omix-tekno-telefonlar - telefonlar tabomix-tekno-telefonlar - telefonlar tabomix-tekno-telefonlar - telefonlar tab
Xiaomi Telefonlar - telefonlar tabXiaomi Telefonlar - telefonlar tabXiaomi Telefonlar - telefonlar tab
apple - telefonlar tabapple - telefonlar tabapple - telefonlar tab
redmi 13 - telefonlar tabredmi 13 - telefonlar tabredmi 13 - telefonlar tab

Tecno Telefon Modelleri ve Fiyatları 

Tecno Mobile; Hong Kong merkezli olarak mobil iletişim ürünleri için araştırma, geliştirme, üretim, satış ve satış sonrası hizmet sağlayan güçlü bir marka. Ayrıca Transsion Holdings bünyesindeki ilk cep telefonu üreten marka özelliğini barındırıyor. Akıllı telefon üreticisi olan Tecno markası, ürettiği cep telefonu modelleri ile özellikel tasarım farklılığı sunarak Dünya genelinde kullanıcı dikkatini üzerine çekmeyi hedefliyor. Tecno cep telefonlarında işletim sistemi olarak Android işletim teknolojisi kullanılıyor. Android işletim sistemine sahip bu akıllı telefonlarda; mesajlaşma, arama, fotoğraf ve video çekme, zoom, otomatik odaklama, gece çekimi, portre modu, internet, sosyal medya uygulamalarını kullanabilme, oyun oynama gibi birçok işlem gerçekleştirilebiliyor. Bu özellikleri ile kullanıcıların ihtiyaçlarını karşılamayı ve günlük hayatlarını kolaylaştırmayı hedefleyen Tecno cep telefonu; Spark 4, Spark 6, Pova telefon ve Camon 16 olarak farklı tasarımlar ile kullanıcıların karşısına çıkıyor. Aynı zamanda yapay zekâ destekli cep telefonlarında vücut şekillendirme, HDR, sahne tanıması ve ortam güzelleştirme gibi gelişmiş özellikler de bulunuyor. Parmak izi tanımlama, bluetooth ve akıllı tanıma özelliği gibi yapay zekâ fonksiyonları da Tecno akıllı cep telefonu modellerine entegre ediliyor. Farklı çeşitlerde hafıza kapasitesi bulunduğundan ekstra olarak depolama alanına ihtiyaç duyulmuyor. Tecno marka telefonlar özgün tasarımları ve dikkat çekici teknik özellikleri ile geniş bir pazara sahip. Tecno cep telefonu fiyatlarını Vodafone’da inceleyebilirsiniz.

Tecno Cep Telefonu Modelleri

Akıllı cep telefon modelleri ile tanınan Tecno, yapay zekâ teknolojisi ve pratik kullanım sağlayan tasarımından faydalanarak dokunmatik telefon çeşitliliğinde ön plana çıkıyor. Camon 18, Camon 19 Neo, Spark 7T, Pova 4, Pova Neo ve Pova Neo 2 Tecno telefon modelleri arasında kullanıcılar tarafından beğenileri topluyor.

Tecno Telefon Özellikleri

Tecno akıllı telefonlar sektörün bilinen ve tercih edilen markaları arasında yer alıyor.  Farklı beklentilere özel kullanım kolaylığı sağlamayı ve gereksinimleri kapsamlı olarak karşılamayı hedefleyen markanın belirgin özellikleri şu şekilde sıralanıyor:

 • Farkı fark ettiren kamera yapısı ile daha net görüntüler elde ediliyor ve yapay zekâ destekli dörtlü kamera lensleri odaklamayı en püf noktasına kadar yapabiliyor.
 • Dokunmatik ekran özellikleri ile uygulamalar arası geçiş saniyeler sürüyor.
 • Yapay zekâ destekli çalışma sistemi işletim sistemi ile uyumlu olarak çalışıyor.
 • Tecno telefonlar, komplike olmayan pratik bur kullanım sağlıyor.
 • Hafıza kapasitesi modele göre değişiklik gösterebiliyor.
 • Genel olarak pil ömrü, yeterli bulunuyor. Ancak modele göre değişiyor.
 • Tecno Cep Telefonları Teknik Özellikleri

  Cep telefonlarında teknik özellik denilince akla; batarya kapasitesi, pil gücü, dahili hafıza boyutu, işletim sistemi, ekran çözünürlüğü, kamera kalitesi, yonga seti, ana işlemcisi gibi detaylar geliyor. Telefonlarda özellikle de akıllı cep telefonlarında bu teknik özellikler satın almadan önce mutlaka incelenmesi ve hakkında bilgi sahibi olunması gereken konular arasında yer alıyor.

