casper notebook - tablet tabcasper notebook - tablet tabcasper notebook - tablet tab
huawei - tablet-bilgisayar tabhuawei - tablet-bilgisayar tabhuawei - tablet-bilgisayar tab
9500tl altı - tablet-bilgisayar tab9500tl altı - tablet-bilgisayar tab9500tl altı - tablet-bilgisayar tab

Tabletler ve Bilgisayarlar

Tablet ve onların daha komplike hali olan bilgisayarlar, işten okula, sosyal yaşamdan hobilere uznana çok geniş bir alanda zengin işlevlerle yaşamı destekliyor. Hatta tabletler, laptop modelleri ya da masaüstü bilgisayarlar, yaşamı asiste ediyor. Tablet ve bilgisayarlar yardımı ile pek çok işlemi daha pratik kılmak mümkün. Elbette zaman kazandıran uygulama ve yazılımlar sayesinde. Okul için tablet satın almak, karne hediyesi olarak tablet sipariş etmek, işlerin takibi için bir tablet edinmek gibi ihtiyaçlar popüler ve yaygın. Diğer yandan dizüstü bilgisayar ile çalışmak, ödev yapmak ya da işleri takip etmek ihtiyacı da var. Tüm bu ihtiyaçlar için sürekli olarak gelişen, değişen modelleri inceleyebilir ve size uygun olanları süzerek satın alma aşamasına geçebilirsiniz. Ardından da tablet fiyat araştırması ya da bilgisayar fiyat araştırması yapabilirsiniz.

Tablet ve Bilgisayar Tercih Ederken Dikkat Edilecekler

Okul, iş, hobi, sosyal yaşam ya da kişisel amaçlarla bir tablet veya bilgisayar almak istediğinizde karşınıza yüzlerce farklı seçenek çıkabilir. Apple tablet modelleri, Samsung tabletler, Acer tablet seçenekleri, Huawei tablet çeşitleri gibi marka kombinasyonları içinden seçim yapmak zordur. Benzer şekilde Casper monitör, Acer laptop, MacBook gibi cihazlar arasından karar vermek, zorlayıcı olabilir.

Ayrıca marka çeşitliliğinin yanında modeller ve özellikler de epeyce kafa karıştırıcı olabilir. Uygun fiyata tablet veya bilgisayar almak kadar gerçekten ihtiyacınıza cevap veren ürünü almak da önemlidir. Hatta doğru tercih yapmak, uzun vadede karlı olacaktır. Doğru tablet veya bilgisayar modelini tercih etmenize yardım edecek bazı ipuçlarını şöyle listeleyebiliriz:

 • Android mi iOs mu?

  İşletim sistemine karar vermek ilk adım olmalı. Android işletim sistemi, dünya genelinde çok daha yaygındır. Bu nedenle telefonunuz ve bilgisayarınız için bu işletim sistemini kullanıyorsanız alışkanlığınız gereği zorlanmazsınız. Ancak ios işletim sisteminin bir parça alışkanlık gerektirdiğini de söylemek gerek. Diğer yandan örneğin bir MacBook dizüstü bilgisayarınız varsa ya da iPhone telefonunuz, bunlarla entegre olacak bir iPad iyi bir seçim olacaktır.

 • Büyük Ekranlı Modeller & Küçük Ekranlı Modeller

  Tabletlerin büyüklükleri, onları sınıflandırmakta önemli bir kriter. Ayrıca büyük ekran, orta büyüklükte ekran ya da küçük ekran tabletler kullanım şekline etki ediyor. Küçük tabletleri taşımak daha kolay. Ama büyük tabletler de geniş ekranları ile daha kullanışlı. Peki, tablet bilgisayar boyutları nasıl?

  Tablet ekranları 7 inçten başlar. En küçük tablet boyutu 7 inçtir. En büyük tablet boyutu ise 10,1 inç şeklindedir. Bu aralıktaki ekranları değerlendirerek ihtiyacınıza uygun bir seçim yapabilirsiniz. Sürekli olarak raporlar üzerinde çalışmak, görsel düzenleme yapmak gibi amaçlarla büyük ekranlı tablet çeşitleri tercih edilebilir. Ancak karar verirken büyük ekranın daha fazla yük anlamına geldiğini de unutmamak gerek. Ekran büyüklüğü masaüstü ve dizüstü bilgisayarlar için de geçerli bir kriterdir. Geniş ekran sunan ve dolayısıyla büyük olan cihazlar, taşıma zorluğu yaşatsa da ekrandan takip daha konforlu bir hale gelir.

 • En Yeni Donanım mı & Farketmez mi?

  Burada yine tablet veya bilgisayar ile neler yapmayı planladığınız önemli. Çünkü günlük arama motoru araştırmaları, görsel izlemek, video, dizi izlemek ya da sosyal medyada gezinmek üzere yüksek donanıma ihtiyaç yok. Dolayısıyla yüksek donanım için daha fazla ücret ödemenize de gerek yok. Ancak yeni uygulamaları indirmek, oyunların en yeni versiyonlarını açabilmek gibi işlemler için yüksek donanıma ihtiyacınız olacak. Bu da iyi bir işlemci hızı, güçlü bir ekran kartı, geniş hafıza gibi özellikleri gündeminize getirecektir.

