha iyi tanımak ve gelişimine destek olmak için yapabileceğiniz birçok şeyi ücretsiz olarak bu uygulamada bulacaksınız.

• İlk 6 Yıl, doğumundan 6 yaşına kadar geçen her ay için özel bilgiler ve öneriler içerir. Böylece çocuğunuza, tam ihtiyacı olduğu anda, en doğru desteği verebilirsiniz. 

• İlk 6 Yıl uygulaması ile çocuğunuzun en doğal ve en güzel görüntülerinin albümünü yapabilir onu isterseniz çevrenizle paylaşabilirsiniz. 

• Çocuğunuzun ‘ilk’leri için tarihlerini özel takvimine işaretleyebilir, doktor randevularınızı ve önemli temel taşlarını kolaylıkla görebilirsiniz. 

• Büyükanneler, büyükbabalar, teyzeler dayılar, amcalar, halalar... Siz de aile küçüğünüzün gelişimine tanık olup hep beraber bu güzel anıları paylaşabilirsiniz.

Ücretsiz indirmek için tıklayın : App Store'dan indirin Google Play'den İndirin

Vodafone Önce Kadın Mağazaları

Vodafone Önce Kadın Mağazaları

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı’nın desteğiyle geliştirilen Türkiye’nin ilk kadınlara yönelik sosyal iş modeli Vodafone Önce Kadın programı kapsamında sunulan Vodafone Önce Kadın Mağazaları, Türkiye’de kadın istihdamının artırılmasını, kadınların ekonomiye ve işgücüne katılmını hedeflemekte ve tamamı kadın çalışanlardan oluşmaktadır. Önce Kadın Mağazaları Adana, Ankara, Batman, Nevşehir, Niğde, Sinop, Şanlıurfa ve Tekirdağ olmak üzere toplam 8 ilde faaliyet göstermektedir.

Tamamı Vodafone Global tasarım standartlarında dizayn edilen ve müşteri dostu bir ortamın sunulduğu mağazalar, Teknoloji Alanı, Canlı Cihaz Deneyim Alanı, Vodafone Çok Satanlar Masası, Vodafone Red Alanı, Tarife Alanı, FreeZone Alanı ve İnternet Alanı gibi özel bölümlerden oluşmaktadır.

Kadınların istihdama katılımlarını desteklemek için sizi de Vodafone Önce Kadın Mağazaları’na bekliyoruz.