 • Tecno Cep Telefonları Tasarım Özellikleri

  Telefon Tecno, zarif tasarımı ile kullanıcılar tarafından beğeniliyor. Dokunmatik cep telefonlarındaki ekran boy oranı tasarımı oldukça etkiliyor. Pratik bir kullanım sağlıyor. Cihazlardaki tasarım anlayışı; şarj kapasitesi, hafıza alanı, oyun modu olup olmaması gibi özelliklere dayanılarak gerçekleştiriliyor. Tasarımı ve ergonomik yapısı ile estetik bir görüntü elde etmeyi amaçlayan marka ürünlerinde dokunmatik ekranının yapısını noktalı olarak kullanıyor. Dokunmatik akıllı telefon olduğu için tuş takımı bulunmuyor. Arka kapak kısmında kamera çiftleri ve parmak izi okuyucusu, ön kısımda ise ön kamera lensi bulunuyor. Telefonların sağ kenarında ses açma kapama tuşları ve ekran açma kapama tuşu var. Alt bölge ise şarj girişi, kulaklık girişi ve hoparlör sistemini içerisinde bulunduruyor. Ön ekranında yüz tanıma sensörü ekrana gömülü bir şekilde kullanıcıların karşısına çıkıyor. Genel anlamıyla Tecno cep telefonları sade, kolaylık sağlayan ve şık bir tasarım ile konforlu bir deneyim sağlarken özgünlüğünü de bozmuyor. Söz konusu markaya ait cep telefonlarının tasarımda farklılık yaratmak ve kullanıcılar tarafından daha çok beğeni görmek amacıyla farklı renk seçenekleri de bulunuyor. Beyaz, gri ve mavi renkte üretimi yapılan cihazları isteğinize göre tercih edebilirsiniz. Tecno telefon modellerindeki diğer yapılar incelendiğinde de kullanıcı ihtiyaçları göz önünde bulundurularak cihazların geliştirildiğini görüyoruz.

 • Tecno Cep Telefonları Kamera Özellikleri

  Tecno cep telefonlarında kamera teknolojisi, güncel. Yenilikçi bir yaklaşımla güçlü çekim teknolojisi sunuluyor. Farklı Tecno modellerinde farklı kamera özellikleri söz konusu. Ancak genel olarak hemen her modelde yapay zekâ desteği var. Ayrıca modellerin çoğunda dörtlü kamera sistemi sunuluyor. Kamera çözünürlükleri ve sensör sistemleri ile kullanıcıların karşısına çıkıyor. Ultra geniş açılı kamera, derinlik sensörü ve video çekimler için bulunan kamera sistemi de kamera alt yapısını zenginleştiriyor. Daha akıcı ve gerçeğe yakın fotoğraflar çekilebiliyor. Ana kameralarda bulunan HDR özelliği, çekilen fotoğrafların üzerinde birçok etki yaratıyor. Bozukluk olduğunda detaylar ve gölgeler, HDR aktif olduğunda net biçimde görülebiliyor. Tecno telefonlarda gece çekimlerinde de kullanılan lensler ile oldukça iyi sonuçlar elde ediliyor. Telefonlarda; yapay zekâ desteği ile sahne tanıma, kişi tanıma ve yüz tanıma gibi birçok detaya imkân sunuluyor. Tecno son model telefonlar kullanıcılara kullanım kolaylığı sağlamayı hedefliyor.

Tecno Telefon Satın Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Tecno cep telefonu alırken dikkat edilmesi gerekenlerin başında kullanım amacı geliyor. Kullanıcı isteklerine göre oyun modu odaklı, hafıza odaklı, ses birimi odaklı ya da fotoğraf ve video kalitesi odaklı olarak ürünler geliştiriliyor. Aynı zamanda pil ömrünün size uygun olup olmaması da dikkat edilmesi gereken konular arasında yer alıyor. Hafıza biriminin büyüklüğü kullanımınıza uygun ise ya da yedekleme yapmak istiyorsanız ve buna elverişli bir cihaz ise bu duruma da dikkat edilmesi gerekiyor.