  Yukarıdaki maddelere ek olarak girişler ve bağlanabilirlik, uzun ömürlü şarj, tasarım ve renk seçenekleri gibi detayları dikkate alarak bir cihaz tercihi yapabilirsiniz. Böylece ihtiyacınıza uygun olan ürünü bulmak üzere seçenekleri daraltabilir ve daha sağlıklı bir karar verebilirsiniz. Tablet ya da bilgisayar siparişi verirken ya da satın alırken Vodafone ile aradığınızı kolayca bulabilirsiniz. Kolay filtreleme butonları ile yüzlerce ürünün yer aldığı zengin seçenek havuzunu kendi kriterlerinize uygun şekilde sınırlayabilirsiniz. Örneğin fiyata göre listeleme ile bütçe aralığınıza uygun seçenekleri inceleyebilirsiniz. Ayrıca ekran genişliğine göre, markasına göre, modeline göre de filtreleme yapabilirsiniz. Hatta renk seçeneklerine göre sistemdeki tüm tabletler ve bilgisayar modelleri çin hemen bir listeleme yapabilirsiniz.

Tablet Fiyatları & Bilgisayar Fiyatları

Tablet ve bilgisayar fiyatları, farklı özelliklere göre değişir. Bu değişkenlik de çok geniş bir fiyat skalasına neden olur. Marka, model, model yılı gibi genel özelliklerin yanında cihaza özgü özellikler de net bir şekilde fiyata etki eder. Hafıza, işletim sistemi, işlemci, ekran özellikleri, ek teknolojiler gibi pek çok detay ile fiyatlar belirlenir. Bunların yanında tasarımsal öğeler de fiyata etki edebilir. Bazen sadece renk farklılıklarının bile fiyat farklılığına neden olduğu görülüyor.Tablet fiyatları ya da bilgisayar fiyatları için araştırma yaparken bu etkenleri dikkate alabilirsiniz.Laptop fiyatları gibi değerlendirmeler yaparken cihazların özelliklerini inceleyebilirsiniz. Ayrıca ödeme seçeneklerini de değerlendirmeniz size avantajlar sağlayabilir. Vodafone’da iki farklı ödeme seçeneği ile tablet, bilgisayar ya daoyun bilgisayarı gibi ihtiyaçlar için siparişi verebilirsiniz.

 • Faturaya Ek Ödemeli Tablet & Bilgisayar

  Faturaya ek ödeme ile elektronik cihaz alışverişi yapmak, çok avantajlı olabiliyor. Uygun fiyata tablet ya da uygun fiyatadizüstü bilgisayar satın alma arayışında Vodafone tarafından sunulan faturaya ek avantajlarını değerlendirebilirsiniz. Böylece zaten düzenli olarak ödediğiniz faturanıza ek bir tarife ile ihtiyaçlarınızı karşılayabilirsiniz. Üstelik, sadece ödeme kolaylığı değil ödeme konforu da sağlayarak. Çünkü ekstra bir ödeme takibi yapmanız gerekmeden ve süreci takip etmek zorunda kalmadan ilerleyebilirsiniz. Faturaya ek tablet fiyatları, faturaya ek bilgisayar fiyatları ya da oyuncu laptop fiyatları için Vodafone güvencesi ile sipariş verebilirsiniz. Bunun yanında ilgilendiğiniz cihazların özellikleri için de Vodafone’a güvenebilir, zengin ürün inceleme içeriklerinden faydalanarak değerlendirme yapabilirsiniz. Ayrıca kararsızlık yaşadığınız ürünler arasından seçim yapmak için karşılaştır butonundan yararlanabilirsiniz. Vodafone.com.tr ile ürün seçerken kullanabileceğiniz karşılaştır butonu, yapay zeka ile cihazların özelliklerini doğru bir kıyaslama ile listeler. Bu kıyaslama da laptop gaming, tablet pc, dizüstü bilgisayar gibi ihtiyaçlar için karar vermenizi kolaylaştırır. Tablet, monitör ya da dizüstü bilgisayar fiyatlarıiçin ve benzer gereksinimler için daha sağlıklı bir değerlendirme yapmanızı sağlar.

 • Kredi Kartına Peşin Ödemeli Tablet & Bilgisayar

  Faturaya ek tablet, bilgisayar almak, oyun bilgisayarı laptop almak gibi kredi kartına peşin ürün siparişi vermek de bir alternatif. Oyuncu bilgisayarı laptop arayışında ve diğer ihtiyaçlar için farklı ödeme biçimlerini kendi bütçenize uygunluğu açısından değerlendirebilirsiniz. Notebook fiyatları, tablet fiyatları, oyuncu bilgisayarı fiyatları gibi incelemelerin sonucunda kararınızı vererek ödeme biçimi tercihine yönelebilirsiniz. Vodafone ile faturaya ek ödeme kolaylıklarını değerlendirebileceğiniz gibi kredi kartına peşin ödemeli tablet & bilgisayar alışverişi de yapabilirsiniz.

  Vodafone ayrıcalıkları ile ihtiyaçlarınızı konforlu bir biçimde ve güvenle karşılayabilirsiniz. Ürünleri teknik açıdan tarafsızca değerlendiren ürün inceleme içerikleri ile satın alma kararına destek olan Vodafone, faturaya ek ödeme seçenekleri ile de bütçenizi koruyor. Uluslararası güvenlik sertifikasına sahip Vodafone.com.tr üzerinden sipariş verirken, araştırma yaparken verileriniz de güvende. Vodafone rehberliğinde okula hazırlık için tablet, karne hediyesi olarak akıllı aksesuarlar, sevgililer günü hediyesi akıllı telefon ya da ofisiniz için yeni bir bilgisayar almak, sandığınızdan daha kolay.

Yardıma mı ihtiyacınız var?

Tüm Sorular