bayram - tablet-bilgisayar tabbayram - tablet-bilgisayar tabbayram - tablet-bilgisayar tab
huawei - tablet-bilgisayar tabhuawei - tablet-bilgisayar tabhuawei - tablet-bilgisayar tab
9500tl altı - tablet-bilgisayar tab9500tl altı - tablet-bilgisayar tab9500tl altı - tablet-bilgisayar tab

Apple Tablet ve Bilgisayar Modelleri 

Apple, dünyanın önde gelen teknoloji üreticilerinden biri. Her ne kadar en çok iPhone’lar ile anılsa da Apple’ın tablet ve bilgisayar modelleri de büyük bir ilgi görüyor. Özellikle de kreatif işler ile ilgilenen kişiler için bir Apple bilgisayar sahibi olmak iş verimliliği ve üretkenlik açısından oldukça önemli bir konu olabiliyor.

Apple Tablet Modelleri Özellikleri

Apple tablet modelleri kullanışlı arayüzü ve şık tasarımı ile kullanıcılar tarafından oldukça beğeniliyor. Apple tabletler piyasada genellikle iPad olarak anılır. iPad’ler 4 farklı kategoride tablet modellerine sahiptir. iPad Pro, Apple tablet modelleri içerisindeki en üst düzey ürünleri ifade eder. Yüksek performansa, hafif bir tasarıma ve daha uygun fiyatlara sahip olan seri ise iPad Air olarak isimlendirilmiştir. Kullanıcılarına daha portatif bir kullanım olanağı sunan seri iPad Mini olarak anılır. Son olarak klasik iPad serisi kendi içerisinde nesillere ayrılmıştır ve bu şekilde satışa sunulur.

 • Apple Tablet Ekran Özellikleri

  iPad’lerin ekran özellikleri ana kategorilerine göre farklılık gösterir. iPad Pro modellerinin ekranları diğer modellere göre daha geniştir. iPad Pro modellerinden ProMotion ve True Tone özelliklerine sahip Liquid Retina ya da Liquid Retina XDR ekran kullanılır. Olağanüstü görüntü kalitesi sunan bu ekranlar ile dizi/film izlemek, oyun oynamak ve gerçeğe en yakın renklerde tasarım yapmak oldukça keyifli. iPad Air, iPad Mini ve 10. Nesil iPad modelleri ise iPad Pro’ya göre daha küçük ekran boyutuna sahip olsa da iPad Pro ile aynı şekilde Liquid Retina ekran teknolojisi ile üretilmiştir. 9. Nesil iPad’lerde ise Retina ekran teknolojisi kullanılmıştır.

 • Apple Tablet Kamera Özellikleri

  iPad Pro modellerinde iki adet arka kamera ve ön kamera bulunur. Arka kameralar 12 MP geniş kamera ve 10 MP ultra geniş kamera özelliğine sahiptir. Bu kameralar ile 4K video kaydı yapmak mümkündür. Aynı zamanda bu modellerde 12 MP çözünürlüğünde ultra geniş açılı TrueDepth ön kamera da mevcuttur. iPad 10. Nesil, iPad Mini ve iPad Air modellerinde ise 12 MP çözünürlüğünde geniş açılı tek arka kamera bulunur. Bu kameralar da 4K çözünürlüğünde video kaydı yapabilir. Bu modellerin ön kamerası ise yine 12 MP çözünürlüğünde ve ultra geniş açıya sahip. Farklı kamera özelliğine sahip olan iPad modeli ise iPad 9. Nesil. 8 MP çözünürlüğünde arka kamerası bulunan 1080p video kaydı yapabiliyor. Modelin ön kamerası ise diğer modellerdeki gibi 12 MP çözünürlüğünde ve ultra geniş açılı.

 • Apple Tablet İşlemci Özellikleri

  Apple cihazları sahip olduğu gücü Apple’ın ürettiği çiplerden alır. iPad Pro modelleri son teknoloji 8 çekirdekli M2 çipe sahiptir. iPad Air ise yine 8 çekirdekli M1 çip ile desteklenmiştir. iPad Mini modelinde ise M işlemci yerine A 15 Bionic çip kullanılmıştır. 10. Nesil iPad’lerde 6 çekirdekli A14 Bionic çip yer alırken 9. Nesil iPad’lerde ise yine 6 çekirdekli A13 Bionic çip bulunur.

 • Apple Tablet Hafıza Seçenekleri

  Apple ürünlerinin hafızası kart desteği ile yükseltilemediği için tercih edilecek hafıza seçeneği oldukça önemlidir. iPad Pro modelleri 128GB’tan 2 TB’a kadar uzanan geniş dahili depolama seçeneklerine sahiptir. iPad Mini, iPad Air, 10. Nesil iPad ve 9. Nesil iPad modellerinin ise 64GB ve 256GB olmak üzere iki farklı depolama seçeneği bulunur.