Tecno Cep Telefonu Fiyatları

Tecno telefon fiyatları modellerine göre farklılık gösterebiliyor. Kaliteli ve uzun ömürlü kullanımlar sağlamayı amaçlayan marka çıkan her serisinde farklı özelliklerle kullanıcıların karşısına çıkıyor. Teknik ve donanımsal özellikler değiştikçe fiyatlarda da değişiklikler olabiliyor. Fiyat farklılığı yaratabilen özellikler arasında; renk seçenekleri, hafıza kapasitesi, ekran boyutu ve çözünürlüğü yer alabiliyor. Tecno fiyatları araştırması yapmak ve bilgi edinmek istiyorsanız Vodafone’ da aradığınız özellikleri filtreleyerek sizin için en uygun fiyatı ortaya çıkarabilirsiniz. Filtreleme yapmadan da markaya ait tüm cep telefonlarının güncel fiyatlarına ulaşabilirsiniz. Fiyat konusunda karar verdikten sonra stokta olup olmadığını kontrol ederek işleminizi tamamlayabilirsiniz. Aynı zamanda farklı modeller için de doğrudan filtreleme yapabilirsiniz. Örneğin Tecno Spark telefon fiyatları şeklinde de arama yapabilirsiniz.

Vodafone ile Ürünleri Karşılaştırın!

Vodafone satın almayı düşündüğünüz farklı ürünler hakkında detaylı bilgi sunuyor. Böylece ürünlerin hem teknik özelliklerini hem görsellerini hem de fiyatlarını kapsamlı olarak inceleyebilirsiniz.  Ayrıca Vodafone faturaya ek ürün listesi ile hem ihtiyacınız olan cihazlar genelinde hem de Tecno telefon özelinde detaylı araştırma yapabilirsiniz. Faturaya ek telefon satın alma seçeneğini de değerlendirebilirsiniz. İstek ve ihtiyaçlarınızı belirledikten sonra bu kulaklığın sizin için uygun olup olmadığına gerekli değerlendirmeler sonrasında ulaşabilirsiniz. Karşılaştır seçeneği ile incelediğiniz ürün ile başka ürünler arasında karşılaştırma yapabilirsiniz. Karşılaştırma yapabilmek için en az iki ürün seçmelisiniz. Özellikle de iki ürün arasında kararsızlık yaşadığınız durumlarda bu özelliği kullanarak seçim yapma işleminizi daha kolay ve pratik hale getirebilirsiniz.

Yardıma mı ihtiyacınız var?

Tüm Sorular

Taksitli Telefon Nasıl Alınır?

Son teknoloji cep telefonlarına sahip olmak isteyen tüketiciler, istedikleri telefona en uygun ödeme seçeneklerine sahip olmak için taksitle cep telefonu alma yöntemlerini araştırıyor. BDDK’nın kredi kartı ile cep telefonu satışını yasaklamasının ardından kredi kartı dışında taksitle telefon alma seçenekleri araştırılmaya başlandı. Bu seçeneklerden ilki bankaların tüketicilere sunduğu alışveriş ya da ihtiyaç kredisi. Bu seçenekler ile satın almak istediğiniz cihaza 12 aya varan taksit seçenekleri ile sahip olabilirsiniz. Bir diğer seçenek ise alacağınız cihazın ücretini faturanıza ya da tarifenize yansıtarak 12 aya kadar bölmek mümkün. Son olarak bazı firmalar tüketiciler için senet yöntemi ile elden taksitle telefon satışı yapabiliyor olsa da bu hem çok sık rastlanan hem de tercih edilen bir yöntem değil.