Apple Tablet Fiyatları

Profesyonel bir tablet kullanım deneyimi sunan iPad’ler, tablet kullanıcılarının ilk tercihi oluyor. Yeni bir tablet almak isteyen ya da tabletini yenilemek isteyen kullanıcılar öncelikle Apple tablet fiyatları konusunu araştırıyor. Tüm Apple tablet modellerine Vodafone’un faturaya ek ödeme seçenekleri ile sahip olabilirsiniz. Ek ödeme seçeneklerinin detayları ve bu ödeme seçeneği ile sahip olabileceğiniz tüm ürünleri incelemek için Vodafone web sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Apple Bilgisayar Modelleri Özellikleri

Apple’ın son teknoloji ile üretilmiş ürün kategorilerinden biri de bilgisayarlardır. Dizüstü ve masaüstü bilgisayar konusunda kategorisinde zirvede yer alan bu ürünlerden Apple dizüstü bilgisayar modelleri MacBook, masaüstü bilgisayarlar ise iMac olarak anılırlar. Hem MacBook’lar hem de iMac’ler de tıpkı tablet ve telefon kategorisinde olduğu gibi farklı özelliklere göre sınıflandırılmıştır. MacBook kategorisinde; MacBook Pro ve MacBook Air modelleri yer alırken iMac kategorisinde ise iMac Pro, iMac, Mac Mini ve Mac Studio modelleri bulunuyor. iMac bilgisayarlar genellikle ekstra bir kasaya sahip olmama özellikleri ile bilinirler. Bilgisayarın tüm donanımı monitör içerisindedir ve bilgisayarı kullanmak için ek olarak klavye ve mouse dışında başka bir ek donanıma ihtiyaç duymazsınız. Elbette buna istisna iMac modelleri de bulunur. Örneğin Mac Studio ve Mac Mini monitör olarak değil yalnızca kasa olarak satılan modellerdir ve bunları kullanmak için ekstra monitör almanız gerekir.

 • iMac ve MacBook Ekran Özellikleri

  iMac modelleri birçok farklı ekran boyutuna sahiptir. 21.5 inç, 24 inç ve 27 inç boyutlarındaki ekranlar 5K ya da 4K özelliğinde Retina ekranlarla donatılmıştır. Özellikle de tasarımcıların sık tercih ettiği bu modeller gerçeğe en yakın rengi vermesi ile ünlüdür. MacBook Pro’nun 13, 14 ve 16 inç ekran boyut seçenekleri bulunurken MacBook Air 13.5 ve 15 inç ekran seçenekleri ile satışa sunulmuştur.

 • iMac ve MacBook İşlemci Özellikleri

  Apple bilgisayar modelleri, tabletlerde olduğu gibi sadece Apple tarafından üretilen işlemcileri kullanmaz. iMac ve MacBook modellerinden bazıları Intel Core i7, bazıları Intel Core i9 bazıları ise M1, M1 Pro, M1 Max veya M2 işlemci ile güçlendirilmiştir. Burada tüm modelleri belli bir işlemci düzenine göre kategorize etmek mümkün değildir. Çünkü aynı Apple laptop modeli ya da masaüstü bilgisayar modelinde farklı işlemciler görebilirsiniz. Bu durumda hangi işlemcinin size uygun olduğunu araştırarak doğru bir seçim yapabilirsiniz.

 • iMac ve MacBook Bellek ve Depolama Özellikleri

  Bellek anlamında bakıldığında hem iMac hem de MacBook modellerinde geniş bir skala ile karşılaşırsınız. Bellek seçenekleri 8 GB’tan 1.5 TB’a kadar farklı seçeneklerle sunulmuştur. Örneğin 16 inçlik bir MacBook Pro 16, 32 ve 64 GB bellek seçeneklerine sahipken Mac Pro da bu seçenekler 32 GB’tan 1.5 TB’a kadar geniş bir aralığa yayılmıştır. Depolama seçeneklerine baktığımızda ise aynı şekilde 256 GB’lık bir SSD’den 2 TB’lık bir SSD’ye kadar farklı seçenekler sunan modeller bulmak mümkün.

iMac ve MacBook Fiyatları

Apple bilgisayar fiyatları da kullanıcıların sık araştırdığı konulardan biri. Hem Mac hem de MacBook modelleri, yüksek performanslı ürünler olmaları nedeniyle önemli bir seçenek oluşturuyor. İş yaparken, tasarım yaparken, sosyal medya araçlarını kullanırken, videolar hazırlarken ya da belgeleri düzenlerken bu ürünler kullanıcıya kolaylık sunan bazı özel teknolojilerle sahip. Hayalinizde bir Apple tablet ya da Apple bilgisayar almak varsa modellerin özelliklerini detaylı olarak değerlendirebilirsiniz. Kapsamlı bir inceleme sonrasında da size uygun seçenekleri belirleyebilirsiniz.

Beklentinize ve bütçenize en uygun Apple bilgisayar modelini seçtikten sonra ek ödeme seçeneklerini değerlendirmek için Vodafone web sitesini ziyaret edebilirsiniz. Ayrıca ek ödeme avantajlarından sadece tablet ve bilgisayar kategorisinde değil, akıllı aksesuar ve giyilebilir teknoloji ürünleri kategorisindeki cihazlar için de yararlanabilirsiniz.

Yardıma mı ihtiyacınız var?

Tüm Sorular