Taksitle Telefon Alma Şartları

Taksitle telefon alma şartları konusu kullanıcı için önemli. 2014 yılında çıkan tebliğe göre kredi kartı ile cep telefonu satışı yasaklanmıştı. Ancak tüketici için bir ödeme konforu olan cep telefonu taksit seçenekleri için arayış devam ediyor. Taksit ile telefon alma ihtiyacını karşılama seçeneklerinden biri de bankaların sunduğu alışveriş kredisi ve ihtiyaç kredisi seçenekleri oldu. Taksitle cep telefonu satın almak isteyenler, teknoloji marketlerinde ya da satış noktalarında kendilerine sunulan kredi seçeneklerini değerlendiriyor. Kredi seçeneğini kullanmak istemeyenler için de faturaya ya da tarifeye ek telefon taksitlendirme seçenekleri önemli.  Satın almak istediğiniz telefonu Vodafone’un sunduğu seçenekler ile telefon ücretini faturanıza ya da tarifenize ek olarak yansıtarak aylara böldüğünüz bir ödeme planı yapabilirsiniz.

Taksitle Cep Telefonu Alınır mı?

Taksitle telefon alma konusu cep telefonunu yenilemek veya telefon almak isteyen kişilerin en çok merak ettiği konulardan biri. Birkaç yıl öncesine kadar kredi kartı ile taksitle telefon almak mümkünken, BDDK (Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu) tarafından 2014 yılında yapılan düzenleme ile kredi kartı ile cep telefonu satışları durduruldu. 2021 yılında yapılan yeni düzenleme ile tutarı 5 bin lira ve altı olan cihazlar için 12, 5 bin liradan daha yüksek cihazlar için 3 takside kadar yapmak mümkün hale geldi. Kredi kartı olmadan taksitli telefon alabilmek için alışveriş kredisi ya da ihtiyaç kredisi gibi seçenekler tüketicilere kredi kartı yerine sunulan yöntemlerden. Ancak telefon almak için en kolay yöntem faturaya ya da tarifenize ek ödeme seçeneklerini değerlendirmek olacaktır.

Kredi Kartsız ya da İnternetten Taksitle Telefon Nasıl Alınır?

Kredi kartı ile cep telefonu alımının yasaklanmasının ardından tüketiciler diledikleri telefona kolay ödeme yöntemleri ile sahip olmak için farklı taksitlendirme yöntemleri araştırmaya başladı. Taksit telefon alabilmek için neredeyse tüketicilerin sahip olduğu tek seçenek. 2021 yılında BDDK’nın yeni düzenlemesi ile tutarı 5 bin lira ve altında olan cihazlar için 12; 5 bin liranın üstünde olan cihazlar için ise 3 ay taksit yapılabiliyor. Kredi kartı olmadan cep telefonu satın almak isteyenler için banka kredisi ya da faturaya / tarifeye ek ödeme seçeneklerini kullanmak mümkün. İnternetten cep telefonu almak için ise kredi kartınız ile son BDDK düzenlemesine göre taksitle cep telefonu alabilirsiniz.

Telefona Taksit Yapılıyor mu?

2014 yılına kadar kredi kartına taksitle cep telefonu almak mümkünken, BDDK’nın yaptığı düzenleme ile 2014 yılında kredi kartı ile cep telefonu satışı durduruldu. 2021 yılında yapılan son düzenleme ile 5 bin lira ve altı fiyata sahip cihazlara kredi kartına 12, 5 bin lira ve üzeri fiyata sahip telefonlar için 3 taksit yapılabiliyor. Kredi kartı ile cep telefonu almak istemeyenler veya kredi kartına sahip olmayanlar için de bankaların alışveriş kredisi veya ihtiyaç kredisi seçenekleri devreye giriyor. Tüm bunların dışında Vodafone’un faturaya ya da tarifeye ek ödeme kolaylığı ile dilediğiniz cihazı satın alabilirsiniz. Vodafone abonesiyseniz Vodafone’un size özel sunduğu fırsatlar ile telefon ücretini faturanıza ya da tarifenize yansıtarak taksitle telefon alır gibi kolaylıkla dilediğiniz cihaza sahip olabilirsiniz.

Telefonlara Kaç Taksit Yapılıyor?

Cep telefonlara taksit yapılması BDDK düzenlemeleri ile bazı değişikliklere uğradı. 2014 yılında yapılan düzenleme ile kredi kartıyla telefonlarda taksit yapılması yasaklanmıştı. Ancak 2021 yılında yapılan yeni düzenleme ile telefon tutarına göre taksitlendirme imkanı yeniden düzenlendi. Son düzenlemeye göre kredi kartı ile telefon almak isteyen tüketiciler 5 bin lira ve altındaki tutara sahip cep telefonlarına 12 taksit, 5 bin liranın üzerindeki cihazlara ise 3 taksit ile sahip olabilirler. Kredi kartı olmayan tüketiciler ise bankaların alışveriş veya ihtiyaç kredilerinden faydalanarak 12 ay taksitle telefon alabilirler. Vodafone’un faturaya / tarifeye ek ödeme seçenekleri ile de telefon almak mümkün. Bu şekilde faturanıza ya da tarifenize ek ödeme seçenekleri ile 12 aya kadar ödemenizi planlayabilirsiniz.

Taksitli Telefon Nereden Alınır?

Orta veya üst segment bir akıllı telefona sahip olmak isteyen tüketicilerin araştırdığı ilk konu taksitle telefon satan yerler. İnternet üzerinden, teknoloji marketlerden veya mağazalardan taksitle telefon almak mümkün. Elbette kredi kartına taksitle telefon alabilmek için BDDK’nın düzenlemeleri dahilinde işlem sağlanabiliyor. Bu düzenlemeye göre cep telefonunun tutarına göre 3 veya 12 taksitle kredi kartı ile telefon almak mümkün. Kredi kartsız taksitle telefon almak için ise tüketicilerin imdadına alışveriş kredisi veya ihtiyaç kredisi seçenekleri yetişiyor. Tüm bu seçenekleri uygun bulmayan tüketicileri için ise Vodafone’un faturaya ya da tarifeye ek ödeme seçenekleri ile en uygun ve avantajlı şekilde telefon almak mümkün. Bu imkanlardan yararlanmak için en yakın Vodafone şubesine gidebilir ya da Vodafone ile online ilerleyebilirsiniz.

12 Ay Taksitle Telefon Nasıl Alınır?

Tüketicilerin cep telefonu satın alırken önem verdiği konuların başında 12 taksit telefon alabilme imkanı geliyor. Telefon fiyatları göz önüne alındığında ödeme kolaylığı ve taksit imkanı tüketicilere büyük kolaylık sağlıyor. BDDK 2014 yılında kredi kartına taksitle telefon satışını yasakladığında, tüketiciler taksitli cep telefonu almanın yöntemlerini araştırmaya başlamıştı. Bankaların alışveriş ve ihtiyaç kredileri bu anlamda tüketicilerin imdadına yetişmişti. 2021 yılında yeni yapılan düzenleme ile 5 bin lira ve altındaki cep telefonları için kredi kartına 12 ay taksit yapmak mümkün hale geldi. Kredi kartı olmayan tüketiciler 12 ay taksitle telefon alabilmek için yine banka kredilerinden faydalanabilirler. Bu seçeneklerden hiçbirini tercih etmeyen Vodafone aboneleri ise istedikleri cep telefonunu 12 fatura dönemi boyunca faturalarına ya da tarifelerine yansıtarak 12 ay ödeme ile kolaylıkla diledikleri cihaza sahip olabiliyorlar.

Taksitli Telefon Alma Şartları Nelerdir?

Telefon taksit imkanı tüketicilerin cep telefonu alırken en önem verdikleri konulardan biri. Cep telefon taksitli satın almak için bazı şartlar var. Öncelikle kredi kartı ile cep telefonu almak isterseniz teleon tutarına göre taksit miktarının belirli bir sınırı var. 5 bin lira ve altındaki cep telefonları için 12 taksit, 5 bin lira üzerindeki cep telefonları için ise en fazla 3 taksit yaptırabilirsiniz. Kredi seçeneği ile cep telefonu alacaklar kişiler ise bankaların sunduğu taksit ve ödeme seçeneklerine uymak zorundalar. Vodafone’un faturaya ya da tarifeye ek ödeme kolaylığından yararlanmak isteyen aboneler son 48 saat içerisinde SIM kart değişikliği yapmadıkları, ödenmemiş faturaları bulunmadığı ya da hatlarının üzerinde herhangi bir kısıtlama olmadığı sürece faturaya/tarifeye ek ödeme kolaylığından yararlanabilirler.

Faturaya Ek Telefon En Fazla Kaç Taksit?

Vodafone’un faturaya ya da tarifeye ek ödeme kolaylığından yararlanmak isteyen abonelerin belirli şartları sağlaması gerekiyor. Öncelikle 48 saat içerisinde SIM kart değişikliği yapmamış olmanız gerekiyor. Alacağınız cihazı faturanıza ek olarak yansıtacaksanız daha önce ödenmemiş bir faturanızın da olmaması gerekli. Tarifenize ek seçeneklerden yararlanacaksanız da hattınızın üzerinde herhangi bir kısıtlama bulunmamalı. Bu şartları sağlamanızın ardından Vodafone bayilerine gelerek ya da online olarak  ilerleyebilirsiniz. Pratik bir biçimde faturaya ya da tarifeye ek ödeme kolaylığından yararlanabilirsiniz. Faturaya ek ödemelerde yine BDDK’nın düzenlemesine göre cep telefonu tutarına göre 3 veya 12 fatura dönemi boyunca faturaya yansıtmak mümkün. Taksitli telefon fiyatları ve en size en uygun cihazlar için Vodafone rehberliğinde araştırma yapabilirsiniz.

Taksitle Aldığım Telefonun Garantisi Oluyor mu?

Taksitle telefon alma kredi kartsız olarak banka kredisi ya da faturaya ek ödeme kolaylıkları ile gerçekleştirilebilir. Faturaya ya da tarifeye ek ödeme kolaylığından yararlandığınızda, kredi taksidi veya kredi kartı limiti gibi sorunlarla uğraşmanıza gerek kalmaz. Vodafone şubelerinden destek alabilirsiniz. Ayrıca Vodafone rehberliğinde online olarak da araştırma yapabilir ve size uygun cihazı bulabilirsiniz. İster kredi kartı ister banka kredisi isterseniz de faturaya ek ödeme kolaylıklarından yararlanarak cihaz alabilirsiniz. Aldığınız cihazın standart olarak 2 yıllık garantisi mevcuttur. Bazı durumlarda ek ücret karşılığında garantiyi uzatmak ya da sigorta yaparak cihazınızı daha uzun süre güvenle kullanabilmeniz de mümkün.

Taksitle cihaz almak için hangi kriterler aranmaktadır?

 • Faturalı bireysel veya şahıs esnaf Vodafone abonesi olmanız gerekmektedir.
 • Katılmak istediğiniz cihaz kampanyasına uygun Müşteri Limit Puanına sahip olmanız gerekmektedir.
 • (Eğer abone telefon ile birlikte tarifesini de değiştirmek istiyorsa) Son 30 gün içerisinde tarife değişikliği yapmamış olmanız gerekmektedir
 • Son 48 saat içerisinde SIM kart değişikliği yapmamış olmanız gerekmektedir
 • Kara-gri listede olmamaniz gerekmektedir
 • Adınıza kayıtlı GSM numaraları üzerinden maksimum 3 cihaz kampanyasına katılabilirsiniz.
 

Nasıl öderim?

Faturaya ek 6/12 ay ödenen kampanyalar sunulmaktadır. 01.02.2019 tarihi itibariyle 3.500 TL üzeri cihazlar 6 ay tekliflerle, 3.500 TL altı olan cihazlar da 12 ay tekliflerle satılmaktadır.
Ayrıca ön ödeme seçeneğinden de faydalanabilirsiniz.

Taksitle Cep Telefonu Alınca Değişim veya İade Yapabilir miyim?

Taksitle ya da faturaya ek ödeme kolaylığından yararlanarak akıllı cihaz alan tüketicilerin en çok merak ettiği konulardan birisi de bu şekilde alınan cihazlarda iade veya değişim yapılıp yapılamayacağıdır. Taksitle veya faturaya / tarifeye ek ödeme kolaylıklarından yararlanarak aldığınız telefonlar için Ticaret Bakanlığı’nın belirlemiş olduğu yasal süreler ve koşullar çerçevesinde iade hakkınızı kullanabilirsiniz. Ancak Vodafone faturaya / tarifeye ek ödeme kolaylığı ile aldığınız cihazınızı satınalma işleminin gerçekleşmesinden sonra değiştirmeniz mümkün değildir. Yani cihaz için yasal süreler ve sebepler uygun olduğunda iade edebilir ancak değişim yapamazsınız. İade için ise genellikle 14 günlük yasal süreciniz bulunmaktadır ancak cihazınızı aldığınız bayiden iade koşulları ile ilgili detaylı bilgi almayı ihmal etmeyin.